Serwis Internetowy Miasta Pińczów

JUBILEUSZ TEATRU CIUT FRAPUJĄCEGO

3 komentarze

Świąteczny program resocjalizacyjny w Pińczowie

17 grudnia 2020 | kpt. Miłosz Renda, ZK Pińczów | Wyświetleń: 1 053

Przedświąteczny czas to dla większości gospodarstw domowych czas krzątaniny i świątecznego zamieszania. Jak wyglądają rożne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia po drugiej stronie muru?

W Zakładzie Karnym w Pińczowie celem zapewnienia czasu wolnego osadzonym oraz poczucia uczestnictwa w przedświątecznych przygotowaniach opracowano program resocjalizacyjny „Szopka oraz obrazy bożonarodzeniowe”. Nasze działania resocjalizacyjne mają również na celu wzbudzenie poczucia obowiązku u naszych pensjonariuszy oraz dają namiastkę przygotowań świątecznych, jakie są w każdym polskim domu.  Po odpowiednim rozpropagowaniu programu na terenie jednostki oraz przygotowaniu osadzonych biorących w nim udział zaczęliśmy edycję programu. Głównymi założeniami jest pobudzanie aktywności kulturalnej i promowanie inicjatyw świątecznych. Prowadzone zajęcia odbywają się w salkach plastycznych jak i w celach mieszkalnych pod nadzorem wychowawcy ds./s kulturalno-oświatowych. Polegają one na przygotowaniu przez osadzonych stroików świątecznych oraz obrazów o tematyce religijnej. Wykonane przez skazanych z pińczowskiej jednostki prace przekazywane są na cele społeczno-użyteczne, a w szczególności zbiórki charytatywne, aukcje i wystawy. Przekazywane są też do Kościołów, przedszkoli oraz świetlic środowiskowych. Warto nadmienić, że w ramach programu w oddziałach mieszkalnych naszej jednostki pojawiły się choinki bożonarodzeniowe, które mają za zadanie  pomóc może trochę inaczej, refleksyjnie spędzić ten czas odbywającym karę pozbawienia wolności oraz tym, którzy w te dni pełnią służbę na pierwszej linii.

2 odpowiedzi na “Świąteczny program resocjalizacyjny w Pińczowie”

  1. Marcio pisze:

    Zazdroszczę Panowie, jeszcze maksymalnie 3 tygodnie lockdownu i nie będę miał co do gara włożyć także z chęcią przeniosę się do Was na ciepłe miejsce. Zero zmartwień, robotą się człowiek nie splami, książki poczyta, jeść dadzą… no przekonaliście mnie. Wesołych Świąt!

  2. koronaświrus pisze:

    @Marcio, dokładnie.. po co zakładać biznesy, jak przyjdzie pan premier i każde wszystko zamykać. Tak, to pan premier każde zamykać, a nie wirus. Co z tego, że włożyłeś całe życie i kupę forsy w swój biznes. No chyba, że chcesz być parobkiem w korporacji za miskę ryżu, to ok, korporacjom źle się nie dzieje, bankom źle się nie dzieje..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com