Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Szkoła Muzyczna I stopnia w Pińczowie prowadzi nabór

0 komentarzy

Uroczystości 11 Listopada w Pińczowie

12 listopada 2020 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 508

Wczoraj w Pińczowie odbyły się uroczystości z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ze względu na panującą sytuację związaną z pandemią koronawirusa, tegoroczne święto wyglądało nieco inaczej niż w latach ubiegłych. Pierwszym punktem programu było odsłonięcie pamiątkowej tablicy z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej na budynku Urzędu Miejskiego w Pińczowie.

Tablicę odsłonili wspólnie Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Beata Kita, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie Zdzisław Woźniak oraz Sekretarz Gminy Marcin Kozłowski w obecności Radnych Rady Miejskiej w Pińczowie. Następnie wszyscy udali się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie przedstawiciele władz gminnych i powiatowych odśpiewali Hymn Polski i złożyli biało ? czerwone wiązanki.

O godzinie 11:30 w Kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty ks. dziekan Jan Staworzyński odprawił mszę świętą za Ojczyznę, w której oprócz władz uczestniczyli mieszkańcy oraz poczty sztandarowe Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego. Obchody zakończyły się na placu przed Urzędem Miejskim, gdzie przybyłe delegacje ponownie odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego, a także złożyły okolicznościowe wiązanki pod pomnikiem Konstytucji 3-go Maja.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com