Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Takiego protestu w Pińczowie jeszcze nie było

24 października 2020 | redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 8 436

Mieszkańcy Pińczowa, tak jak setki tysięcy Polaków w całej Polsce, zaprotestowali dzisiaj przeciwko zaostrzeniu prawa do legalnej aborcji.

W czwartek, 22 października, Trybunał Konstytucyjny wydał “wyrok”, który uniemożliwia kobietom przerywanie ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu. To w praktyce oznacza całkowity zakaz aborcji w Polsce.

Mieszkańcy Pińczowa tłumnie wyszli na ulicę, żeby pokazać swoje niezadowolenie z tej decyzji. W pińczowskim parku miejskim zebrało się kilkadziesiąt osób i wyruszyło na wspólny spacer. Protestujący zatrzymali się obok pińczowskiego ratusza, aby wyruszyć w pochód przez całe miasto. Z minuty na minutę, do protestujących dołączali kolejni oburzeni. Pochód, przeszedł m.in obok domu Wojewody Świętokrzyskiego, Zbigniewa Koniusza oraz plebanii kościoła Miłosierdzia Bożego na osiedlu Grodzisko, by później skierować się z powrotem do centrum miasta.

Jak powiedziała nam jedna z protestujących: “Z przykrością musimy stwierdzić, że podczas marszu zabrakło lokalnych działaczy, polityków i władz miejskich, którzy mogliby swoją obecnością i słowem wesprzeć protestujących. Nie zawiedliśmy się jednak na pińczowskiej Policji, która przez cały czas trwania tego spontanicznego zgromadzenia dbała o bezpieczeństwo protestujących pińczowian” 

Po godzinie 20 marsz pokojowo zakończył się, a wszyscy protestujący rozeszli się do swoich domów.

56 odpowiedzi na “Takiego protestu w Pińczowie jeszcze nie było”

 1. Kibic pisze:

  I co wam to dało? Darłyście morde na cale miasto i glowno zrobicie. Wiecej glowniarstwa i chichot dzieci niz tej manifestacji.

 2. Kibic pisze:

  I zeby tu nie było hejtu, jestem za tym aby o swoim płodzie decydowali rodzice, oczywiście w przypadku choroby

 3. Do kibic pisze:

  60 groszy czy ile teraz zarobiłeś kolego za ten wpis ?

 4. Kibic pisze:

  Kolegom moim nie jesteś i nie byłeś, tak podejrzewam.

 5. Również do Kibic pisze:

  Kibic, ty widzę wolisz “drzeć mordę” w internecie, pod pseudonimem, co takie zachowanie zmieni w twojej opinii? Brawo dla protestacujących kobiet i mężczyzn, jeśli teraz się nie postawimy, krok po kroku pozbawi się na wszelkich praw

 6. Franek pisze:

  Kibic tylko na meczu drze japę! Brawo ludziska!

 7. Nida pisze:

  Orlicz – Nida 3:1 kiedy badurak jak władze innych miast zainwestują w Nide.

 8. lars999 pisze:

  Jestem z Was dumny!

 9. Slalomista pisze:

  Brawa dla wszystkich protestujących!

  A przy okazji- Czy w końcu wyłączy ktoś to wycie z PEC-u?

 10. załamany sytuacją w Pińczowie pisze:

  Skoro dla tych protestujących autorytetem jest pani scheuring wielgus i wydzieranie się na całe miasto w nocnych godzinach wulgarnymi słowami to gratuluję . https://dorzeczy.pl/kraj/158347/wypierac-wulgarne-wystapienie-scheuring-wielgus-w-tvn24.html . W większości dziewczyny nie mające pojęcia o macierzyństwie . Lewica wraca do Pińczowa . Szkoda tylko że dzieci musiały słuchać tych wulgaryzmów . Jeszcze raz gratuluję autorytetu którym jest niejaka scheuring wielgus . Przecież na więcej was nie stać .

 11. ala pisze:

  polecałabym to zrobić we wtorek ok 9tej w rynku 🙂

 12. Mieszkaniec pisze:

  Ja rozumiem ze tam cos wam nie pasuje ale jest potrzeba tak klnąc? Dzieci słuchają! A tu widzę idą glowniary i same wulgaryzmy! Poziom – 1

 13. Muaddib pisze:

  Brawo dla wszystkich protestujących! Brawo! Nie słuchajcie bezsensownej krytyki wiecznie niezadowolonych malkontentów. Nie dajcie się wcisnąć w kąt przez jednego szeregowego posła i jego wiernych, nawiedzonych pseudopretorian. Musicie być widoczni. Brawo!

