Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcącego 

0 komentarzy

Kursy POWER w pińczowskiej jednostce

23 lipca 2020 | kpt. Miłosz Renda, ZK Pińczów | Wyświetleń: 224

Podniesienie kwalifikacji zawodowych, ułatwienie powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności  to tylko niektóre założenia Programu Edukacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – POWER.

Głównym celem realizowanego przez Służbę Więzienną projektu jest wzrost aktywności zawodowej i społecznej więźniów oraz zwiększenie ich zdolności do zatrudnienia. Nabycie przez skazanych nowych umiejętności zawodowych ma za zadanie zwiększyć szanse na wyjście z obszaru zagrożonego wykluczeniem społecznym i spowodować odnalezienie się na rynku pracy po opuszczeniu jednostki penitencjarnej. Projekt jest odpowiedzią na  potrzeby lokalnego rynku pracy i występujących w nich deficytów zawodowych.

Obostrzenia epidemiologiczne, które zostały wprowadzone w naszej jednostce w marcu 2020 roku nie oznaczają, że funkcjonariusze Zakładu Karnego w Pińczowie mają mniej obowiązków. Właśnie jesteśmy na etapie przygotowań kursów zawodowych doszkalających osadzonych w ramach programu edukacyjnego POWER. W planach mamy  zorganizowanie 6 kursów doszkalających w następujących profesjach: asystent osoby niepełnosprawnej, technolog robót wykończeniowych, ogrodnik terenów zieleni, brukarz i glazurnik.  Planujemy przygotować do zawodu 72 osadzonych, którzy najpierw odbędą zajęcia  teoretyczne, by później przejść do praktyki.  Planowany termin ich rozpoczęcia to koniec lipca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com