Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Z Szymonem Miką jazzowe improwizowanie w sieci

22 sierpnia 2020 | psck, pinczow.com | Wyświetleń: 441

Jego talent Mike Stern sklasyfikował słowami: zachwycający gitarzysta! Szymon MIKA – zwycięzca pierwszej edycji prestiżowego konkursu gitarowego im. Jarka Śmietany,  zdobywca Grand Prix w kategorii ?Indywidualność jazzowa” na festiwalu Jazz nad Odrą poprowadzi warsztaty gitarowe w ramach projektu pińczowskiego centrum kultury ?J@zzowa improwizacja w sieci”. To niebywała okazja, by uczestniczyć w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez jednego z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia.

Bezpłatne warsztaty gitarowe z Szymonem Miką odbędą się w ramach projektu ?J@zzowa improwizacja w sieci”, który dofinansowany został ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu ?Kultura w sieci”. Skierowane są do osób grających na gitarze akustycznej, klasycznej lub elektrycznej posiadających podstawową wiedzę ogólnomuzyczną oraz znajomość techniki grania na instrumencie na poziomie minimum średniozaawansowanym.

Warsztaty odbywać się będą online, pierwsze – wspólne spotkanie w sieci już 4 września. Liczba miejsc na warsztatach ograniczona, w przypadku większej ilości chętnych wybór uczestników odbędzie się na podstawie przesłanego nagrania krótkiej improwizacji wybranego utworu.

Wyróżniający się podczas warsztatów gitarzyści zostaną zaproszeni do zaprezentowania swoich umiejętności w ramach otwartej sceny festiwalowej 16. Zaduszek Jazzowych w Pińczowie.

Zapisy na warsztaty dostępne są poprzez portal Strefa Zajęć pod linkiem: https://www.strefazajec.pl/course/view/id/22734

SZYMON MIKA to jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia. Jest zdobywcą Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany (2015), Grand Prix Indywidualność Jazzowa na festiwalu Jazz nad Odrą (2012) oraz wielu innych nagród i wyróżnień. Został uznany Nadzieją Roku 2016 według ankiety czytelników magazynu „Jazz Forum”. Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem.

W 2016 uzyskał tytuł magistra w Akademii Muzycznej w Katowicach. Naukę kontynuował w Bazylei na Jazz Campus. W latach 2017-2018 brał udział w projekcie Focusyear, przy okazji którego występował u boku takich artystów, jak Dave Holland, Kurt Rosenwinkel, Mark Turner, Joshua Redman, Avishai Cohen i wielu innych.

Na co dzień koncertuje z czołówką polskich muzyków, współtworząc nietuzinkowe projekty, m.in. z Piotrem Budniakiem, Joachimem Menclem, Piotrem Wyleżołem, Mateuszem Pałką, Idą Zalewską, Adamem Kawończykiem czy Mateuszem Sobiechowskim. O jego grze z entuzjazmem wypowiadają się takie osobistości, jak Peter Bernstein, Mike Stern czy John Abercrombie.
Występował na licznych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, między innymi Montreux Jazz Festival czy Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy Pod Baranami. Komponuje także autorską muzykę, która znalazła się do tej pory na czterech płytach, w tym dwóch – „Unseen” i najnowszej „Togetherness” – nagranych z autorskim trio.

 

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com