 14. zaściankowy pińczów pisze:

  Przekleństwa są częścią języka polskiego i potęgują w tym przypadku niezadowolenie. Wy wszyscy jacy święci, szkoda że tak się nie prujecie jak na weselu albo wigili najebany wujas przy stole klnie jak szewc przy dzieciach. Polscy wielcy chrześcijanie co są świętsi od papieża, a z pisem wiadomo co robić, pozdro

 15. Do Nida pisze:

  A jaki jest sens wyrzucać kasę w błoto na 5 ligowy klub? Lepiej te pieniądze przeznaczyć na sport dla mieszkańców niż dla garstki ludzi na trybunach i boisku

 16. Wieloryb pisze:

  Ja bym jednak decyzje w tej sprawie pozostawił tym przysłowiowym “gówniarom” bo to na ich barki spadną skutki takich decyzji podejmowanych głównie przez osoby w wieku poprokreacyjnym.

 17. sergio pisze:

  Brawo dla wszystkich odważnych młodych (i nie tylko) ludzi…brawo! i proszę za Slalomistą… niech ktoś k..wa wyłączy to wycie bo nie dość że uziemieni przez Covid to jeszcze psychika nam siądzie od tego wycia z pecu lub jego okolic.. niech się tym zajmie jakaś “władza” albo prokurator.

 18. załamany sytuacją w Pińczowie pisze:

  Dla odważnych proponuję protest pod meczetem lub synagogą .

 19. jacek pisze:

  duże brawa dla tych maszerujących ludzi, mają rację, co najważniejsze…

 20. jagoda pisze:

  Duże brawa! Szkoda, że nie mogłam być !!!

 21. Mikiunia pisze:

  Wam się nigdy nie dogodzi..piszecie bzdurne komentarze zamiast postawić się w roli kobiety i tego ciężaru..wspolczuje mieć takiego faceta który wypisuje tak bzdurne komentarze -kiedyś sam będziesz miał 1 czy 2 żonę czy kobietę .Zamiast pomóc to takimi wpisami utrudniacie

 22. Apokalipsa św Jana pisze:

  Czy naprawdę nikt nie widzi, że ustawa antyaborcyjna jest tylko zasłona do totalnego ograniczenia wolności, do przejścia ustawy z przymusowymi szczepionkami. Ludzie wychodzą żeby móc decydować o nienarodzonych dzieciach, zamiast wyjść i pokazać swój sprzeciw do udawanej pandemii przez którą starsi ludzie będą umierać sami w domu. Praktycznie cały rząd był za przejściem tej ustawy, więc winni jesteśmy my wszyscy, wyborcy. Jeszcze Polacy

 23. Morgan Friman do załamanego sytuacją w Pińczowie pisze:

  Brawo. Komentarz w punkt.

 24. wielki ucisk pisze:

  Polskojęzyczne władze najpierw świadomie rozkręciły konflikt aborcyjny, a teraz po wyjściu ludzi na ulice w samym środku rzekomej pandemii, zyskują idealne wytłumaczenie dlaczego trzeba zamknąć Polaków w domach, bez pozwolenia na wyjście z niego dalej niż na kilkaset metrów.

  Kończący się aktualnie w Izraelu lockdown, wprowadzony 18 września, również zaczął się na skutek antyrządowych protestów, które potem ustały.
  Wygląda to zatem jak ten sam scenariusz.
  Być może ktoś celowo zainicjował takie piekiełko, zdając sobie sprawę z możliwej reakcji zwolenników zabijania dzieci nienarodzonych, tak aby w odpowiednim momencie uciąć wszystko i zyskać uzasadnienie zastosowania tak drastycznego kroku. Będzie można wtedy powiedzieć, że wszystko przez protestujących przeciwko rzekomej pandemii i zwolenników aborcji, którzy nie respektowali restrykcji rządowych.

  BTW:
  Róbcie zapasy podstawowej żywności

 25. Apokalipsa św Jana pisze:

  “Polskojęzyczne wladze”lepiej bym tego nie ujął.

 26. Prawdziwy polak pisze:

  Wielki ucisk
  Cieszę się w naszym mieście są ludzie któży wiedą zę pandemia to ściema temat aborcji jest tematem zastępczym żeby odwrócić uwagę narodu od ustawy kowidowej i zapisów depopolacji polskiego narodu w niej zawartych.
  Pozdrawiam rozsądnych.

