Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Informacja dla mieszkańców w sprawie transportu do punktów szczepień przeciwko COVID -19

9 komentarzy

OBWODNICA PIŃCZOWA OFICJALNIE ODDANA DO UŻYTKU KIEROWCÓW

1 października 2020 | Urząd Marszałkowski w Kielcach, Urząd Marszałkowski w Kielcach | Wyświetleń: 4 125

Nowa droga omija Pińczów od północno-wschodniej strony. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo podróżowania, wyprowadzi ciężki ruch z centrum miasta oraz umożliwi rozwój gospodarczy powiatu pińczowskiego. W otwarciu obwodnicy wzięli udział przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, marszałek Andrzej Bętkowski oraz członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka.

Północno-wschodnia obwodnica Pińczowa ma blisko 5 kilometrów długości. Biegnie głównie przez tereny rolne, częściowo zalesione. Łączy drogi wojewódzkie prowadzące do Pińczowa ? nr 766 z Kielc oraz 767 do Buska-Zdroju.

Jak podkreśla marszałek Andrzej Bętkowski inwestycja wykonana jest w wysokich standardach. ? Obwodnica przede wszystkim poprawi bezpieczeństwo kierowców i pieszych oraz odciąży centrum miasta od ruchu tranzytowego. Nowoczesne węzły komunikacyjne przyciągną także na te tereny nowych inwestorów ? podkreśla.

Wzdłuż drogi powstała także ścieżka rowerowa, chodniki oraz przejścia dla zwierząt. Inwestycja jest finansowania ze środków unijnych. Jej całkowita wartość to blisko 40 mln zł.

W oficjalnym otwarciu obwodnicy wzięli udział posłowie Krzysztof Lipiec, Michał Cieślak oraz Mariusz Gosek, radni Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Artur Konarski i Maciej Gawin, lokalni samorządowcy, wykonawcy inwestycji oraz mieszkańcy Pińczowa.

więcej zdjęć na stronie UM TUTAJ 

42 odpowiedzi na “OBWODNICA PIŃCZOWA OFICJALNIE ODDANA DO UŻYTKU KIEROWCÓW”

 1. kierowca pisze:

  Brawa dla burmistrza!

 2. Marcio pisze:

  Brawa i podziękowania dla samorządu, wykonawców i samej Unii Europejskiej za wsparcie finansowe! Bo na pewno nie wyżej wymienionym Panom i złotówie z kropidełkiem w ręku za 5 tys…

 3. flixbus pisze:

  Nasi radni biedni gdzieś zepchnięci w tło. No ale przynajmniej sobie pojedli.

 4. Morgan Friman pisze:

  A ja się pytam gdzie cała świta zgubiła maseczki?
  Przecież przy takich prztulasach i buzi buzi to zaraz w mieście będzie wysyp wirusa

 5. Pińczowianin. pisze:

  Ludzie krawezniki na drodze rowerowej poprawcie…?!!! Za wysokie , ciezko z nich zjechac jeszcze gorzej wjechać.
  A kostka brukowa na deptaku kolo drogi rowerowej tez sie juz rozlatuje. Złe utwardzenie pid kostką. Fuszera.

 6. Obserwator pisze:

  Nooo… fajnie. Tylko że wjeżdżając do Pińczowa od strony Kielc, przed rondem widzimy tablicę drogową z kierunkami na Busko Zdrój i na Kazimierzę Wielką. Tak samo drogowskazy na rondzie. Droga wojewódzka DW 766 przebiega od Morawicy, tylko do Węchadłowa, więc skąd ta Kazimierza Wielka zamiast Pińczowa (ale mi się rymło). A tak poważnie. Pominąć na tablicy kierunkowej najbliższe miasto powiatowe – jakby go po drodze nie było??? To jak mają jechać kierowcy, którzy nie są stąd i nie mają nawigacji GPS – a chcą dojechać do Pińczowa?

 7. Stopczarnejmafii pisze:

  W świeckim kraju (niby) w którym rzekomo istnieje rozdział kościoła od państwa, przy otwarciu każdej inwestycji obowiązkowo jedną z głównych ról odgrywa klecha. Pytam się po co? Nie widzę racjonalnego powodu. Gniew w człowieku wzrasta.

