Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

16. Zaduszki Jazzowe w sieci

28 października 2020 | redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 900

3 koncerty, wystawa 2. Międzynarodowego Konkursu Plakatu „We want jazz” oraz finał projektu J@zzowa improwizacja w sieci złożą się na tegoroczną edycję Zaduszek Jazzowych w Pińczowie. Festiwal, który od lat stanowi muzyczną wizytówkę Pińczowa w tym roku  w związku z trwającą pandemią odbędzie się w nowej formie. Zabytkowa przestrzeń Belwederu wypełni się pełnymi ekspresji dźwiękami muzyki improwizowanej, którymi podzielimy się z Państwem on-line.

Zaduszki Jazzowe w Pińczowie to bez wątpienia wydarzenie, które dedykowane jest koneserom tego muzycznego gatunku, ale i publiczności, która w sztuce docenia subtelność, przestrzeń i ekspresyjność twórców. Wydarzenie rozpocznie się w piątek – 30 października o godz. 18:00. Na festiwalowej scenie zaprezentują się uczestnicy warsztatów prowadzonych w ramach projektu J@zzowa improwizacja w sieci, po nich wystąpi gwiazda pierwszego dnia Zaduszek – Szymon Mika trio.

W drugi dzień zaduszkowego grania odbędą się dwa wyjątkowe koncerty. Jako pierwszy zaprezentuje się Wojciech Niedziela Quartet – formacja składająca się z uznanych artystów zarówno na polskiej, jak i międzynarodowej scenie jazzowej. Jej liderem jest Wojciech Niedziela ? niezwykła osobowość i niekwestionowany mistrz pianistyki jazzowej. W Pińczowie wystąpią z nim: Maciej Sikała na saksofonie, Maciej Garbowski na kontrabasie oraz Krzysztof Gradziuk na perkusji. Kwartet zaprezentuje program autorski (kompozycje Wojciecha Niedzieli) będący wynikiem artystycznych poszukiwań ostatnich kilku lat pianisty.

Po nich muzycznie „przytuli” nas wyjątkowa wokalistka i kompozytorka, specjalistka od wokalistyki jazzowej – Patrycja Zarychta z zespołem. Koncert zatytułowany „Przytul” będzie niezwykłą muzyczną podróżą przez trudne emocje, niełatwy temat smutku i depresji, przełamany popowo-soulową odsłoną muzyczną artystki, która dodaje lekkości w odbiorze. Na scenie towarzyszyć jej będą: Grzegorz Rdzak (fortepian), Piotr Żaczek (bas), Gniewomir Tomczyk (perkusja).

Dyrektorem Artystycznym Festiwalu jest Artur Dutkiewicz, a tegoroczną edycję Zaduszek poprowadzi Jerzy Szczerbakow – prezes Fundacji Popularyzacji Muzyki Jazzowej EuroJazz.

Wszystkie koncerty transmitowane będą w formule on-line na kanale YouTube PSCK. Linki do transmisji podane zostaną także bezpośrednio przed wydarzeniem na https://www.facebook.com/psckpinczow.

Sprzedaż biletów na 16. Zaduszki Jazzowe została ograniczona do 25% sali. Bilety w cenie 40 zł do nabycia codziennie w sekretariacie PSCK oraz w miarę dostępności, bezpośrednio przed koncertem. Wydarzenie odbywa się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego.

  1. Zaduszki Jazzowe odbywają się pod patronatem honorowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewody Świętokrzyskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów.

3 odpowiedzi na “16. Zaduszki Jazzowe w sieci”

  1. Gość pisze:

    Ale dziś pięknie grali, że tak w ogóle można grać, najwyższy poziom. A wczoraj dziewczyny śpiewały naprawdę nieźle i grał fajny gitarzysta z zespołem.

  2. M.M.M. pisze:

    Wielki szacunek dla Pani Iwony i całegp PSCK , dziękuję Panie Arturze za to co Pan robi dla Pińczowa. Podziękowania dla Pana Burmistrza i dla wszystkich , którzy przyczynili się do tego , by te koncerty w tak trudnym czasie mogły się odbyć.

  3. Tolek Banan pisze:

    No rewelacja, wszystko mamy, tylko dżezu mi brakowało. Pani Iwona czyta w myślach

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com