 27. Miasteczkowelove pisze:

  Brawo apokalipsa. Jestem kobietą, nie mam jeszcze dzieci. Całym sercem jestem przeciwna wprowadzanej ustawie. Jednak boli mnie fakt, że większość tak naiwnie podchodzi do tematu. Rząd rzucił kontrowersyjny temat i wiedział jakie będą jego skutki. Podział Polaków. Oni się żrą,a jw.polskojezyczny rząd wprowadza te chore ustawy i zabiera nam wolność z dnia na dzień. Mówię do koleżanek, my przede wszystkim jesteśmy obywatelami, idźmy walczyć o wolność w najszerszym rozumowaniu , idźmy walczyć o to bezprawie z samej góry, idźmy walczyć o nasze dobra. A w tym wszystkim,zawarta przecież jest wolność słowa, wolność o decydowaniu o samym sobie. A tak….same strzaly w kolano. Najpierw jesteśmy obywatelami, a później dzielimy się na istotne dla naszej płci sprawy.

 28. stopcov pisze:

  Polacy muszą wreszcie przejrzeć na oczy, że to co się wyprawia obecnie w kraju jest idealnie wyreżyserowaną grą. Reżyserami są oczywiście politycy, którzy doskonale wiedzą co robią, a my marnymi aktyrzonami, którzy dają sobą manipulować i sterować jak władza zechce. Rząd przepychając kolejne zaostrzenia i rozporządzenia antycovidowe jednocześnie rzuca zasłony dymne, które mają przesłonić nam wzrok i odwrócić uwagę od rzeczywistego problemu, jakim jest planowana plandemia i coraz to dalej idące zabieranie nam wolności. Tak było z piątka dla zwierząt, z zatrzymaniem Giertycha, udawanym odejściem Ziobry, a teraz temat aborcji. My jako Naród coraz bardziej się dzielimy zamiast jednoczyć, a politycy na to wszystko patrzą, śmieją się z nas i zacierają ręce, by już dziś (obrady sejmu właśnie trwają) ograniczyć nam dalsze swobody obywatelskie i prawa wynikające z Konstytucji. Polacy co jest z Nami?! Kiedy się wreszcie obudzimy i zaczniemy działać pod wspólnym sztandarem, bo przecież nam wszystkich przyświeca jeden i ten sam cel. Poglądy możemy mieć różne na każdy możliwy temat, ale, kiedy w grę wchodzi nasza wolność jako suwerena to powinniśmy się zjednoczyć i razem ramię w ramię sprzeciwić się temu co się dzieje w naszym kraju. Dla dobra naszego, naszych rodzin i dzieci, bo już niedługo będziemy nie tyle w czerwonej strefie co głęboko w czarnej du…, o ile już w niej nie jesteśmy, a wygrzebać się z niej nie damy rady przez wiele kolejnych lat.

 29. stopcov pisze:

  Tak jeszcze odnosząc się do trwających protestów to ciekawy jestem, ile z tych osób wie w ogóle o co protestuje? Bo mam wrażenie, że usłyszało hasło “stop aborcji” i teraz tłumnie wychodzą na ulicę i w bardzo haniebny sposób wyrażają swoje zdanie. Przecież ustawa cały czas dopuszcza wykonanie tego dramatycznego zabiegu! Ta cała sprawa z wyrokiem TK to sprytnie wyreżyserowana scena, po to, aby ukryć prawdziwy problem, jakim jest ustawa antycovidowa. Zauważcie, że teraz nikt nie mówi o tej ustawie, bo każdy się skupia na protestach kobiet. Nie dziwi Was jeszcze inna kwestia, że te protesty znacznie bardzie wulgarne i chamskie, niż te z soboty, a w ogóle praktycznie nie są tłumione przez policję? W sobotę pokojowe zgromadzenia zostały brutalnie spacyfikowane przez policję, a teraz młodzi ludzie sieja mowę nienawiści, demolują miejsca sakralne i święte, obrzucają obrońców kościołów butelkami i kamieniami, a policja nic nie robi. Szanowni niedowiarkowie i zwolennicy strajku kobiet, zrozumcie wreszcie, że to tylko polityczna gra dla wyższych celów, a Wy jesteście marionetkami w rekach polityków do osiągnięcia przez nich zamierzonych celów, jakimi są m.in. zamknięcie Polaków w domach, poddanie ich obowiązkowemu przymusowi szczepień i innych zabiegów medycznych, zrujnowanie doszczętnie polskiej gospodarki, ograniczenie już zupełnie naszych i tak już bardzo uszczuplonych praw i swobód obywatelskich. Nie dajmy się podzielić i mimo, że możemy mieć różne poglądy to niech zacznie nam przyświecać wspólny cel, jakim jest obrona naszych rodzin i naszego Narodu.

