Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Psycholog więzienny – praca w okresie pandemii

18 czerwca 2020 | kpt. Miłosz Renda, ZK Pińczów | Wyświetleń: 2 587

Pomimo trwającej od kilku miesięcy pandemii Koronawirusa, funkcjonariusze Służby Więziennej nadal pełnią służbę prowadząc oddziaływania resocjalizacyjne.

Psycholog więzienny pełni szczególną rolę w procesie resocjalizacji skazanych. Prowadząc odpowiednie oddziaływania penitencjarne poświęca większość swojego czasu na indywidualne rozmowy z osadzonymi. To dzięki ich pracy osadzeni zyskują wsparcie, uczą się jak rozwiązywać sytuacje trudne i osobiste rozterki. Psycholog pomaga zrozumieć sytuację w jakiej znalazł się osadzony, skutki izolacji oraz pomaga w odreagowaniu nagromadzonych  napięć i negatywnych emocji. Zwłaszcza teraz, w okresie pandemii, rola psychologa więziennego jest bardzo ważna.

Kontakt z psychologiem stanowi szczególne wsparcie dla osadzonych, którzy obecnie poprzez wprowadzone czasowo ograniczenia pozbawieni są  możliwości bezpośredniego kontaktu z bliskimi. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że w izolacji penitencjarnej kontakt z drugim, bliskim człowiekiem jest bardzo ważny. Wyposażony  w środki ochrony osobistej, przestrzegając zasad bezpieczeństwa, psycholog więzienny poznaje problemy osadzonych, starając się wskazać na konstruktywne sposoby radzenia sobie  z negatywnymi emocjami spowodowanymi obecną trudną sytuacją na świecie.

4 odpowiedzi na “Psycholog więzienny – praca w okresie pandemii”

 1. Fascynujące pisze:

  Świetnie się to czyta! Zdecydowanie za mało postów o pinczowskim ZK. A może by tak prowadzić dziennik z więzienia na p.com?
  Supcio, świetnie, gratulacje

 2. bioły ze szczypca pisze:

  Podobno ma być zmiana nazwy na ZKpinczow.com

 3. Szef pisze:

  Tez uwazam ze fajnie sie czyta te wpisy z ZK. Oby wiecej ich bylo

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com