Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego 

0 komentarzy

Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Pińczów

26 czerwca 2020 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 1 848

 W czwartek, 25 czerwca w Pińczowskich Wodociągach odbyła się uroczystość przecięcia wstęgi po ukończeniu inwestycji związanej z modernizacją oczyszczalni ścieków.

Spotkali się na niej samorządowcy z wykonawcami i projektantami całego przedsięwzięcia.

Gości przywitał prezes Spółki Wodociągi Pińczowskie pan Andrzej Głogowiec. Podziękował wszystkim zaangażowanym w to dzieło, a samorządowcom za pomoc finansową. Następnie głos zabrali burmistrz Pińczowa Włodzimierz Badurak, starosta Zbigniew Kierkowski i wojewoda Zbigniew Koniusz, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że jest mu niezmiernie miło, gdy widzi rozwój miasta i regionu oraz obiecał dalsze wsparcie dla rozwoju lokalnych inwestycji.

Głos zabrał także poseł PiS Krzysztof Lipiec, który pogratulował zrealizowanej inwestycji i przy okazji przekazał „talony” – burmistrzowi Włodzimierzowi  Badurakowi na kwotę 870 603 zł i staroście pińczowskiemu Zbigniewowi Kierkowskiem na kwotę 1 817 021 zł, w ramach tzw. tarczy dla samorządów. Było to możliwe dzięki utworzonemu z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy Funduszu Inwestycji Samorządowych. Jest on odpowiedzią na liczne apele samorządów, po dużych straty w związku z epidemią koronawirusa. Pieniądze te samorządowcy będą mogli wydać według własnego uznania.

Jeśli chodzi o samą zrealizowaną inwestycję, to przeprowadzone prace polegały na modernizacji oczyszczalni ścieków w Pińczowie w zakresie części mechanicznej, biologicznej i osadowej. Należy dodać, że wszystkie pracy były prowadzone bez wyłączania działających urządzeń oczyszczalni. Prace objęły też budowę ujęcia wody w Grodzisku Pińczowskim, przebudowę sieci wodociągowej o długości 448 mb, wybudowanie kanalizacji sanitarnej o długości 131 mb oraz wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania siecią wod-kan.

Projekt realizowano w ramach programu operacyjnego ?Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.3. Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach z funduszu spójności na lata 2014-2020?.

Dzięki realizacji projektu pińczowska oczyszczalnia ścieków spełnia wymagania wynikające z przepisów krajowych i UE. Należy również dodać, że przy okazji dodatkowo 15 osób uzyskało dostęp do zbiorczej sieci kanalizacyjnej.

Wartość całego projektu to 25 143 494,41 zł, przy dofinansowaniu z UE wynoszącym 12 890 187,93 zł.

Po oficjalnych wystąpieniach i przecięciu wstęgi, ksiądz proboszcz Stanisław Kudełka poświęcił obiekt i wszyscy udali się na jego zwiedzanie.

Miejmy nadzieję, że uciążliwy dla miasta problem, jakim była niemiła woń pochodząca od oczyszczalnie wreszcie przestanie dokuczać mieszkańcom.

Każdy otrzymał pamiątkowy grawerton.

12 odpowiedzi na “Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w aglomeracji Pińczów”

 1. xd pisze:

  Ta Pani w niebieskiej balówce to kto to jest ??? Nie kojarzę kobiety .

 2. on pisze:

  ta Pani to sołtys sołectwa Włochy

 3. Mordegaj pisze:

  A maseczki to gdzie są?

 4. J 23 pisze:

  W tej filutowej balówce to nasza władza lokalna. Druga dama Pińczowa.

 5. Xyz pisze:

  Trochę drogo jak za dzisiejsze zapachy . PS. To Pińczów ma zastępcę burmistrza ? Mało chyba kto o tym wie .

 6. marian pisze:

  Smród bywa gorszy niż przed inwestycją, teraz jest bardziej ostry, gryzący. Mieli te zbiorniki przykrywać ale coś jak zwykle coś nie wyszło.

 7. Jozin z Bazin pisze:

  Wolne żarty smród jak był taki jest a nawet większy każdy kto mija Pińczów od wschodu twierdzi że to śmierdzące miasto. Wcale się nie dziwię gmina nie dba o porządek na chodnikach i ulicach na traktach pieszych należących do gminy a także jezdniach. Nikt nic w tym złego nie widzi tylko wstyd że tak malownicze i urocze miasteczko jest zaniedbane WSTYD Drodzy Włodarze Miasta!

 8. ala pisze:

  no to chyba będzie REKLAMACJA – bo czuć nasze ,,swojskie klimaty,, nadal . P.S – polecam obok postawić inwestycje senatorium to zwali sie że to zapachy od siarki 😀 bhahhahha!!

 9. ja pisze:

  … i opłatę klimatyczną wprowadzą …

 10. marian pisze:

  Dziś wali jakąś gnojowicą, nie da się okna otworzyć masakra!!!

 11. Pytanie do władz miasta pisze:

  tak ma śmierdzieć już?

 12. ala pisze:

  kolejny dzień SMRODUUU!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com