Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Informacja dla mieszkańców w sprawie transportu do punktów szczepień przeciwko COVID -19

9 komentarzy

Informacja PKW – wyniki głosowania (niepełne)

13 lipca 2020 | pkw.gov.pl/, pkw.gov.pl/ | Wyświetleń: 1 922

PKW podała nieoficjalne wyniki wyborów prezydenckich z ponad 99 procent obwodów wyborczych. Andrzej Duda zdobył 51,21 procent głosów, liczba głosów – 7 112, a Rafał Trzaskowski 48,79 procent głosów – liczba głosów – 3 917. Różnica między kandydatami wynosi niespełna 500 tysięcy głosów. Wciąż nie spłynęły pełne dane, dlatego oficjalny wynik wyborów nie może zostać ogłoszony – poinformował jej przewodniczący Sylwester Marciniak.

Frekwencja wyniosła 67.9%

Publikujemy  częściowe wyniki 2. tury wyborów prezydenckich 2020 w Pińczowie oraz w powiecie pińczowskim po zakończeniu głosowania.

Dane z 17 na 17 obwodów głosowania (100%)

Powiat pińczowski

Andrzej Duda 68,85%; 14368 głosów głosów
Rafał Trzaskowski – 31,15%; 6502 głosów
Frekwencja 62,98%

Miasto i gmina Pińczów

Andrzej Duda 64,44%; 7 111 głosów głosów
Rafał Trzaskowski – 35,56%; 3 917 głosów
Frekwencja 62,68%

Gmina Pińczów TUTAJ

 

 

30 odpowiedzi na “Informacja PKW – wyniki głosowania (niepełne)”

 1. ktoś pisze:

  Jest mi wstyd. Kupieni za własne pieniądze

 2. Mariusz pisze:

  Czyli do widzenia samorządom i polityce lokalnej. Rząd będzie bezpośrednio decydował o budownie chodnika czy remoncie drogi w naszej gminie.
  Mam pytanie do wyborców: czy przed głosowaniem zapoznaliście się z programem prezydenckim i partyjnym czy po prostu 500+ ponad wszystko?

 3. tuturutu pisze:

  do wyżej jeden i drugi wypie… do niemiec tam wam bedzie lepiej

 4. Mati pisze:

  Do tuturutu…i to jest wlasnie podejscie wyborcow pis-u do ludzi o innych pogladach…pogarda, nienawisc…a przeciez Wy jako wyborcy tej partii jestescie za pan brat z kosciolem. Nieprawdaż?! A tam napisane szanuj blizniego swego… To Panstwo wlasnie przez takich ludzi staje sie coraz bardziej zasciankowe niestety…A politycznie blizej nam niestety do Rosji, Bialorusi jak do zachodu😞

 5. Modern Talking pisze:

  Chciałem przypomnieć że zarówno PiS jak i A. DUDA wygrali w demokratycznych wyborach. Na tym polega demokracja ze większość wybiera. Po prostu. Ale ci co podobno bronią demokracji nie potrafią tego zrozumieć. Wstyd mi za was

 6. Mati pisze:

  Ale tu nikt nie podważa demokratycznego wyboru spoleczenstwa…tylko skad w wyborcach partii jedynie slusznej tyle jadu,wrogosci, nienawisci…a totalny brak szacunku dla ludzi o innych sympatiach politycznych…

 7. Mariusz pisze:

  Szanuję wybór Polaków, gratuluję obu kandydatom wyniku i cieszę się z rekordowej frekwencji, która oznacza „nieobojętność” Polaków.
  Nie głosowałem na żadnego z kandydatów.
  Natomiast piszę dlatego, że boli mnie zaślepienie ludzkie i fakt, że większości z ludzi głosujących nie chciało się nawet zapoznać z całym programem politycznym kandydatów.
  A kto wie, może np. dla ludzi starszych lepszy byłby inny kandydat, który miał w programie korzystniejsze warunki dla nich? Co z gospodarką kraju? Co dalej ze służbą zdrowia? Co z edukacją?
  Każdy obywatel ma też swoje zmartwienia i powinien odpowiedzieć sobie na swoje pytania oraz znaleźć odpowiedzi na nie.
  Dla mnie np. najważniejsza jest służba zdrowia i swobodny do niej dostęp, z racji mojego wieku. Niestety obaj kandydaci pominęli tę kwestię, a wręcz przeciwnie – Pan Duda podpisał ustawę niepowiększająca nakładów oraz ustawę zwiększonej karalności lekarzy z nieumyślne błędy medyczne co według mnie jest draństwem wymierzonym w pacjentów, ponieważ żaden lekarz zabiegowy nie podejmie się bardziej ryzykownej operacji bojąc się, że za ewentualne komplikacje w trakcie lub po pójdzie do więzenia. Kończy się medycyna ratunkowa, skończy się i medycyna chirurgiczna oraz ortopedyczna, skończą się operacje „ostatniej szansy” dla pacjentów kardiologicznych. Draństwo i ingerencja w rozwój medyczny, hamowanie dobroci medyków i ich zasady bezgranicznego niesienia pomocy… Podejrzewam, że dla wielu wyborców rządzącej partii służba zdrowia jest bardzo ważna, jak nie najważniejsza. I dodam, że Pan Trzaskowski rownież nie miał odpowiedniego programu dotyczącego służby zdrowia w Polsce.

