Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Pożar w Pińczowie. Rodzina straciła dach nad głową (prośba o pomoc dla pogorzelców)

29 października 2020 | redakcja, pinczow.com (NiL), za PSP Pińczów (fot: pinczow.com , PSP Pińczów) | Wyświetleń: 7 262

W środę, w godzinach popołudniowych w Pińczowie przy ulicy Batalionów Chłopskich wybuchł pożar budynku mieszkalnego.

Do akcji zadysponowano całą obsadę pińczowskiej jednostki oraz zastępy ochotniczych straży pożarnych z najbliższych jednostek. W chwili przybycia zastępów strażackich pożarem objęte było całe poddasze nieużytkowe budynku. W pierwszej fazie akcji strażacy przeszukali pomieszczenia mieszkalne na parterze celem wykluczenia obecności osób poszkodowanych. Po upewnieniu się, iż w budynku nie przebywają ludzie, strażacy przystąpili do akcji gaśniczej. Prądy wody podawane były zarówno z poziomu terenu, jak również z podnośnika hydraulicznego zadysponowanego do działań.
Z uwagi na rozmiar zniszczeń popożarowych rozbiórki wymagała konstrukcja oraz poszycie dachu. Dzięki jednak sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej strażakom udało się uchronić przed spaleniem pomieszczenia mieszkalne budynku.
By dom mógł być ponownie zamieszkany, potrzebny jest natychmiastowy gruntowny remont i odbudowa dachu.

Stąd apel rodziny do ludzi dobrej woli o wsparcie ich w tej trudnej dla nich chwili.
Liczy się każda złotówka, wierze że razem damy radę, bo przecież w grupie siła  Kto może niech udostępnia, będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc i wsparcie” – możemy przeczytać na informacji o zbiórce (więcej info o zbiórce – kliknij  TUTAJ)

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com