 30. antyPiS pisze:

  Stopcov, czyli wg tego co piszesz, to rząd zaplanował pandemię? Ale w sensie, że ten nieudolny rząd umówił się z rządami innych państw, że będą pod pozorem pandemii odbierać ludziom wolność? Lekarze też są w to zamieszani i tylko udają, że leczą? Covida nie ma? A to łotry…

 31. antyPiS pisze:

  Oburzają was dosadne słowa protestujących pod adresem rządu, a nie oburza was PiSiorska pycha i chamstwo, okradanie kraju na waszych oczach, niszczenie Trybunału, sądów, szkolnictwa, koleśiostwo, nepotyzm, ignorancja… To Was nie oburza, tylko słowo wypierdalać? Oburza was profanowanie kościoła, a nie oburza was pedofilia, pijaństwo, przekręty finansowe, obżarstwo, limuzyny i kipiące wszędzie złoto? To nie profanuje kościoła? Ja pier…

 32. Realista pisze:

  Skoro nawet lizydupki dziennikarze tvp mają dość i otwarcie krytykują ostatnie postanowienia rządu (Cholewiński) na antenie tvp info na żywo to oznacza koniec tego rządu. Szczury uciekają z pokładu. Brawo Kobiety, m.in.dzięki Wam brniemy w dobrą stronę!

 33. kkkkk pisze:

  Demonstrujcie sobie, ale czemu niszczycie kościoły?? Taka jest ta wasza tolerancja? Za małym pieskiem będziecie płakali, a dziecko z downem zabijecie? Jak komuś z was zdarzy się wypadek, po którym będziecie niepełnosprawni też chcielibyście być zabijani. Starych schorowanych też będziecie poddawać eutanazji?

 34. Lllll pisze:

  Do kkkk
  Oni tego nie rozumią. Bo to lewaki są, narobią afery, dra mordy i za tydzień im przejdzie.

 35. Morgan Friman pisze:

  Jak mi jakas pyskata małolata wejdzie do kościoła zepsuć misterium w które wierzę od dziecka to wyniosą ja na noszach. Tyle w temacie

 36. Ehhh pisze:

  kkkkk: dlaczego państwo zmusza kobiety do urodzenia chorego dziecka (które nie przeżyje długo), obiecują nawet pomoc, ale gdy pomoc dla tych już żyjących jest potrzebna to jakoś jej nie widać… Tylko zbieramy nakrętki?!

  Lllll: jak łatwo nas, Polaków skłócić… Wystarczy zwyzywać od lewaków, esbeków i co tam jeszcze przyjdzie… Zero szacunku do drugiej osoby…

  Eskalacja, która jest, skądś się wzięła… Skąd? Zastanowcie się.

 37. Jan pisze:

  Dzień dobry,

  Jestem mieszkańcem Pińczowa od wielu lat. Jestem również katolikiem. Wychowanym w wierze staram się być jak najbardziej tolerancyjny i miłosierny dla ludzi, którzy chcą drugiemu człowiekowi czynić zło. Czynić to, czego sami nie chcieliby doświadczyć od drugiego człowieka. Serce mi się rozrywa jak widzę co się dzieje w Polsce i do czego doprowadzili rządzący. Jak nas bardzo skłócili, a teraz jeszcze zaczęto atakować kościoły i profanować świętości i fundamenty, na których został zbudowany nasz cudowny kraj.

  Dzisiaj rano będąc w sklepie dowiedziałem się przypadkiem, że dziś u nas w Pińczowie w godzinach wieczornych jest organizowany kolejny protest kobiet. Chciałbym uprzejmie zaznaczyć, że rozumiem potrzebę wyjścia i zamanifestowania swojego zdania i poglądów, ale na Boga! Proszę Was o uszanowanie miejsc dla wielu katolików świętych. Proszę o zrozumienie, że to nie budowle, a i często nie księża urzędujący na parafiach są winni tej całej sytuacji. Winni w mojej ocenie są ich hierarchowie oraz politycy, którzy zamiast uspokajać i tonować nastroje, to jeszcze dodatkowo napuszczają nas jeden na drugiego.

