Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Informacja dla mieszkańców w sprawie transportu do punktów szczepień przeciwko COVID -19

9 komentarzy

„Pińczowskie czytanie Dygasińskiego”

16 października 2020 | as, Biblioteka w Pińczowie | Wyświetleń: 570
Pięknie czytali Dygasińskiego – konkurs pięknego czytania nowel Adolfa Dygasińskiego „Pińczowskie czytanie Dygasińskiego”.
W czwartek, 15 października, w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Pińczowie odbył się konkurs pięknego czytania nowel Adolfa Dygasińskiego „Pińczowskie czytanie Dygasińskiego”. Konkurs jest kolejnym etapem realizowanego przez Bibliotekę projektu „Z Dygasińskim przez Ponidzie”, w ramach programu „Promocja czytelnictwa”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
 
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych z terenu Gminy Pińczów. Udział w nim wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pińczowie, Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pińczowie, Szkoły Podstawowej w Brześciu oraz Szkoły Podstawowej w Młodzawach. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie jak najładniej przeczytać fragment wybranej przez siebie noweli autorstwa Adolfa Dygasińskiego. Jury oceniało m.in. płynność i tempo czytania, środki artystycznego wyrazu, dobór tekstu.
 
Po wysłuchaniu 13 uczestników, jury postanowiło przyznać następujące miejsca:
 
I miejsce Adam Tarka, uczeń klasy VII „a” Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie
II miejsce Mateusz Madej, uczeń klasy VII „b” Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie
III miejsce Marta Krycha, uczennica klasy VI „a” Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie
 
Przyznano również wyróżnienia:
Kinga Lasia, SP nr 1 w Pińczowie, kl. VII c
Alicja Cempura, SP nr 2 w Pińczowie, kl. VI b
Oliwia Konewecka, SP w Brześciu, kl. VI
Mateusz Grdulski, SP w Brześciu, kl. VII
 
Zwycięzca Adam Tarka przeczytał fragment noweli „Świat i ślepa dziewczyna”. Laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział. Nagrody ufundowała Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie oraz Urząd Miasta i Gminy Pińczów. W czasie obrad jury uczestnicy konkursu wysłuchali w Bibliotece Pedagogicznej lekcji bibliotecznej „Rok Stanisława Żółkiewskiego”, którą poprowadził kierownik biblioteki, pan Robert Karpiński. Obejrzeli także wystawę poświęconą hetmanowi, dostępną w Bibliotece Pedagogicznej.
 
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com