Serwis Internetowy Miasta Pińczów

WYCINKA ODBYŁA SIĘ PLANOWO

10 komentarzy

Umrzeć ze śmiechu

30 sierpnia 2020 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 952
Okazji do śmiechu i dobrej zabawy nie zabrakło. Przebojowa sztuka Teatru TeTaTeT „Umrzeć ze śmiechu” Paula Elliott’a w reżyserii Mirosława Bielińskiego dała nam wiele powodów do śmiechu i uśmiechu po raz kolejny udowadniając, że teatr jest „magiczną odskocznią od codzienności”.
 
Tematem sztuki był wieczór trzech dojrzałych dam, które spotykają się na brydża. Moment, w jakim je poznajemy, jest szczególny – właśnie wróciły z pogrzebu przyjaciółki Mary, jednej z uczestniczek cotygodniowej gry. Okoliczności, w jakich się znajdują, są smutne z początku, jednak wszystko zmienia się w momencie, gdy jedna z dam – Millie (w tej roli doskonała Ewa Pająk) przychodzi na spotkanie z urną wypełnioną prochami zmarłej przyjaciółki. Od tego momentu rozpoczyna się cykl nieoczekiwanych zdarzeń, po których już nic nie jest takie samo.
Dziękujemy rewelacyjnej pińczowskiej publiczności, która po raz kolejny stworzyła świetną atmosferę.
 
Spektakl wystawiony został w ramach projektu „Ja w teatrze. Od uczestnika do krytyka” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10 odpowiedzi na “Umrzeć ze śmiechu”

 1. Kulturnyj czieławiek pisze:

  Dziwnym trafem, tytuł adekwatny do tego, co PSCK oferuje mieszkańcom. Szkoda, że to smiech przez łzy. Kiedy nastąpi dlugo wyczekiwana zmiana warty w tej placówce.

 2. widz pisze:

  Było świetnie. Bardzo dobra teatralna oferta i trzymajcie tak dalej. Dzięki

 3. Xyz pisze:

  Umrzemy, ale to od tego nocnego dźwięku słyszalnego na Podgórzu

 4. man pisze:

  kapitalna sztuka, prosimy o więcej. grupa teatralna super , pozdrawiam i dziękuje

 5. szczery pisze:

  „Droga rowerowa w Pińczowie – umrzeć ze śmiechu”

 6. Tomek pisze:

  Do kulturnyi: mieszkałem wiele lat w Pinczowie, obecnie mieszkam w mieście ościennym. Mam porównanie co dzieje się w Domach Kultury w Buske, Jędrzejowie i mniejszych miejscowościach.
  PSCK „żyje” cały czas, od zajęć z tańców po plastyczne przeplatanych wernisazami, wystawami, spotkaniami z ciekawymi ludźmi czy właśnie występami teatrów. Działalności naszego Domu Kultury mogą nam zazdrościć Kielce…. I nie chodzi mi tu o finanse (wiadomo ze miasto wojewódzkie ma ciut łatwiej) ale o to że placówka cały czas coś robi i ciągle się coś w niej dzieje. Z przyjemnością śledzę na fb losy PSCK. Malkontenci niech wylicza ile udało pozyskać im się dofinansowan i niech porownaja to z domem Kultury…
  Każdy ma swoich hejterów, tu sprawa wydaje się prosta. Ktoś liczy na stanowisko dyrektora i warto wbijać szpilki i robić publicznie przytyki. Jak mawiał Joseph Goebbels ” kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą ”

  Dobrych ludzi trzeba wspierać i ich bronić. Pani Iwono, robi Pani świetna robotę dla miasta i kultury Pińczowa, proszę nie tracić góralskiego charakteru i mieć głęboko w… kieszeni zdanie hejterów 😉

 7. Iwona Tomkowska pisze:

  Jak to się nazywa, gdy ktoś pie…przy głupoty sam o sobie, o swoich osiągnięciach w pracy zawodowej, pozyskiwaniu funduszy, przeciekawych inicjatywach- gdy tymczasem rzeczywistość skrzeczy i w kulturze Pińczów sięgnął dna jakiego jeszcze w dziejach nie było. Każdy, ktokolwiek odrobinę zainteresowany to widzi; marnowanie kolosalnych pieniędzy naszych pieniędzy przekazywanych przez gminę na co? Na makulaturę, bzdurne pomysły, bzdurne wykonania i samouwielbienie żeby ciemny lud pińczowski otwierał paszcze z podziwu.

 8. mis uszatek pisze:

  do:
  Kulturnyj czieławiek vel Iwona Tomkowska vel pitu-pitu vel sru-tu tu vel nudu nudy nudy

  a nie znudziło się to jeszcze Panu / Pani?

 9. Iwona Tomkowska pisze:

  Przepraszam za powyższy wpis, pisałam go po mocnym alko maratonie hue hue hue auuuuuuuu

 10. Jozin z Bazin pisze:

  prosimy o wpisy „małymi literami”….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com