 8. Mordegaj pisze:

  Ja niestety wspomniany jad widzę równo w obu opcjach.

 9. do Modern Talking pisze:

  To były demokratyczne wybory…!!?? Cały aparat państwa wraz ze szczujnią czyli TVP był zaangażowany w kampanię Dudy, człowieka który podzielił naród, który złamał wielokrotnie obowiązującą Konstytucję. Jeśli ty słuchasz Modern Talking, to już wszystko wiadome… szkoda z takimi PISIORAMI czasu na dyskusję… wasz elektorat to w wiekszośći ludzie fatalnie wykształceni, co nie wymaga już większego komentarza…

 10. Modern Talking pisze:

  Zdziwilbys się moim wykształceniem. Całe PO Z ciebie wypływa.Jad na każdym kroku. Na tyle stać jedynie sympatyków Rafała

 11. serce bolesne pisze:

  Typ ocenił chłopa po nicku i mu o wkszktalceniu jedzie ale k… blazny

 12. serce bolesne pisze:

  A to wszystko ma jeden kolor czerwony 😀

 13. Tpi pisze:

  Tęczowy, barany tęczowe do wora i…

 14. Breaking Bad pisze:

  Mówicie, że wybory nie były demokratyczne, że TVP była zaangażowana po stronie A. Dudy…
  To jak w takim razie nazwać, to co wyprawiały „media” polskojęzyczne, bo na pewno nie polskie? Mam na myśli tvn, wyborczą, newsweek, politykę, fakt. Ten poziom szamba, które wybiło był bezprecedensowy!
  Wybory niedemokratyczne, bo wasz Trzaskowski przegrał. Gdyby wygrał (nie daj Panie Boże), byłyby to najuczciwsze, najbardziej transparentne wybory po 89 roku, prawda?
  Nie chce mi się za długo z wami gadać, samozwańcza pińczowska elyto, która pod płaszczykiem tolerancji, miłości i bezwarunkowej akceptacji dla każdego zboczenia,w imię tejże opacznie pojętej tolerancji właśnie.
  Dla mnie Polska to Ojczyzna, dla was to „tenkraj”, dla mnie wiara i Kościół Katolicki to ostoja, która pomogła przetrwać niejedną zawieruchę. Dla was to zabobon i garb, którego trzeba się pozbyć.
  Mógłbym tak jeszcze długo, ale nie ma sensu. W Pińczowie opinię „elyty” kształtuje „dziennikarka” Tygodnika Ponidzie. Napisałem w códzysłowiu, ponieważ dokładnie taka z niej dziennikarka, jak z jednego strażnika metalowej ortodoksji aktor i reżyser.
  Elyto Pińczowa, bez urazy…
  Wydaje się wam, że wiecie wszystko o otaczającym was świecie, ale jak powiedział klasyk: jesteście w mylnym błędzie.
  Reasumując:przerżneliście kolejne wybory i trzeba się z tym pogodzić.
  Zawsze zresztą można spakowć manele i wyjechać z „tenkraju” w poszukiwaniu „tęczowego” eldorado. Nikt po was płakał nie będzie.
  Dobranoc…

 15. Jasny pisze:

  Breaking Nad jak zwykle trafnie

 16. gieno pisze:

  Rzadko komentuję ale to co napisał Breaking Nad ( na marginesie, świetny serial), jest trafne co sedna ale nie zgodzę się z rolą kk w Polsce. To akurat darmozjady, żerujące na naszym biednym kraju. Co do reszty, w punkt.

 17. marian pisze:

  Breaking Bad z całym szacunkiem ale szambo to wybiło w TVP i trzeba być ślepcem żeby tego nie zauważać. Poziom manipulacji i kłamstw sięgnął zenitu aż propagandyści z Korei Północnej zapisują się na praktyki na Woronicza:) Gdy PISowi wybory nie poszły, Kaczyński grzmiał z trybuny że zostały sfałszowane. Zawsze grzmi ten co mu nie poszło a ten co wygrał z niego się śmieje. Szkoda że wyborcy PISu nie myślą perspektywicznie że kiedyś te wszystkie programy Plus trzeba będzie spłacić ale to już nie ich kłopot, niech się gówniarze martwią.

