Serwis Internetowy Miasta Pińczów

JUBILEUSZ TEATRU CIUT FRAPUJĄCEGO

3 komentarze

Informacja dotycząca projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego w roku 2020 

23 lipca 2020 | pinczow.com.pl, pinczow.com | Wyświetleń: 2 199

Zamieszczamy listę projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego w roku 2020, które zostały pozytywnie zweryfikowane przez Zespół Opiniujący.

27 odpowiedzi na “Informacja dotycząca projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego w roku 2020 ”

 1. Lola pisze:

  Najpierw proszę zrobić skatepark bo już dawno powinna zacząć się jego budowa

 2. Tpi pisze:

  Osp ma na tyle swoich pieniędzy z wynajmu sal dla OHP i orkiestry dętej ze sama może sobie remont zrobić a poza tym są środki z innych funduszy na remontu remiz. Monitoring miejski jak najbardziej za

 3. Gulon pisze:

  Monitoring bardzo potrzebny, za każdym razem gdy jestem na mieście autem to nowa rysa i obity o dzwi innego auta.

 4. Członek Zarządu pisze:

  Dokładnie monitoring miejski do tego dodałbym sygnalizację świetlną w newralgicznych punktach miasta. Jędrzejów ma Busko ma tylko w Pińczowie nie ma. Panowie Radni i Panie Burmistrzu zróbcie coś z tym.

 5. Wieloryb pisze:

  Sygnalizacja świetlna tak, ale tylko we wtorki i piątki do godziny 13,00. Budżet obywatelski nie powinien wspierać komercyjnej działalności OSP.

 6. Parkingowy pisze:

  Żeby rys na samochodach nie było to trzeba rozplanować normalnie miejsca parkingowe, bo są zbyt wąskie, a przez bagażnik to raczej ludzie nie wysiadaja

 7. velvet dream pisze:

  Zróbcie coś dla dzieciaków. W Busku piękny skatepark, to samo w Jędrzejowie a w Pińczowie lipa…. zbliżamy się do Działoszyc bo Skalbmierz już nam umknął….

 8. Wieloryb pisze:

  proponuję wyrównać wszystkie krawężniki przy przejściach dla pieszych w całym mieście. skorzystają na tym wszyscy obywatele

 9. Gulon pisze:

  Do parkingowy : Masz rację ale nawet jak jest dużo miejsca do niektórzy wgrali prawko w chipsach i parkują że głową boli

 10. Artur pisze:

  Również podoba mi się pomysł monitoringu miejskiego, tylko musi być tych kamer dosc duża ilość, z tym że to będzie generować koszty ponieważ będzie musiała zostać utworzona jednostka która będzie go obsługiwać, myślę że potrzeba by zatrudnić przynajmniej 4 osoby, jeśli na to działać cała dobę. Możnaby też powalczyć o zatrudnienie tam osób z niepełnosprawnością ruchowa i otrzymać dofinansowanie z PFRON.

 11. Mieszkaniec pisze:

  A mnie ciekawi co za idiota w niedzielę o 6 rano lata na paralotni i budzi wszystkich co mieli otwarte okna. A żebyś w zalewie wylądował !!!

 12. Wieloryb pisze:

  A ja ponownie o krawężnikach. Zróbcie coś z tym bo w niektórych miejscach można się zabić. Pokonanie ich wózkami dziecięcymi wymaga akrobatycznych zdolności. I nie obchodzi mnie czy to są krawężniki miejskie, gminne, powiatowe, krajowe czy międzynarodowe.Są one paskudną wizytówką ładnie położonej miejscowości. Co turysta zapamięta z Pińczowa, że potknął się kilka razy próbując pokonać przejście dla pieszych.

 13. Baniok pisze:

  Mieszkańcu czy znasz porzekadło „nie życz drugiemu co tobie nie miłe”? Też jestem mieszkańcem tyle ze wyrozumiałym i wiem ze miedzy inninnymi motoparalotmie to część naszej tozsamości. Jeśli będziemy myśleć tylko własną korzyścią i chwilowym komfortem to tak jak ktoś napisał Działoszyce Nas wyprzedzą a stolicę Ponidzia przeniosą do Kij. Może kiedyś komuś w poobiedniej drzemce przeszkadzała lokomotywa (i juz jej nie ma). Może komuś przeszkadza motorówka, motocykl, samochód, dzwon kościelny (też go słyszę), Dni Ponidzia itp. itd. A potem płacz ze miasto dziadzije a młodzi uciekają. „Mieszkańcu” mam nadzieję że jesteś białym krukiem w swych niepobożnych życzeniach bo inaczej biada nam i niebawem wszyscy wylądujemy w zalewie.