  Proszę w tym miejscu wszystkich demonstrantów o wyrażanie swoich poglądów i sprzeciwu w w cywilizowany i w miarę kulturalny sposób. Proszę Was o nie niszczenie obiektów sakralnych, które dla wielu katolików są świętością. Krzyczycie o tolerancji to sami dajcie jej świadectwo.

  Jednocześnie proszę ludzi wiary o to, aby w miarę możliwości się zebrali i stanęli przy naszych pińczowskich świątyniach i w spokoju oraz modlitwie dali świadectwo dobra i miłości, nie pozwalając jednocześnie do prowokacji i profanacji naszych świętych miejsc, bo z bólem serca powiem, że obawiam się takich scenariuszy widząc co się dzieje w innym miastach.

  Ja sam jestem już starszy i schorowany, ale stanę dziś na czuwaniu pogrążony w modlitwie za spokój w naszym kraju i za zesłanie ducha świętego na dusze wszystkich tych, którzy biorą udział w tych agresywnych i wulgarnych protestach. Mam wielką nadzieję, że u nas, w naszym pięknym mieście obędzie się bez żadnych zamieszek i jeszcze raz bardzo Was o to proszę.

  Z Bogiem.

 38. do antypis z 14:07 pisze:

  idealnie napisane, precz z hipokryzją!

 39. Gość pisze:

  1. Bardzo nierzetelny i stronniczy artykuł – TK nie zakazał całkiem aborcji, tylko podważył jedną przesłankę, dwie pozostałe pozostają. Fe, nieładnie tak kłamać.
  2. Faktem jest, że Kaczor w dobie pandemii wysłał ludzi na ulice przez ustawę niszczącą rynki zbytu bydła i naruszenie kompromisu aborcyjnego akceptowanego przez większość z wyjątkiem nawiedzonych extremów. Teraz wzywa do obrony a więc eskaluje konflikt. Może to ta szafa z teczkami znalezionymi u ubeka gra, a Kaczor tańczy jak szalony, no bo przecież nie jest niedorozwinięty, żeby nie przewidzieć skutków takich działań. Faktem jest że PiS nas zdradził i naraził na zarażenie, niestety. 3. Kościół jest skompromitowany przez brak lustracji, pedofilię i jej ukrywanie, oraz sojusz ołtarza z tronem, tę katokomunę zbudowaną przy okrągłym stole. Nie ma tam prawdy, to nie ma Jezusa, bo On jest Prawdą. 4. Piszą tu też trolle z Olgino, że nie ma pandemii abyśmy nie chodzili w maskach i się zarażali. 5. Martwię się. Oby tylko Trump wygrał, to może pogoni chińskich i ruskich komunistów. 6. Noście maseczki, plus dystans, wietrznie, mycie rąk, nie dajmy się zarazić i nie dajmy się podpuścić przeciw sobie, bo to grozi destrukcją państwa i pomocą bratnią.

 40. Gość pisze:

  Dodam jeszcze 7. Nie podobają mi się organizatorzy ogólnopolskiego strajku kobiet. Raz, że są chyba za aborcją na życzenie i LPG, a to oznacza eskalację sporu, skłócanie Polaków. No i ich logo – czerwona lub tęczowa błyskawica czyli komunistyczno-LPG-satanistyczna bojówka. Czyli z deszczu pod rynnę. Żebyśmy nie zamienili czarnej twarzy okrągłego stołu na czerwoną, bo to jedna moneta tylko dwie jej strony. Problem w tym, że nie ma kogo wybrać. W PiS oprócz agentury są też uczciwi ludzie, w innych partiach jest ich jeszcze mniej w innych wcale.

 41. Papa smerf pisze:

  A na przodzie pochodu córka radnej z PO. Jak to mówi Szering Wielgus stop dyktaturze kobiet.

 42. Gość pisze:

  Patrząc na zdjęcie baneru są jednak dwie błyskawice jak w SS, a gość co gadał ma na fb promocję sierpa i młota i wychwala Łukaszenkę i Białoruś. (Lecz wystarczy na wikipedii porównać Pl do Białorusi i widać dlaczego ci ludzie protestują.) Czyli organizacja ma potencjał na mordowanie ludzi. Proszę, sprawdzajcie z kim macie do czynienia np w wikipedii lub jeśli nie ma to choć fb, bo możecie wyhodować nowego Hitlera.

