Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

UL kULtury

17 września 2020 | psck, | Wyświetleń: 609

Warsztaty, spotkania, twórcze działania, których wspólnym mianownikiem jest ekologia i kultura. W Pińczowie, Gackach i Kozubowie powoli dobiegają końca działania realizowane w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „UL kULtury”.  Przed nami jeszcze warsztaty stolarskie tworzenia domków dla pszczół dla rodziców z dziećmi, warsztaty kulinarne „miodem płynące” oraz piknik podsumowujący działania projektowe.

Projekt „UL kULtury” realizowany jest w ramach pozyskanego dofinansowania z Programu ?Bardzo Młoda Kultura” 2019 ? 2021 Świętokrzyskie. Od połowy sierpnia w Pińczowie, Kozubowie i Gackach realizowane są zajęcia i warsztaty, których głównym celem jest angażowanie mieszkańców, grup nieformalnych w działania wzmacniające świadomość ekologiczną, poznawanie i czerpanie z zasobów swojego lokalnego środowiska, rozwijanie pasji, ale przede wszystkim budowanie relacji i inspirowaniu się nawzajem do działania w kulturze.  Za nami cykl warsztatów rękodzielniczych:  tworzenie ekologicznych „woskowijek”,  wspólne szycie i malowanie eko-toreb, warsztaty ceramiczne, plastyczne,  konkurs na logo, spotkanie z pszczelarzem i poznawanie fascynującego świata pszczół.

W najbliższą sobotę w Pińczowie odbędą się warsztaty stolarskie, podczas których w duecie tata-dziecko wykonywać będziemy mini domki dla pszczół z drewna.  W trakcie warsztatu dzieci pracować będą z drewnem w naturalnej postaci. Nauczą się używać pełnowymiarowych narzędzi stolarskich takich jak piły, młotki czy wiertarki. Stawiamy na samodzielność, doświadczanie swojej siły i naukę przez próbowanie. Jesteśmy przekonani, że bezpośredni kontakt z kawałkiem drewna i wysiłek włożony w jego obróbkę da uczestnikom radość, satysfakcję i moc! Na warsztaty zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 14 lat, zapisy w sekretariacie PSCK pod numerem tel. 41 3572424. Te, jak i wszystkie inne działania realizowane w ramach projektu, są bezpłatne dla uczestników.

Z kolei 25 września zapraszamy do świetlicy w Kozubowie na warsztaty kulinarne „miodem płynące” a dzień później – 26 września o godz. 16:00 w tym samym miejscu odbędzie się piknik integracyjny podsumowujący wszystkie działania projektowe.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie pod na stronie FB pod linkiem https://tiny.pl/7jbpd

Projekt „UL kULtury” realizowany jest w ramach projektu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 Świętokrzyskie, realizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, współfinansowanego przez Województwo Świętokrzyskie.

 

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com