Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Informacja dla mieszkańców w sprawie transportu do punktów szczepień przeciwko COVID -19

9 komentarzy

Nocna kontrola w Pińczowie. Kobieta bez prawa jazdy kierowała pijana

17 listopada 2020 | Opr. D.S Źródło: KPP w Pińczowie, | Wyświetleń: 1 385

Wczoraj w nocy pińczowscy policjanci zatrzymali 36-latkę, która kierowała autem w stanie nietrzeźwości. W trakcie czynności okazało się również, że nie posiada ona uprawnień do kierowania. Za nieodpowiedzialne zachowanie grozi jej teraz do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Pińczowscy mundurowi wczorajszej nocy na drodze swojego patrolu zauważyli volkswagena,  którego kierujący poruszał się slalomem. Taki styl jazdy musieli zauważyć też inni użytkownicy drogi, gdyż w momencie gdy policjanci zatrzymywali samochód do kontroli, ktoś inny powiadomił dyżurnego jednostki o podejrzenie zachowującym się kierującym niemieckim autem. Wszystko było jasne zaraz po uchyleniu szyby w aucie. Funkcjonariusze od razu wyczuli z jego wnętrza zapach alkoholu. 36-letnia kierująca i jej pasażer byli pod wpływem alkoholu. Kobieta miał w swoim organizmie 2,2 promila alkoholu. W trakcie czynności okazało się również, że nie posiada ona uprawnień do kierowania. Co dziwne pozwolił na to jej pasażer, który jak się okazało jest mężem 36-latki.

Pijane małżeństwo swoją nocną wycieczkę będzie wspominać jako bardzo kosztowne przedsięwzięcie. On bowiem zostanie ukarany za dopuszczenie żony do kierowania bez wymaganych uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Ona z kolei może stracić wolność nawet na dwa lata i ponieść wysokie konsekwencje finansowe.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com