 14. Pińczowianin pisze:

  Super, że latają! Nie od dziś Pińczów słynie z narzekania. Na szczęście wielu Pińczowian uprawia też aktywnie sporty i korzysta z uroków miasta. Latanie to sport ekstremalny – jeżeli bezpieczniej jest latać rano lub wieczorem to niech tak latają – z dołu pięknie to wygląda, a dzięki ich lataniu możemy my wszyscy oglądać piękne zdjęcia Ponidzia. Wcześniej przeszkadzały motorówki na zalewie, teraz paralotniarze mają lądować w zalewie i tak do momentu aż Pińczów całkiem się wyludni, a sam zalew zniknie całkowicie bo tam wszystko już jest wrzucane.
  …co do samego nazywania kogoś idiotą w anonimowym poście to życzę więcej odwagi.

 15. turysta pisze:

  Dobrze, że karetka na sygnale nie jechała o 6 rano…ciekawe, co wtedy szanowny Mieszkańcu byś życzył i komu…

 16. Slalomista pisze:

  A może pasowałoby namalować w końcu linie na drogach? Ludzie samochodami parkują gdzie chcą, nie przeszkadza im, że zakręt czy środek drogi. A Ty później rób slalom

 17. W Pińczowie urodzony pisze:

  W komentarzach głos zabrały osoby używające nicków Gulon i Baniok. Tak za mojej młodości nazywano rodowitych zasiedziałych pinczowian. Skąd pochodzi określenie Gulon, wiem ale od czego pochodzi Baniok ?

 18. Baniok pisze:

  To dawni mieszkańcy tej części Pińczowa która zamieszkiwala okolice przy starym korycie Nidy. Zajmowali się głównie wypasem bydła i dystrybucją mleka rozwożona w stalowych bańkach które na ówczesnych drogach wydawały charakterystyczny dźwięk. Ps. Dźwięk ten budził „mieszkańców” śpiących przy otwartych oknach. Nide przekopano a na jej miejscu zrobiono zalew gdzie niewyspani „mieszkańcy” zsylaja od tej pory wszystkich hałasujących i myślących inaczej.

 19. w Pinczowie urodzony pisze:

  W starej Nidzie na dzikiej plaży (obecnie Kon-Tiki) uczyłem się pływać.

 20. Ciekawy pisze:

  A skąd określenie GULON?

 21. W Pińczowie urodzony pisze:

  Właściwe określenie to GULONY, tak w liczbie poj. jak i mnogiej. Zacni pinczowianie nosili specyficzne fryzury, głowy mieli wygolone wysoko i stąd w gwarze golony- GULONY

 22. Ciekawski pisze:

  Do kiedy i gdzie można zglaszac projekty?????
  Każdy z nas moze zgłosić swój pomysl i poddać głosowaniu
  Wszywtkie te projekty sa kiepskie, zeby wydawać kase nasza na drogi czy swiqtla od tego sa inne organy gminne.
  To jest Budżet obywatelski nie drogowy..
  Chodz pasy na drogach dojazdowych do tpi, pasowqlo by

 23. Jery pisze:

  Odnośnie miejsc gdzie ma być monitoring może by tak spytać policji. Dlaczego brak propozycji monitoringu na ulicy Pałęki, przecież tam najwięcej osób spożywa alkohol.

 24. Jery pisze:

  Skatepark przecież jest, to te kupy ogrodzone i zamknięte na OSiR-e. Dlaczego to to jest ogrodzone i zamknięte?

 25. dwd pisze:

  Może renowacja zdewastowanych boisk na OSIR…

 26. Baniok pisze:

  Tak akurat przy niedzieli „a słowo ciałem się stało” np to o które prosił mieszkaniec kilka komentarzy wcześniej „A żebyś w zalewie wylądował !!!”. Minął zaledwie tydzień a już się NIESTETY spełniło. I jak się teraz czujesz?

 27. Osiołek pisze:

  Klątwa zadziałała, ale nie do końca. Miał wylądować w zalewie a nie na drzewie. Co do propozycji, to aby przyciągnąć turystów – przemalować Dom Kultury na tęczowo i dać tabliczkę „Strefa LGBT”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com