Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Spotkanie w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej 766 

3 czerwca 2020 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 774

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Pińczowie odbyło się spotkanie, które dotyczyło porozumienia wspólnej realizacji opracowania dokumentacji projektowej dla zadania: pn. „Rozbudowa DW 766 na odcinku od skrzyżowania z ul. Klasztorną w Pińczowie (km 26+586) przez miejscowość Skrzypiów do skrzyżowania z drogą gminną w kierunku Pawłowic w gminie Michałów (km 30+342)”.

Umowa podpisana zostanie pomiędzy Powiatem Pińczowskim, Gminą Pińczów i Województwem Świętokrzyskim.

Powiat i Gmina udzielą Województwu pomocy rzeczowej w formie opracowania na swój koszt dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do złożenia wniosku do Wojewody Świętokrzyskiego celem wydania decyzji na realizację inwestycji drogowej.

Województwo złoży wniosek o wydanie decyzji ZRID wówczas, gdy będzie dysponowało odpowiednimi środkami finansowymi, związanymi z ewentualnym wykupem gruntów lub pomocą finansową ze strony Powiatu i Gminy przeznaczoną na wykup gruntów.

W spotkaniu uczestniczyli Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach p. Damian Urbanowski, Starosta Pińczowski p. Zbigniew Kierkowski, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak oraz Zastępca Burmistrza Beata Kita.

8 odpowiedzi na “Spotkanie w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej 766 ”

 1. Piotrek pisze:

  Dyskusje o niczym… załatajcie ul. Ogrodową bo można zgubić koła i dziury takie że jak ktoś połamie nogi to się nie wypłacicie.

 2. Mordegaj pisze:

  Większą wartość z takiego njusa byłaby wówczas gdyby zamieszczono notatkę z takiego spotkania i co na nim uzgodniono. To że ludzie w pracy się spotykają i coś omawiają to sprawa normalna…nie trzeba tego wszem i wobec ogłaszać.

 3. pinczowianin pisze:

  czyli droga za jakieś 5 lat będzie wyremontowana. Wykupienie gruntów ? gdzie ? jakich i po co ?

 4. Xxx pisze:

  Dokładnie z tą ogrodową. Rozwalona przez budowę obwodnicy a teraz krater na kraterze

 5. Pomysl pisze:

  Moze lepiej bylo by przeprowadzic rozmowy z mieszkancami jak widza budowe tej drogi? Konsultacje spoleczne 🙂

 6. andrzej pisze:

  popieram Pomysl

 7. Ola pisze:

  Niusy o niczym żeby tylko coś było zwolnic doradce od tych bzdur

 8. ra pisze:

  Bardzo dobry pomysł z remontem tej drogi. Można pomyśleć dodatkowo tam o prawdziwej ścieżce rowerowej i spacerowej z ławeczkami i oświetleniem. Po drodze mamy zalew, boisko, rzekę jest potem las i stadnina. Trzymamy kciuki.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com