Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Biwakowe love – wakacyjna komedia w “Teatrze pod chmurką”

28 lipca 2020 | psck, | Wyświetleń: 1 129

Kipiące humorem dialogi o życiu, poszukiwaniu spełnienia, małych przyjemnościach, o tym co nas łączy i dzieli. 21 sierpnia na wirydarzu Belwederu odbędzie się pierwszy z zapowiadanych spektakli teatralnych “pod chmurką” odbywających się w ramach projektu PSCK “Ja w teatrze. Od uczestnika do krytyka”.  Świetny dramatopisarski debiut Marty Marzęckiej-Wiśniewskiej, aktorki Teatru Żelaznego to znakomita, wartka  komedia o dążeniu do szczęścia,  miłości w różnych jej odsłonach oraz  naszych codziennych śmiesznostkach i słabostkach.  W roli głównej zobaczymy pińczowiankę Paulinę Naporę.

Opis spektaklu:

Ogień i woda, yin i yang, rozum i emocje, porządek i chaos, spokój i szaleństwo, marchewka z hummusem kontra chipsy. Mariola i Janina to skrajnie różne siostry, które postanawiają zrobić coś szalonego. Dojrzałe, przyzwyczajone do mniejszych lub większych wygód wyprawiają się na biwak. Siostrzana eskapada to kipiące humorem dialogi o życiu, poszukiwaniu spełnienia, małych przyjemnościach, o tym co nas łączy i dzieli. Jak żyć szczęśliwie, robić, to co się kocha i nie tkwić wtoksycznym związku? Czy trzykrotna rozwódka, kelnerka po 40-stce udzielająca rad starszej, racjonalnej siostrze trafi w sedno? Czy spotkany przypadkowo w lesie niejaki Wiktor badający kobiety “kompetencjometrem” postawi właściwą diagnozę? Leśna przygoda kompletnie zmieni życie bohaterów. Jest sielanka, ciepłe wspomnienia z dzieciństwa czy groteskowej  wizyty u ginekologa oraz leczenie kaca metodą tybetańską. Dialogi iskrzą najlepszą współczesną komediową tradycją, momentami brzmią jak nowa, żeńska  wersja przezabawnych i wnikliwych filmów Woody’ego Allena. Rodzinna komedia, której tytuł nawiązuje do miłości  romantycznej, siostrzanej  i rodzicielskiej,   z punktem zwrotnym niczym w hollywoodzkim kinie odmieniającym życie protagonistek to feeria kolorowych barw humoru i refleksji.

Reżyseria: Piotr Wiśniewski, 

Autor: Marta Marzęcka-Wiśniewska, 

Obsada: Małgorzata Maślanka, Paulina Napora, Paweł Okraska.

Bezpłatne wejściówki na spektakl do odbioru od 29 lipca w sekretariacie PSCK. Liczba miejsc ograniczona!

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna. 

3 odpowiedzi na “Biwakowe love – wakacyjna komedia w “Teatrze pod chmurką””

 1. Pytajnik pisze:

  Podobno był koronawirus na jakimś wesele w Pińczowie, prawda to?

 2. Wykrzyknik pisze:

  Tak

 3. przecinek pisze:

  we wrocieryżu.
  ale nie wiadomo czy byli chorzy na weselu czy juz po sie zarazili.
  na tvn 24 leciało w wiadomosciach.
  wszyscy goscie sa na kwarantannie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com