 18. Jasny pisze:

  Poczytajcie informacje na GUS i innych niezależnych źródłach A potem opowiadanie dyrdymały jak to PIS rujnuje kraj. Można sobie zrobić hasło że 500plus jest zle A lgbt dobre.mozna gadać że gospodarka w ruinie i pkb spada. Ale jak ktoś poczyta np na stronie GUS to zauważy że tak nie jest. Liczby nie kłamią i nnie ma co z nimi dyskutować. A nie uwierze że PIS i tam manipulowal. Dla niektórych ważniejsza tęcza i multikulti niż własna tradycja i rozum.

 19. Mariusz pisze:

  Zgadzam się z Breaking Bad, ale połowicznie… Dla mnie również religia jest ważna i kroczę jej drogą. Tylko pytanie… co ma Kościół do Polityki? Dla mnie to dwie zupełnie odrębne dziedziny. Ludzie mający inne poglądy polityczne chodzą modlą się, ludzie mający te same poglady polityczne nie modlą się itp. Nie widzę żadnego związku, podobnie jak nie mogę zrozumieć zachwiania trójpodziału władzy, który w demokracji panuje już od starożytnek Grecji. Jest władza ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza – żadna nie jest ponad każdą i każda dba o siebie i to jest normalne.
  Kolejna kwestia: nie można zapominać o innych kwestiach typu służba zdrowia – co z tego, że wierzysz i praktykujesz jak w sytuacji choroby noe otrzymasz leczenia. No chyba, że chcemy wrócić do czasów średniowiecznych i leczyć wszystko święconą wodą…
  Jestem anty-LGBT, jestem za propolską gospodarką z wolnym rynkiem.
  Nie jestem za Trzaskowskim, nie jestem za Dudą. Jestem za myśleniem i racjonalnym podejściem.

 20. Kamil pisze:

  @Jasny mieliśmy bardzo dobrą koniunkturę w ostatnich latach, dlatego też wyniki dobre. To zasługa pracujących ludzi, a nie polityków. Pytanie, czy Polska odpowiednio sie przygotowała na kryzys, czy może sobie pozwolić na np. obniżkę VAT, jak nasi zachodni sąsiedzi.

 21. Muaddib pisze:

  A dla mnie religia nie jest ważna. A wręcz uważam, że jest szkodliwa. Dlaczego? Ano dlatego, że jakimś cudem duchowieństwo jest jedynym stanem uprzywilejowanym jaki pozostał. Na każdym, politycznym, finansowym i społecznym polu wspomniana przeze mnie instytucja ma przywileje. Ba… instytucja. Członkowie tejże, zatrudnieni tam na „etacie’ również. Wszystkie inne, historyczne stany tych przywilejów są pozbawieni (z niewielkimi wyjątkami), a duchowieństwo? Mogą co chcą jak chcą i kiedy chcą. A wybór tego pana D. z jedynej słusznej partii prowokuje do wniosków: Krk dalej swoje przywileje utrzyma a nawet je rozszerzy. Przykre.

 22. as pisze:

  Również uprzywilejowanymi grupami są wszystkie służby mundurowe, o ich też wspomnij.

 23. Muaddib pisze:

  as – prawda, ale w wąskim zakresie. Służby mundurowe na przykład nie mogą ot tak dokonywać zakupu ziemi rolnej a krk tak. Pracownicy służb mundurowych nie płacą zryczałtowanego podatku, który średnio jest niższy od składek Krus rolników. Raczej nie zdarza się aby jednostki jakichkolwiek służb mundurowych dostawały najlepsze działki budowlane za cenę 1% na różnoraką działalność w tym komercyjną. Pracownicy służb mundurowych po popełnieniu przestępstwa np. seksualnego nie są w tajemnicy przesuwani do innych jednostek i ukrywani w celu nie odbycia kary. itd. itd.

 24. Mariusz pisze:

  Zgadzam się z komentarzem Muaddibim co do bezkarnosci kleru – to nawet dla zagorzałych zwolenników PiS nie podlega negocjacjom. Co do reszty to kwestia światopoglądowa, każdy ma do niej prawo. Ale nie ma prawa na takie fuszerki jak najnowsza – dopuszczenie do bezpośredniego kontaktu rosyjskich komików, to jest chore! W cywilizowanym kraju takie rzeczy… i kto za to odpowie? Nie wspominam już o bezsensownej wypowiedzi prezydenta łamaną angielszczyzną. Politycznie nasz kraj robi się parodią w oczach innych i to nas też powinno zastanowić. Jak widać – obstawianie wszystkich stołków swoimi partyjniakami często bez odpowiedniego wykształcenia nie popłaca… I po raz kolejny dodam: za PO bywało podobnie.

