Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Będzie remont Domu Ariańskiego

29 września 2020 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 619

Dzisiaj w Urzędzie Miejskim w Pińczowie podpisana została umowa na realizację zadania – „Pińczów, Dom Ariański (przełom XVI i XVII w) remont budynku”.

Swoje podpisy złożyli przedstawiciele Gminy Pińczów oraz wykonawcy zadania Przedsiębiorstwa Produkcyjno – Usługowo – Handlowego AN-BUD.

Celem inwestycji jest remont budynku na potrzeby Muzeum Regionalnego w Pińczowie, udostępnienie budynku zwiedzającym, prowadzenie szkoleń, wystaw, wykładów związanych z tematyką historyczno- kulturalną. Dodatkowo planuje się zorganizowanie punktu informacji turystycznej. W ramach realizacji zadania  zaplanowano wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymiany warstw podłogowych, prac zachowawcze przy elewacji oraz wykonanie wszystkich instalacji. Wykonana będzie również częściowa wymiana pokrycia dachowego.

Całkowita wartość zadania to 1 111 111,11 zł, z czego dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wynosi 440 000,00 zł, a wkład własny Gminy 671 111,11 zł.

8 odpowiedzi na “Będzie remont Domu Ariańskiego”

 1. Pinczowianin pisze:

  Burmistrzu co z obietnicami, remont dworca, sciezki rowerowe, wypożyczalnia rowerów, komunikacja miejska. Co z budżetem obywatelskim z poprzedniego roku, gdzie ten skatepark? Naprawdę jak mozna byc takim człowiekiem i ludzi robic w balona? A jesli jest inaczej i jest cos przełożone czemu nie informujecie o tym mieszkańców? Choćby na waszej stronie FB. Naprawdę jest pan zlym burmistrzem

 2. M.M.M. pisze:

  Szanowny Pińczowianinie, najlepiej zapytaj dlaczego jest taka biurokracja i tak długo trzeba czekać na wszelkie zezwolenia.

 3. nikt pisze:

  Popieram Pińczowianina. Jeżeli coś się obiecuje trzeba liczyć się z biurokracją. Mnie jako mieszkańca nie powinno to interesować. Obiecał, niech zrobi!

 4. limeryk pisze:

  NIkt nam nie da tyle, co obiecuje Burmistrz Badurak.

 5. Mati pisze:

  Wlasciwie te gorzkie slowa moich przedmowcow mocno trafione niestety…lecz rownie mocno sie dziwie czemu nikt z UMiG Pinczow sie do nich nie odniosl..przeciez osoby tam pracujace to wszystko czytaja i tak trudno im wytlumaczyc powody tych zaniwdban?!

 6. Ośmiolatek pisze:

  Teraz remont domu ariańskiego opuszczonego przez archiwum w 2012 roku. Panie Badurak wstydu pan nie masz!

 7. załamany sytuacją w Pińczowie pisze:

  Trzeba zapytać pracowników powiatu czemu przetrzymują dokumentację po kilka miesięcy . Robią wszystko aby tylko podstawić nogę urzędowi . Wszystko pod zagrywkę z województwa . Rozgrywki polityczne w kierunku przejęcia gminy przez partię właściwą .

 8. Gosia pisze:

  Wlasnie gdzie dworzwc i te pięć autobusów obiecanych. Ja tego nie moge pojąć. Dlaczego nie ma wzmianki o tym nigdzie?
  Najlepsze te PIĘĆ!!! A TERAZ NIC

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com