Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Narty Ojca Świętego” TCF jeszcze raz w Pińczowie – charytatywnie

0 komentarzy

Aktywizacja skazanych

14 sierpnia 2020 | kpt. Miłosz Renda, ZK Pińczów | Wyświetleń: 1 293

Wykonywanie twórczości własnej również wpływa na kształtowanie odpowiednich postaw osadzonych.

W Zakładzie Karnym w Pińczowie realizowany jest program resocjalizacyjny w zakresie kształtowania umiejętności społecznych i poznawczych pt.: ?Aktywizacja skazanych w zakresie twórczości plastycznej i modelarskiej?. Założeniami programu są: kształtowanie u osadzonych umiejętności koncentrowania się na realizacji konkretnych zadań, wytrwałości, samokontroli oraz samodyscypliny; nauczenie idei aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu, jak również pobudzenie i rozwijanie aktywności kulturowej wynikającej z własnych zainteresowań. Główną metodą wykorzystywaną przez funkcjonariuszy SW przy realizacji tego programu jest szerokie oddziaływanie na wyobraźnię osadzonych poprze poszukiwanie odpowiednich tematów oraz naukę teoretyczną i praktyczną.

Osadzeni z tutejszej jednostki biorący udział w programie chętnie rozwijają zwłaszcza swoje umiejętności plastyczne. Popularna jest również twórczość modelarska, którą wykonują przede wszystkim pracując w grupach. Obecnie są w trakcie tworzenia modelu Kościoła Mariackiego.

5 odpowiedzi na “Aktywizacja skazanych”

 1. Jack pisze:

  Kolejny odcinek serialu… To jest sponsorowane czy chodzi o inspirację dla młodych i zachęcanie ludzi do życia za kratkami?

 2. Morgan Friman pisze:

  No no. Ja też jak czytam to coraz częściej chcialbym tam być. Zamiast ciężko tyrać na utrzymanie rodziny, w pracy gdzie nie często jest fajnie i miło A czasu na siłkę czy sklejanie statków nie ma bo dzieci i inne obowiązki. Po co mi to .lepiej w kryminale jest

 3. Gość pisze:

  Bez przesady. Są kraty, “klawisze”, ktoś Ci pierdzi w nocy nad głową albo obok, zapach nie ten bo tyle chłopa, można się pokłócić bo są różne typy, nie ma dziewczyn, piwa i internetu, a przede wszystkim wolności. Przed zarazą dużo osadzonych pracowało, teraz nie mogą wychodzić. To dobrze, że coś dla nich organizują przede wszystkim dla ich zdrowia psychicznego. A jak uważacie, że to takie fajne miejsce, to przecież łatwo tam trafić.

 4. Jack pisze:

  OK, tylko po co o tym pisać na portalu ogólnoinformacyjnym? Poza tym w kółko. Praca jak praca. Wolałbym dowiedzieć jak wygląda codzienność pracy w Urzędzie miejskim, Pogotowiu czy szpitalu

 5. Gość pisze:

  No nie wiem po co. Faktem jest, że niektórzy więźniowie są bardzo utalentowani, szkoda, że zeszli na złą drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com