 25. Breaking Bad pisze:

  Do @Mariusz
  Jeśli chodzi o kontakt ruskich komików z Prezydentem, to mam wrażenie, że na siłę Próbujesz zrobić z igły widły…
  No może faktycznie powinna być ostrzejsza weryfikacja dostępu do głowy państwa, lecz słuchając całej konwersacji, widać że PAD wypadł bardzo dyplomatycznie. Przypominam, że wcześniej zostało „wkręconych” kilku polityków „wagi ciężkiej „, na czele z Macronem i Johnsonem. I oni nie byli podobno już tak dyplomatyczni i powściągliwi. Także trochę dystansu…
  W czyich to oczach Polska robi się parodią? Chyba tylko w Twoich, oraz podobnie Tobie myślącym! Kilka dni po wyborach, a poziom żółci miast opadać, chyba jeszcze bardziej się podnosi…

 26. Mariusz pisze:

  Żadne wytłumaczenie – gdy nie jest po naszej myśli szukamy innych, którym też się nie powiodlo. Jeśli wkręceni zostali inni to tymbardziej powinniśmy jako Państwo bardziej o to zadbać i tyle. Błąd i kompromitacja, głowy odpowiedzialne za to powinny polecieć.
  Jak inaczej nazwać aparat bezpieczeństwa państwa dopuszczający losowych ludzi do bezpośredniego kontakt z prezydentem? Ok, nazwijmy to „nieodpowiedzialnością”. Żadnej żółci, przeczytaj moje wypowiedzi.
  Swoje napisałem, mam nadzieję, że powyższymi wypowiedziami otworzyłem niektórym oczy na dbanie o własne sprawy, nie skakanie w ogień za wszystkimi.
  Pozdrawiam wszystkich, życzę dużo dobrych dni i oby przyszedł czas 100% zgodności naszego Narodu.

 27. andrzej pisze:

  no ale teraz akacja zwolenników KOD, polegająca na bojkocie produktów i obrażaniu mieszkańców podkarpackiego i lubelskiego pokazuje prawdziwe oblicze tych co to niby mówią o tolerancji i nie dzieleniu społeczeństwa. Więc jak wyżej wspomniano słusznie, raz nie szanują wyników demokratycznych wyborów, a było naprawdę ciekawie i mógł wygrać Trzaskowski, z mojej perspektywy to była arcyciekawa sytuacja, no i ta wysoka demokracja ale obawiałem się, że obojętnie kto wygra to jeśli to będzie mała przewaga to zaczną się problemy, zamiast uszanować wybór. No ale bojkot ” przegranych” Podkarpacia i Lubelszczyzny no to już coś czego chyba się nie spodziewaliśmy

 28. Breaking Bad pisze:

  Ta cała akcja z bojkotem potwierdza dobitnie to, co każdy normalny podskórnie wyczuwa – mianowicie fakt, że całe to KODziarstwo to banda sfrustrowanych kretynów!
  Słuchajcie tępi, obrażeni na cały świat idioci, idźcie dalej i zacznijcie bojkotować polskie piekarnie, żryjcie pieczywo, które oferuje wam postępowy świat w lidlu, kauflandzie, tesco, itd.
  Albo jeszcze lepiej: w ramach protestu nie żryjcie wcale. Jak protest, to protest! Bo przecież demokracja jest wtedy, gdy nasi są przy korycie. Gdy bezkarnie kradną, gdy żrą swoje ośmiorniczki, rechocząc, że za 6 tysi to pracuje tylko złodziej, albo idiota. Gdy UBek pobiera kilka tysi emerytury miesięczne!
  Gdy wszystko zaczyna być na właściwym miejscu – wtedy jest dyktatura.

 29. Ekonomista, nie polityk pisze:

  Słuchajcie Kochani, spokojnie… obecny program inflacja+ i tak nas wszystkich niebawem pożre także nie będzie już żadnych dylematów – chleb po 20zł, ksiądz już nie zadowoli się 2zł na tacy itd. i nawet zagorzały elektorat rządzących przymrze głodem 🙂
  Bez złośliwości, ale z przytczkiem w nos tym, którzy myślą, że dodrukowanie pieniędzy i zmniejszenie liczby ludzi produkujących PKB (niepracujących z powodu programów socjalnych – są ok, ale nie w formie rozdawnictwa tylko np. ulg podatkowych itp. jak np. na Węgrzech) sprawi, że staniemy się bogatsi 🙂

 30. Do Ekonomisty pisze:

  W 100 proc się zgadzam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com