 8. Mieszkaniec pisze:

  Obserwator na to samo zwróciłem uwagę, oznakowanie w ogóle zle wykonane. Pan ktory odbieral drogę (Adam Łakomiec) mowi ze tak jest dobrze hahaha jaja, zaraz robie zdjęcia wszystkich fuszerek i puszcze tym razem wyzej ten temat co tu sie działo

 9. marysia pisze:

  na bat.chłop. na krzyżówce przy tesco ,jadąc na busko po prawej stronie przy krawężniku już kawałek asfaltu brak – tak ,tak – w tym miejscu co była robiona poprawka z reklamacji w wakacje 🙂

 10. Wieloryb pisze:

  Podziękujmy Uni i korzystajmy. Nie zaglądajmy darowanemu koniowi w zęby.

 11. swieckiepanstwomyass pisze:

  piekny przyklad daje lokalna wladza, pandemia sie skonczyla najwyrazniej, wszyscy w grupie ryzyka wiec powodzenia. I oczywiscie musialo byc swiecenie bo inaczej by nie dalo sie jezdzic. Wstyd

 12. Morgan Friman pisze:

  Patrząc na te zdjęcia przypomniał mi się Dzień Świra….Ale najważniejsze przecież że moja prawda jest najmojsza. Faktycznie lanserka naszej władzy nie zna granic. Buzi buzi jeszcze bo przecież pandemi to nie ma. I czarnemu w kieszeń bo kropidła drogie A miasto przecież bogate więc można .

 13. Mordimer Madderdin pisze:

  Włodek jesteś wielki

 14. eminem pisze:

  a co ten burmistrz tam robi w jaki sposób przczynilsie do tej inwestycji?

 15. Mieszkaniec pisze:

  Eminem, przyczynił sie do tego ze dalej mamy w mieście dziadostwo, z oczyszczalni dalej smierdzi, brak bezpieczeństwa na drogach, żadnego oznakowania na drogach gminnych nie mówiąc o sygnalizacji świetlnej na głównych drogach gminnych, dworzec, komunikacja miejska itp. Dlugo by wymieniać

 16. Breaking Bad pisze:

  Chcieliście Baduraka, to macie!
  Głosowaliście na niego, aby burmistrzem nie został przypadkiem Janusz Koniusz, bo związany z PiS’em.
  Tak sobie wybraliście- tak teraz macie!

 17. Pińczowianin pisze:

  Obwodnica głównie dla tranzytu. Nikt np. z os. Podgórze, ul. Ogrodowej, działek ogrodowych udając się w stronę Kielc nie będzie wracał się do ronda za Pińczowem tylko pojedzie przez centrum. Urzędnicy nie są z Pińczowa wiec co ich to obchodzi. Buduje się nowe chodniki po lasach, Koperniach, a do Skrzypiowa trudno się przeprawić.

 18. zcbm pisze:

  A czego Ty się spodziewasz po politykach, czcze gadanie byle tylko zyskać głos, utrzymać stołek i nie podpaść Kaczyńskiemu i Rydzykowi. Lipiec, Cieślak, Gosek to klasyka politycznych postaci obecnej władzy. Za innej władzy byłoby podobnie.

 19. Turysta pisze:

  Wysokie standardy! Żenada za nasze pieniądze, pajace się zjechali i otwarli ten bubel. Po każdym deszczu ogromne kałuże, asfalt położony chyba wałkiem do ciasta wałkowali bo taki nierówny, oznakowanie?
  A Pińczów dalej będzie zaściankiem,bo tu o rozwoju nikt nie myśli, brak szybkiego internetu, brak kanalizacji w pobliskich wsiach, brak gazu,ale kurła MORZE PIŃCZOWSKIE będą robić żeby na wakacje tu nikt nie przyjeżdżał bo wszystkich komary zjedzą. Wyjątkowe bezmózgi.

 20. zuk pisze:

  a tiry jak jeżdziły przez centrum tak jeżdzą

 21. Do Turysty pisze:

  Nie bój żaby, prędzej zobaczysz żywe mamuty pod Pińczowem jak morze pińczowskie.

