Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego 

0 komentarzy

Sezon wodniacki rozpoczęty!

26 czerwca 2020 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 379

Miłośnicy sportów wodnych w miniony weekend mieli nie lada atrakcje!

19 czerwca, w piątek przez cały dzień można było zaglądać ?od kuchni? do Klubu Wodnego KON-TIKI i przekonać się jak wygląda praca ?pińczowskiego wodniaka?. Licznie zgromadzona młodzież z Pińczowskiej Szkółki Pływackiej pod kierownictwem Wojciecha Tęczy oraz Artura Błacha (ratowników) przeszła wstępne szkolenie nauki pływania kajakami. Druhowie z OSP Chruścice przeprowadzili pokazy ratownictwa medycznego oraz udzielali cennych rad dotyczących zasad zachowania na wodzie nawet w tych ekstremalnych sytuacjach. Można było zwiedzić replikę XIX wiecznego młyna pływającego „Bździel” oraz kuźni rzecznej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również rowerki wodne. Nadmieniam, iż sprzęt pływający tego dnia udostępniany był nieodpłatnie.

Propagowanie sportu, etyki wodniackiej, działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, zasad bezpieczeństwa na wodzie, integracja środowiska zainteresowanego sportami wodnymi, wspieranie wszelkich inicjatyw służących rozwojowi turystyki i rekreacji wodnej to, jak podkreśla Pani Agnieszka Nowacka Prezes Klubu Wodnego KON-TIKI priorytetowe działania stowarzyszenia, dlatego bardzo chętnie włączamy się we wszelkie działania, projekty służące promocji i podnoszeniu świadomości w zakresie turystyki, rekreacji i działalności wodnej. Dzięki wsparciu ze strony władz miasta mamy możliwość zarażania naszą pasją.

 

20 czerwca, w sobotę wrażeń i atrakcji ciąg dalszy, a to za sprawą m.in. Akademii Sportów Wodnych TWIN WATERS, dzięki której można było odbyć przejażdżkę łodzią motorową, wysłuchać prelekcji na temat podstaw bezpieczeństwa na wodzie, wziąć udział w ćwiczeniach z udzielania pierwszej pomocy medycznej przeprowadzonych przez zawodowców z KP PSP w Pińczowie, którzy udzielali wskazówek jak zachowywać się nad wodą oraz co robić w sytuacjach zagrożenia. Bardzo ciekawym punktem programu był pokaz jazdy na nartach wodnych w wykonaniu członków Sportowej Sekcji Narciarstwa Wodnego TWIN WATERS H2O SKI.

 

Uczestnicy weekendowych wydarzeń oprócz wielu niezapomnianych wrażeń wynieśli bardzo cenne wskazówki w temacie: jak wypoczywać, by ten wakacyjny czas był miły, a przede wszystkim bezpieczny.

Organizator: Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów ? Włodzimierz Badurak.

Partnerzy: Klub Wodny KON-TIKI, Akademia Sportów Wodnych TWIN WATERS, KP PSP w Pińczowie, OSP Chruścice, MOSiR w Pińczowie.

3 odpowiedzi na “Sezon wodniacki rozpoczęty!”

  1. Piotrek Sympatyk pisze:

    Kon-tiki to przyjazne miejsce, bez którego nie wyobrażam sobie Pińczowa. Tworzą je super pozytywni ludzie z pasją. Świetna oferta dla lokalnej społeczności, przy tym mnóstwo serdeczności to krótka ich charakterystyka! Pomyślnych wiatrów wodniacy!

  2. Janek pisze:

    Zgadzam się w każdym szczególe z przedmówcą. Miejsce pięknieje, rozwija się. Coraz to nowe inwestycje. Widać pracowitość ludzi tam działających! Gdy przychodzę tam z dziećmi wypożyczyć sprzęt to czuję, że jestem mile widziany i powiem więcej: że wręcz czekają na mnie i na każdego kto tam przyjdzie. Wszyscy witani są zawsze uśmiechem. Malo takich miejsc. Gdy poszło się za miedzę, to człowiek dosłownie czuł, że jest intruzem. Teraz podobno sie zmieniło. nie wiem. Pozdrawiam wodniaków z Kontików. Tak trzymać Panie i Panowie! Udanego i bezpiecznego sezonu!

  3. miasteczkowelove pisze:

    Super inicjatywy obydwóch stowarzyszeń, to jest to, co musi być w Pińczowie. Ludziom się to podoba i chcą więcej. Narty wodne, rowerki, kajaki, motorówka, plaża, woda – WZÓR.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com