Serwis Internetowy Miasta Pińczów

WYCINKA ODBYŁA SIĘ PLANOWO

10 komentarzy

Wspomnienie pisane dźwiękiem…

5 września 2020 | psck/pinczow.com, pinczow.com | Wyświetleń: 808
„Był człowiekiem pełnym pasji. Kochał ludzi, kochał sport, kochał kulturę. Nie było dnia bez wspólnych, długich rozmów… Był energią… i mimo, że dziś nie ma go już z nami, ta energia trwa i trwać będzie.” Te słowa wielokrotnie wybrzmiały dziś na pińczowskim wirydarzu. Tak o zmarłym w marcu Krzysztofie Marszaliku mówili członkowie jego rodziny, znajomi, wychowankowie, jego przyjaciele.
 
„Nie mieliśmy się jak pożegnać. Dlatego spotykamy się dziś, by wspólnie powiedzieć do zobaczenia Krzysiu.” – mówił Artur Dutkiewicz, z którego inicjatywy odbył się wyjątkowy „Koncert dla Przyjaciela”. Muzyczną podróż wspomnieniową z ulubionymi utworami Krzysztofa otworzył utwór „Imagine” Johna Lenona.
 
Każdy utwór, każdy dźwięk opowiadał o Krzysztofie Marszaliku, a całość wzbogacona była wieloma fotografiami z jego życia i działalności. To był jeden z tych koncertów, które na długo pozostają w pamięci; wyjątkowy i przepełniony wzruszeniami. Artur Dutkiewicz po raz kolejny pokazał nam swój niesamowity talent i kunszt wirtuoza fortepianu, za który doceniany jest na całym świecie i którego najwierniejszym fanem był Krzysztof Marszalik.
 
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami.
„Człowiek żyje tak długo, jak długo trwa pamięć o nim.”
 
16 września o godz. 11:00 w Kościele p.w. Św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie odprawiona zostanie msza św. za Ś.P. Krzysztofa Marszalika od uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego z Pińczowa.
 
Krzysztof Marszalik był pedagogiem od 1982 roku. W Liceum Ogólnokształcącym im. Hugona Kołłątaja w Pińczowie uczył wychowania fizycznego. W „Kołłątaju” pracował od 1993 roku, wcześniej – w szkołach podstawowych w Gackach i Pińczowie. Jego ukochaną dyscypliną była siatkówka. Był także założycielem przy liceum Klubu Olimpijczyka Olimpionik. Trenował zespoły siatkarek i siatkarzy, które zdobywały nagrody m.in. w czasie Pikniku Olimpijskiego 2019, w ogródku Tokio 2020. W 2016 roku otrzymał brązową odznakę „Za zasługi dla sportu” od ministra sportu.
 

Więcej zdjęć w naszej GALERII TUTAJ

Jedna odpowiedź do “Wspomnienie pisane dźwiękiem…”

  1. Małgorzata Połetek pisze:

    prosimy o wpisy małymi literami….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com