 22. Songo pisze:

  obwodnica nic nie da póki nie zrobi się ronda przy targu. największy idiotyzm w mieście to właśnie feralne skrzyżowanie

 23. Andrzej pisze:

  Przyznać trzeba: z tym kropieniem każdej inwestycji to już jest przesadą, gdzie maski mają nasi włodarze — wstyd i wstyd. Bo można się czepiać inwestycji ale postawa uczestników otwarcia pokazuje że to „czepialstwo” nie jest chyba bezzasadne, bo widać jakie nasi wybrańcy mają podejście, ja jestem zażenowany. Dla mnie to olewctwo. Brak znaków do centrum miasta Pińczowa, jesli jest tak jak piszą poprzednicy, przy obwodnicy– to potwierdza, olewactwo, tylko brać pensje i czekać na emeryturę. A w sąsiednim np. Jędrzejowie czy Chęcinach na kazdym rondzie sa znaki do centrum bądź z nazwą miasta.

 24. andrzej pisze:

  A przy trgowicy to światła juz powinny byc od paru lat. Może nie uplynnily by ruchu ale byłoby bezpieczniej a to jest przecież najistotniwjsze, a dodatkowo byłoby bezpiecznie dla pieszych i rowerzystów czego rondo nie zapewni.

 25. czarny janek pisze:

  Ksiądz pokropił asfalt wodą to poprawek nie będzie, ciekawe swoją drogą ile taka usługa i w jakim charakterze był tam Pan w czarnej sukience

  A tfuuu na ten pisowski katotaliban

 26. Kiki pisze:

  DO wszystkich maruderów i malkontentów. Cieszcie się że coś się dzieje. A jak świat światem to zawsze gdzieś jakiś krawężnik będzie krzywo położony, gdzieś będzie brakowało 30cm asfaltu etc etc. To że kielecka wierchuszka z PiS-u przyjechała to zawsze tak jest, że która opcja rządzi to i się pokazuj. Jakby rządziła PO przyjechaliby z PO, jakby SLD przyjechaliby z SLD jakby rządził Kononowicz Krzysztof przyjechaliby od Kononowicza Krzysztofa itd itd.
  Więc popatrzcie trochę inaczej na to co nas i was otacza i cieszmy się nawet z tych małych przyjemności.
  A jak sama nazwa wskazuje droga obwodowa służy do ominęcia miasta, więc nie ma służyć mieszkańcom Ogrodowej do wyjazdu na Kielce. Bo taki mieszkaniec pojedzie przez miasto i włączy sie na rondzie za Pinczowem. A taki kierowca dużej ciężarówki, który wiezie płyty z Gacek do Gdańska, Szczecina, Łodzi, Włocławka etc etc już nie wjedzie do miasta i takim kierowcom to ma służyć głównie. A przez to zwykli mieszkańcy poczują ulgę.
  Pozdrawiam i więcej uśmiechu życzę:-)

 27. Do Kiki pisze:

  Weź sobie fachowca do remontu łazienki i już widzę jak mówisz, ze mogą być krzywo płytki, w sumie z kabiny też może sie wylewać woda, a kibel zatykać. Na koncu jeszcze za to płacisz kupe kasy, pewnie uśmiechu byś miał co nie miara, pozdro

 28. Dominik pisze:

  To teraz sie co nie ktorzy wkurzą!!! Otóż Ci którzy myślą ze przez centrum miasta nie będą jezdzily tiry to sa w błędzie! To ze obwodnica miasta jest otwarta nie powodoje zamknięcia drogi dla tirów przez centrum miasta. Tak powiedziano mi w SZDW, podziękujmy marszałkowi województwa za takie decyzję!!!

 29. Zadowolony pisze:

  Z Grodziska i Podgórza tylko 1 km dalej i nie trzeba wjeżdżać do rynku jadąc do Kielc, Chmielnika itp. Zamiast patrzeć na chodzących po rynku tu nie wymienię, wiadomo o kogo chodzi można jechać i podziwiać piękno przyrody, radość nie do opisania, długo wyczekiwana chwila w końcu nadeszła 🙂

 30. edłardo pisze:

  piękno przyrody…. chyba tej która została zmieszana z błotem, zniszczona przez buldożery i koparki… była za grodziskiem oaza spokoju, klimatyczne rodzinne miejsce a jest gówniana rozsypująca się już od nowości pseudoinwestycja…. pogratulować.

