Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Zawody strzeleckie odwołane

0 komentarzy

Podpisanie umowy na koncepcję „Budowy zbiornika retencyjnego Pińczów”

25 września 2020 | pinczow.com.pl, pinczow.com | Wyświetleń: 2 249

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Pińczowie podpisana została umowa pomiędzy Gminą Pińczów reprezentowaną przez Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Pińczów Mirosławy Wiśniewskiej, a firmą WTU Sp. Z o.o. z Krakowa reprezentowaną przez Członka Zarządu firmy Pana Andrzeja Bobkę, przy obecności Przewodniczącego Rady Miejskiej w Pińczowie Zdzisława Woźniaka. Wspomniana umowa dotyczy wykonania koncepcji budowy zbiornika retencyjnego „Pińczów” o powierzchni ok. 85 ha zlokalizowanego na gruntach miejscowości Pińczów i Skrzypiów w ramach zadania wieloletniego pn. „Budowa zbiornika retencyjnego „Pińczów”.

Zakres opracowanej koncepcji zawierać będzie:

 1. Opis charakterystyki stanu istniejącego zlewni rzeki Nida w rejonie planowanej lokalizacji zbiornika.
 2. Zakup danych hydrologicznych dla przepływów maksymalnych o określonym prawdopodobieństwie wystąpienia (zlewnia kontrolowana).
 3. Obliczenia hydrologiczne – stany i przepływy charakterystyczne rzeki Nidy pod kątem możliwości zasilenia i utrzymania wymaganego piętrzenia w projektowanym zbiorniku wodnym. Obliczenia hydrauliczne.
 4. Pozyskanie danych geodezyjnych niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia, w tym m.in. NMT, ortofotomapa oraz inwentaryzacyjne pomiary obiektów hydrotechnicznych w rejonie potencjalnej lokalizacji zbiornika.
 5. Wstępne rozpoznanie geologiczno – geotechniczne w rejonie potencjalnej lokalizacji zbiornika.
 6. Określenie granic terenu objętego zamierzeniem inwestycyjnym.
 7. Charakterystykę, funkcję i sposób zagospodarowania terenu pod planowaną inwestycję uwzględniającą m.in. aspekty społeczne oraz środowiskowe.
 8. Ustalenie lokalizacji inwestycji wraz z rozmieszczeniem poszczególnych obiektów (budowli hydrotechnicznych oraz komunikacyjnych) – część graficzna.
 9. Charakterystykę parametrów technicznych inwestycji – część opisowa.
 10. Orientacyjny koszt realizacji poszczególnych wariantów wraz z infrastrukturą techniczną.
 11. Wstępne określenie warunków prowadzenia działań oraz przedstawienie ścieżki proceduralnej (formalno-administracyjnej) realizacji przedmiotowej inwestycji.
 12. Przygotowanie prezentacji multimedialnej dla proponowanej koncepcji rozwiązań technicznych.

Koncepcja ma zostać wykonana do dnia 30 czerwca 2021 r. i sfinansowana przez Gminę Pińczów oraz Powiat Pińczowski, a jej koszt brutto to 144 500,40 zł.

21 odpowiedzi na “Podpisanie umowy na koncepcję „Budowy zbiornika retencyjnego Pińczów””

 1. dramat pinczow.com pisze:

  po co w tytule znak zapytania ? czemu również w artykule się pojawiają znaki zapytania ?

 2. Zamek pińczowski, sanatorium...lud wszystko kupi pisze:

  Gdyby Włodzimierz wpisał projekt „morza pińcz.” w Strategiczny plan roz. woj. święt. który już jest zamknięty, nowy zalew byłby już za rok, bezkosztowo ze str. gminy. To co teraz Włodzimierz prezentuje, to jest to samo jak prezentował konc. budowy ronda przy targowicy- nie będzie ronda za jego kadencji. Nie będzie też morza piń. za jego kadencji chyba, że wojewoda będzie konskwentny i dotrzyma obietnicy, bo to wojewoda Koniusz pierwszy podjął konkretne starania w spr. budowy tego zbiornika, a nie nędzną propagandę.

 3. Mieszkaniec pisze:

  Brawo dla pana/i za powyszy komentarz, za niego bedzie ale tylko jeszcze większy burdel niz jest.

 4. Maria pisze:

  Wojewoda podjął jakieś konkretne starania?

 5. M.M.M. pisze:

  Zamiast się licytować kto ma większe zasługi, wszyscy powinni współpracować zarówno burmistrz, starosta jak i wojewoda ,bo razem można więcej zdziałać tak dla gminy jak i powiatu.Tym bardziej
  starania o wpisanie w strategię rozwoju woj.św. też powinny być wspólne.

 6. Wiesław Paleta pisze:

  Przy targowicy nie trzeba żadnego ronda tylko światła, w Busku mogą być na różnych skrzyzowaniach, a Pińczów koniecznie chce byc ostatnim bastionem gdzie nie ma świateł?

 7. miastowy pisze:

  w Pińczowie nie będzie świateł. Włodek nic w tym kierunku nie robi, miało być rondo ale za mało kasy dawali i nikt nie chce zrobić, moim zdaniem tez powinny być światła i po sprawie. Ale cóż ŚZDW i nasze Włodek za wszelką cenę nie chcą świateł bo w Pińczowie musi być dziadostwo i kropka.

