Serwis Internetowy Miasta Pińczów

WYCINKA ODBYŁA SIĘ PLANOWO

10 komentarzy

Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa

4 sierpnia 2020 | Biblioteka, FB | Wyświetleń: 261

Rok 2020 został ogłoszony Rokiem Bitwy Warszawskiej z okazji setnej rocznicy wielkiego zwycięstwa wojsk polskich nad wojskami sowieckimi.

Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie udostępnia na tę okoliczność swoim czytelnikom wystawę poświęconą tematyce wojny polsko-bolszewickiej: „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”. Została ona przygotowana przez Biuro Programu „Niepodległa” we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego i bezpłatnie przekazana do samorządów, instytucji kultury i szkół.

Wystawa „Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa” pomyślana została jako materiał popularnonaukowy pomocny w uczczeniu setnej rocznicy zwycięskiej dla Polaków Bitwy Warszawskiej. Przypomina najważniejsze fakty i postaci związane z historią wojny polsko-bolszewickiej, jej przyczynami, przebiegiem i skutkami. Ekspozycja składa się z 20 plansz. Merytoryczne teksty przygotowali specjaliści z Muzeum Wojska Polskiego. Na wystawie pokazano zabytki ze zbiorów Muzeum oraz wyjątkowe, archiwalne zdjęcia z 1920 roku.

Wystawa 100 lecie

Jedna odpowiedź do “Bitwa Warszawska. Stulecie zwycięstwa”

  1. Gość pisze:

    Bolszewika goń, ciągle aktualne, tylko zmienił barwy na tęczowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com