 31. palacz pisze:

  samochody już w rynku będą mniej smrodzić, przydałoby się zrobić porządek z piecami na byle co, które dymią czarnym i żółtym dymem jak w Auschwitz, w sezonie zimnym nie ma jak oddychać w Pińczowie, normy przekroczone kilkakrotnie, 600% , przynajmniej nauczyć ludzi rozpalać właściwie w piecach a zadymienie można ograniczyć znacznie, rozpalając piec od góry, dymu prawie nie widać

 32. Realista pisze:

  Wszyscy tylko próbowali a burmistrzowi Badurakowi się udało , malkontentom nigdy się nie dogodzi. Brawo Burmistrzu.

 33. Oj naiwny,naiwny pisze:

  Taak, a świstak siedzi i zawija sreberka. Obwodnicę wybudował Świętokrzyski Zarząd Dróg. Jak wybudował, w jakim czasie, ile czasu będzie zdatna do użytku, gdy zlasuje się margiel dany na podsypki, to wkrótce się okaże.

 34. Gosia pisze:

  Witam bardzo mnie ciekawi DWORZEC PKS!!! KIEDY I cos wiecie ludzie na ten temat? Bardzo sie uciesze z odpowiedzi

 35. Mieszkaniec pisze:

  Nie będzie, miasto mówi ze to wizytówka Pinczowa i tak musi zostać

 36. Gosia pisze:

  Jak to wizytówkka? A przecież w planach bylo, że w 2020.

 37. andrzej pisze:

  A MOSIR co z tym obiektem, chodzi o sam „pawilon” oczywiście tę część dawną hotelową. Miasto sprzedało i co umywa ręce ? to może trzeba odkupić, przykład z gminy niemal obok, też nad Nidą i samo miejsce też nad wodą: http://tygodnikponidzia.pl/zwiekszono-tereny-pod-turystyke/?fbclid=IwAR3msrm7pVkOddtxdm_HORahYP7V_GZzjL4vt31SVCnItdM1DKDibXIHqvU

  Mowa o Wiślicy i inwestycjach Miejskiego Ośrodka Rekreacji. W Pińczowie odwrotnie postąpiono i pytanie ile lat będzie, ta już w zasadzie „ruina”, szpeciła to atrakcyjne miejsce w Pińczowie, kolejne 20 -30 lat będziem czekać aż ktoś coś z tym zrobi ? Czy nastąpi jakieś ogarnięcie.

 38. Gosia pisze:

  O wlasnie. Bardzo trafne. Też nie raz sie zastanawiam. Kiedys tam przyjechalam na wakacje. Bylo tak milo tam. Szkoda ze tyle lat nic. I dlaczego? A moglby byc hotel choćby najmniejszy i nie az tak super.
  Tyle lat ruina. Ale z tym dworcem to nie pojmuję, bo juz był w projekcie a nic się nie mówi o remoncie a ścieżki roewrowe juz sa.

 39. załamany sytuacją w Pińczowie pisze:

  Od Iwana do pogana . Powiat standardowo od siebie . Tylko czy w gminie coś wiedzą , że mają przejąć te odcinki dróg , czy Pan Starosta przez media takowe informacje przekazuje Burmistrzowi ? Jak zwykle kupa propagandy o pietruszkę . https://pinczow.naszemiasto.pl/obwodnica-gotowa-a-samochody-ciezarowe-nadal-jezdza-przez/ar/c1-7932643

 40. M.M.M. pisze:

  Droga dotychczas spełniająca wymogi drogi wojewódzkiej, teraz nie będzie spełniać wymogów drogi powiatowej?.Chodzi pewnie o to , by za nią nie odpowiadać.

 41. marian pisze:

  „Do dróg powiatowych zalicza się drogi stanowiące połączenia miast będących siedzibami powiatów z siedzibami gmin i siedzib gmin między sobą. Drogi gminne to drogi o znaczeniu lokalnym niezaliczone do innych kategorii stanowiące uzupełniającą sieć dróg służących miejscowym potrzebom”. Zdaje się że te odcinki ulic jednak bardziej pasują do kategorii gminnej.

 42. xyz pisze:

  Z góry w stronę Kazimierzy , od rynku w stronę Buska jak nic pasują do opisu i do kategorii powiatowej . Podobnie jak droga w stronę Skowronna też powiatowa .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com