 43. Muaddib pisze:

  Gość – taaak… Symbole SS, lewicowo-LPG-satanistyczne błyskawice, wirusa nie ma, Ziemia istnieje 6000 lat i jest płaska, a no i oczywiście rządzą nią Żydzi. A tak poza tym to wszystko w porządku?

 44. Gość pisze:

  Muaddib, nie przypisuj mi rzeczy, których nie powiedziałem, bo to jest nieuczciwe. Wirus jest i jest b. groźny, o czym już się przekonujemy, a przekonamy jeszcze bardziej. To nie grypa na którą choruje rocznie 3,5 mln a umiera 100 osób. Ile ziemia istnieje nie wiem, bo żyję niecałe 50 lat i płaska nie jest, wystarczy wylecieć trochę wyżej. Żydzi nie rządzą, na razie jest jedno supermocarstwo które ogarnia wszystko i od wielu lat nie ma poważnej wojny, jest w miarę wolność i da się żyć. Przynajmniej dało, dopóki jedno ludne azjatyckie państwo wspierane przez who nie zaraziło świata (celowo, gdyż loty u siebie wstrzymali a chorzy polecieli na cały świat). To właśnie komuniści z tego i drugiego państwa o wielkim obszarze razem chcą osłabić i podbić Zachód, czego wcale nie kryją i realizują ten plan od 100 lat. Bitwa o wolność rozegra się 3 listopada, jeśli wygra Trump to komuniści spiprzą i się uspokoi, jeśli nie daj Boże Biden, to plan komunistów może się zrealizować i stworzą nam elektroniczny gułag. Cdn

 45. Muaddib pisze:

  Gość tak, tak… WHO z Chinami zaraziło, nie daj boże Biden, gułag, bitwa o wolność… tak tak… uspokój się… weź tabletki… już dobrze

 46. Gość pisze:

  Jeśli jesteś trollem z Olgino, to załóż onucę na twarz, bo się zarazisz i zakręcą ci tlen w respiratorze. A jeśli jesteś tylko, jak mawiają azjaci “gawnojedem”, to nie traktuj tego co piszę z góry jako tzw teorii spiskowej, tylko sprawdż w internecie w wiarygodnych źródłach – jeśli potrafisz.

 47. do Gość pisze:

  W pełni popieram Twoje słowa. Może za wyjątkiem sytuacji z pandemią i zagrożeniem ze strony wirusa. Nie kwestionuję oczywiście jego istnienia, ale jego zagrożenie dla nas oraz obostrzenia, które są wprowadzone są nieadekwatne do śmiertelności tego dziada.

  Na facebooku u dobrego znajomego widziałem raport dotyczący zgonów na covid w naszym powiecie i mieście Pińczów. Od marca do bodajże 20 października w powiecie były jedynie 2 zgony, gdzie zmarli nie mieli chorób współistniejących, oraz 3 zgony, które miały takie choroby.

  Jeśli chodzi o cały kraj to mniej więcej w tym samym okresie w całej Polsce na covida było 3851 zgonów, z czego 450 bez chorób współistniejących, a średnia wieku była grubo ponad 70 lat.

  Wiem zadaje pytanie, gdzie ta cała epidemia, czy pandemia skoro śmiertelność na tego “śmiercionośnego” wirusa możemy zmierzyć nawet nie w procentach tylko promilach?

 48. Gość pisze:

  Ależ to jest matematyka na poziomie podstawówki. Liczba zgonów podzielić liczba zakażonych, wynik x100 i wychodzi 3,5 procent, obecnie trochę mniej, bo zakażenia świeże, ale jak padnie służba zdrowia to będzie 4 proc. Przy zakażeniu kraju daje to ponad milion trupów czyli nie trzeba wojny. Nawet gdyby faktycznie zarażonych było 10x więcej, to i tak liczby są ogromne i wiele większe niż grypa. Do tego za jakiś czas (3 mce?) możesz znów się zarazić plus powikłania.

