Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Za nami 16. Zaduszki Jazzowe w Pińczowie

1 listopada 2020 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 831

Kameralne, ale jak zawsze w wyjątkowym dla Pińczowa klimacie. Za nami 16. Edycja Zaduszek Jazzowych. Festiwal, pomimo wielu przeciwności, po raz kolejny był wielkim świętem muzyki improwizowanej a artyści oddali na scenie całe serce, by przez chwilę dać nam odrobinę spokoju, wytchnienia i normalności. Wszystkie koncerty transmitowane były on-line  i dostępne będą do ponownego odtworzenia na kanale YouTube centrum kultury.

„Od 15 lat wzrasta nasza tradycja zaduszkowa. Myślę, że każdy wie, co to jest muzyka jazzowa. Poznaliśmy mnóstwo gatunków muzycznych, instrumentów. Dziś ta muzyka jest przeciwna covidowi. Słuchając dobrej sztuki, mówiąc o pozytywnych wartościach, możemy podwyższyć naszą odporność – przekonuje.” – mówił Artur Dutkiewicz – dyrektor artystyczny otwierając tegoroczne Zaduszki.

Na scenie festiwalowej zaprezentowali się wspaniali artyści z polskiej sceny jazzowej: Szymon Mika Trio, Wojciech Niedziela Quartet oraz Patrycja Zarychta z zespołem. Po raz kolejny Zaduszki stały się też okazją do promowania młodych talentów – uczestników warsztatów jazzowych, jakie zrealizowane zostały w ramach projektu Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury „J@zzowa improwizacja w sieci”. Relacje z tegorocznej edycji Festiwalu znalazły się w sobotnim wydaniu Teleexpresu a także na ogólnopolskiej antenie TVP Info.

Patronat honorowy nad Zaduszkami Jazzowymi sprawowali: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Wojewoda Świętokrzyski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.

 

 

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com