 8. lars999 pisze:

  Byku by się uśmiał

 9. Wieloryb pisze:

  Jak zrobią koncepcję to będzie wiadomo ile taka przyjemność będzie kosztować i można będzie ją spokojnie odłożyć.
  Jest jeszcze jedna sprawa w zawieszeniu, chodzi o skład szmat i innych niebezpiecznych materiałów w dawnym KCMB. Z upływem czasu rośnie niebezpieczeństwo rozszczelnienia się zbiorników z chemikaliami i wydostania się ich do środowiska.

 10. sas pisze:

  dramat pinczow.com
  zmień sobie w przeglądarce ustawienia, nie ma znaków zapytania, są cudzysłowy

 11. andrzej pisze:

  moim zdaniem też powinny być światła przy targowicy i po temacie by było, najwygodniej też wtedy dla pieszych i ciężarówek. Przy rondzie ciężarówki mogą mieć problem, a piesi i tak będą skazani na łaskę kierowców, a że tu bywa spore natężenie ruchu kołowego i pieszych to światła są chyba tą alternatywą która daje najwięcej bezpieczeństwa tym najbardziej bezbronnym na ulicy.

 12. kochamkopernie pisze:

  Włodzimierz ostań się przy rurze tak dużo zdziałałeś naprawdę jesteś Wielki

 13. Lola pisze:

  A kiedy powstanie Skatepark z budżetu obywatelskiego, który wygrał jako projekt w zeszłym roku ?

 14. ala pisze:

  lola – masz już na mosirze rowerowy park (od początku zamknięty żeby młodzież nie zniszczyła), to sobie możesz popatrzeć – tak samo skateparki itp będą wyglądać 🙂 a co do ,,bomby ekologicznej,, to przecież były niby badania środowiskowe robione pod uzdrowisko w naszej wsi i bomba wogóle do senatorium nie przeszkadza 😀 co najlepsze nikt w tej sprawie nie został ukarany w starostwie 🙂

 15. czarny janek złotowa pisze:

  Kolejny wypadek na słynnym skrzyżowaniu. Ile jeszcze? Szkoda ze to w Koperni nie jest bo juz dawno by były światła

 16. Mieszkaniec Pińczowa pisze:

  Do Pana Burmistrza:

  Jak to jest możliwe, że teren wokół zalewu nie jest dostępny dla mieszkańców? Aeroklub (który na marginesie płaci symboliczne pieniądze za dzierżawę) postanowił zadbać o nasze bezpieczeństwo i na wysokości kapliczki przy starym dworcu, na środku ścieżki postawił tabliczkę z zakazem wejścia.
  Z drugiej strony zalewu (od MOSiRu i Kontiki), dla odmiany, droga jest otwarta dla pojazdów. Efektem tego są notoryczne rajdy amatorów szybkiej jazdy. To jest teren do spacerów z, a proszę wierzyć, że to naprawdę wątpliwa przyjemność w takich warunkach spacerować, szczególnie z małymi dziećmi.

  Panie Burmistrzu, uprzejmie prosimy o interwencję w powyższych kwestiach. Jak wszyscy wiemy, ruch na świeżym powietrzu przyczynia się do zdrowia, co w obecnych czasach nabiera dodatkowej wartości. Nie mamy zbyt wielu terenów do rekreacji dla mieszkańców, zadbajmy więc o te, które są.

 17. kierowca pisze:

  do mieszkańca – ,,ruch na świeżym powietrzu przyczynia się do zdrowia, co w obecnych czasach nabiera dodatkowej wartości. ,, – polecam się przejść po ul. nowowiejskiej i podziwiać skład chemikaliów , a jeśli by ktoś chciał poczuć ,,PIŃCZOWSKIE KLIMATY,, lub jak w Pińczowie ,,DNIEJE,, to zapraszam na ulice polną lub nową ścieżką rowerową przy oczyszczalni – można poczuć ŚWIEŻE POWIETRZE 😀

 18. Tubylec pisze:

  Jak mawiał klasyk świateł nie ma i nie będzie ani ronda bo gmina sprzedała działki i teraz musiałaby je odkupić. Władze chowają glowe w piasek i spychają na wojewdztwo pasztet pod tytułem pseudoobwodnica na republiki i jej skrzyżowanie z legionistów . Ile jeszcxe osób musi zostać poszkodowanych lub nie daj Bóg zginąć żeby ktoś w końcu zajął sie sprawa. Jedynie światła dałyby rade. Przypominam ze najwiecej wypadków ma miejsce poza dniami targowymi w spokojnie dni jak teraz to miało miejsce w weekend. Ale jak juz mówiłem o sygnalizacji można pomarzyć bo pinczow to dziura

 19. Piotrek pisze:

  Mieszkańcy podgórza mają dość dziwnego dźwięku wydobywającego się prawdopodobnie ze stacji transformatorowej koło oczyszczalni… dramat, jakby ktoś włączył zepsuty odkurzacz, a przed wakacjami tego nie było, ciekawe czy oprócz narażenia na szwank zdrowia psychicznego ma to jeszcze inne skutki, czy ktoś wie co z tym dziadostwem zrobic?

 20. Slalomista pisze:

  Piotrek popieram! Mnie też ten dźwięk denerwuje i nie tylko. Zróbmy coś z tym bo to jest niemożliwe do wytrzymania

 21. Dramat pinczow. com pisze:

  Do sas
  Żadna przeglądarka, po moim wpisie odziwo nagle się tytuł zmienił na tej samej przeglądarce i innych również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com