 49. do Gość pisze:

  A trollami i prowokacjami na forum się nie przejmuj, bo nie ma to sensu. Przecież nie od dziś wiadomo, że lepiej i wygodniej takim ludziom siedzieć wygodnie przed kompem, łykać wszystko jak leci z mediów głównego nurtu i siać w necie agresywne komentarze. Po co się wysilać, aby zweryfikować informacje podawane w mediach? Po co czytać, czy to co jest nam mówione jest prawdą? Po co myśleć logicznie i używać własnego rozumu skoro to takie osoby boli? Szkoda czasu na takich trolli. Trzeba robić swoje i trzymać się swoich wartości. nie ma co się z koniem kopać 😉

 50. Apel pisze:

  Bądźmy dobrzy dla siebie. Nie walczmy przeciwko sobie. Szanujmy się. Proszę Was o to. Polityka to jest syf z każdej możliwej strony i w każdym momencie historii.

 51. apel 2 pisze:

  Tyle nienawiści tyle krzyku i złych słów tak wami sterują piorą mózgi jesteście tylko mięsem armatnim to wasz strach daję im siłę i wzmacnia szemrane interesy pokazujecie co jesteście warci , mnie stan wojenny zastał w czołgu i te dni nauczyły mnie wiele widziałem co dzieje się z ludzmi chcecie wojny pamiętajcie niedorostki ktoś na przeciw was może szybciej pociągnąć za spust i wszystko przestanie być ważne

 52. załamany sytuacją w Pińczowie pisze:

  Raz że nie umieją odpowiedzieć dlaczego protestują a dwa jacyś młodzi ludzie z Kielc na usługach posłanki z lewicy wciągają młodzież z Pińczowa w głupie gierki . Pani z Kielc jest mądra . Pani z Kielc przy najbliższych wyborach będzie na listach Lewicy . Pani z Kielc zostanie posłem i będzie zarabiać kilkanaście tyś zł . Brawo dla naiwnych https://pinczowtwojemiasto.pl/protest-kobiet-spacer-drugi/

 53. Gość pisze:

  Tak, to jest straszne, że ci działacze po trupach zarażonych w strajkach i/lub ich rodzin wejdą na stołki. Poza tym dlaczego lesbijka chce aborcji, przecież to nie jej sprawa.
  Apel 2 dobrze mówi. Cieszmy się, że żyjemy i dziękujmy Bogu za każdy dzień, za bliskich, za wszystko.

 54. Rozczarowany pisze:

  Wczorajszy strajk w Pińczowie coś nie wypalił :))) Troszkę deszczu spadło i zapał demonstrantów się zgasił. Ojoj! A ja już popcorn i piwko na balkonie miałem przygotowane na tę komedię, a tu lipa. Zawiodłem się na Was dziewczynki ;( WSTYD!

 55. kombatant 1863 pisze:

  Polacy

  Idealna dyktatura będzie wygladała jak demokracja,czyli więzienie bez ścian i krat,gdzie więżniowie nigdy nie będą marzyc o ucieczce .
  System niewolnictwa ,w którym dzięki konsumpcji i przyjemnością,
  niewolnicy pokochają swoją niewolę .
  Będą chodzić na wybory i nadal wierzyć, że ich głos coś znaczy i zmieni.
  Niewolnik w celi własnego domu – mieszkania .

  Kiedy niesprawiedliwość staje się prawem ,opór staje sie obowiązkiem .
  Kto ambitny i pragnie wiedzieć więcej,zapraszam do lektury
  pt. ,, Protokoły mędrców Syjonu ”
  Depopulacja i niewolnictwo oto cel wielkich tego świata,Grupy Bilderberg ,WHO i innych …

 56. BOGDAN pisze:

  KRZYCZYCIE O WOLNOŚCI A TAK NAPRAWDE NIE WIECIE CO TO JEST WOLNOŚĆ A WOLNOŚĆ TO NIE SAMOWOLA.
  TAK TEŻ CZŁOWIEK W ŁONIE MATKI TEŻ IEST WOLNY I NAWET MATKA KTÓRA GO NOSI POD SERCEM MA
  OBOWIĄZEK ZAPEWNIĆ MU WOLNOŚĆ,ANIE ODBIERAĆ MU JEGO WOLNOŚCI .BO WOLNOŚĆ CZŁOWIEKA KONICZY SIĘ
  TAM GDZIE ZACZYNA SIE WOLNOŚĆ DRUGIEGO.ZASTANÓWCIE SIĘ CO GŁOSICIE HASŁA O ABORCJI CO BY BYŁO JAKBY WASZE MAMY SKORZYSTALY Z TEJ WASZJ WOLNOŚCI GDZIE BYŚCIE TERAZ BYLI???????????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com