Serwis Internetowy Miasta Pińczów

WYCINKA ODBYŁA SIĘ PLANOWO

10 komentarzy

„Pod biało-czerwoną” – maszt i flaga Polski w każdej polskiej gminie

2 września 2020 | PP, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 155

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. „Pod biało-czerwoną” to inicjatywa, która ma zjednoczyć nasz kraj i rodaków. Projekt nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu każdego z nas. Te symbole, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi ojcowie i dziadkowie.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej w 1920 r. 15 sierpnia br. uczciliśmy 100. rocznicę tej bardzo ważnej dla Polaków i całego świata bitwy.

O tym, czy maszt trafi do Gminy Pińczów, zdecydują Państwo – mieszkańcy, składając podpisy online. W naszej gminie, czyli powyżej 20 tys. mieszkańców potrzeba powyżej 500 głosów.

Głosy poparcia należy składać do dnia 11 listopada pod adresem:

https://bialoczerwona.www.gov.pl/

Wyniki zostaną ogłoszone 29 listopada br.

 

Serdecznie zachęcam do udziału w tej akcji! Biało-czerwone barwy to Nasza Ojczyzna! Również Mała Ojczyzna! Potrzeba nam pamięci i krzewienia postaw patriotycznych.

Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów

Włodzimierz Badurak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com