Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Trenuj z Nidą Pińczów”

0 komentarzy

Rządowe fundusze dla Pińczowa

18 grudnia 2020 | pinczow.com.pl, FB | Wyświetleń: 6 651
Dzisiaj w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbyło się uroczyste przekazanie środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
 
Przybyły na miejsce Minister, członek Rady Ministrów w rządzie Pana Mateusza Morawieckiego Pan Michał Cieślak wręczył czeki wójtom i burmistrzom z terenu województwa świętokrzyskiego, którzy otrzymali dotacje.
Wśród beneficjentów znalazł się również Pińczów. Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak odebrał z rąk pana ministra czek na kwotę 4 000 000,00 zł. Otrzymane pieniądze przeznaczone zostaną na przebudowę ulicy Przemysłowej w Pińczowie. W wydarzeniu uczestniczyli również Radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego pan Maciej Gawin oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie pan Zdzisław Woźniak.
 
 
 
 
 

83 odpowiedzi na “Rządowe fundusze dla Pińczowa”

 1. Marek pisze:

  4000000 na wielkie inwestycje w mieście, aż 2000000 na szpital, a przy tym “zaledwie” 1800000 dotacji dla zespołu muzycznego. Dobra zmiana.

 2. Malkontent pisze:

  Pytanie , gdzie są zapowiadane w tym toku ścieżki rowerowe ? Gdzie budowa dworca , niby komunikacja miejska. Teraz na łeb na szyje buduje sie skatepark z budżetu obywatelskiego za tamten rok.

 3. pinczowianin pisze:

  W Pińczowie jak wszędzie jedno wytłumaczenie
  myślę że każdy wie jakie i nie musze pisać..

 4. Obiektywny pisze:

  W pinczowie nic nie będzie, tu jest było i bedzie dziadostwo a ludzie dalej będą jeździć do buska i kielc a juz nie dlugo do jedrzejowa jak otworzą galerie, w Pinczowie jest zawsze na odwrot. Zamiast zeby sie miasto rozwijało to sie cofa w rozwoju. Nie dlugo dzialoszyce nas przegonią. A dworzec w Pinczowie taki zostanie bo to jest wlasnie wizytówka miasta, taka ze pokazuje on jak jest w calym Pinczowie. Przykre ale taka jest prawda. Tu sie nic nie robi.

 5. Lola pisze:

  Skatepark to budżet obywatelski na 2020 i bardzo mnie cieszy budowa bo nawet dzieci jeździły do Buska 🙂

 6. Wieloryb pisze:

  Pińczów to fajne miasto tylko żeby za te pieniądze połączyli jakąś dróżką rowerową Pasturkę z Bogucicami i wreszcie obniżyli wszystkie krawężniki w rejonach przejść dla pieszych

 7. zzz pisze:

  a co z ogrodową? dalej tylko projekt?

 8. Gośka pisze:

  Jaki projekt …. śmiech na sali , pewnie znowu z wielką łaską zalepią największe dziury… taki mają projekt… Zrobili drogi tam gdzie już były (np ul. Nowa) a tam gdzie nie ma to nie będzie…żenada.

 9. ja pisze:

  Kiedyś w urzędach wisiały portrety Cyrankiewicza, Gomułki, itp. Czy wracamy do tych czasów? Kto “funduje” i za czyje (może zainteresowanego – czyt. ministra) pieniądze?

 10. Marcio pisze:

  Wesołych Świąt!
  A za wszystko będziecie mogli „podziękować” rządzącym już w 2023 roku.

 11. Szmatex pisze:

  W Pinczowie, jedyne miejsce, które się ciągle rozwija to tylko cmentarz…

 12. Wieloryb pisze:

  Faktycznie pierniczki po górą co raz okaxalsze

 13. Wieloryb pisze:

  Sorry miały być piwniczki

 14. andrzej pisze:

  bo jak się cooooś przykregoo zdarza, toooo zaraz wi-na włodarza

 15. Informator pisze:

  SZEF dziękuję.Na Trzech Króli może zajadą do Pińczowa trzej agenci?A jest gdzie… Starostwo, UGminy, Hala, SZOZ, MOPS. Pora zrewidować prywatny dwór.

 16. Wieloryb pisze:

  Odnośnie ulicy Ogrodowej to pomimo napiętego budżetu włodarze mogliby wygospodarować ze dwie wywrotki kruszywa i utwardzić odcinek od końca asfaltu na ulicy Ogrodowej do ścieżki rowerowej chociażby na tyle żeby się dało przejść suchą stopą lub przejechać rowerem. Na samej ulicy Ogrodowej zrezygnować z tradycyjnych chodników, położyć asfalt na całej szerokości (ograniczy to koszty i przyspieszy prace) i wstawić znak strefa zamieszkania, a dla tych co nie rozumieją, że taki znak ogranicza prędkość do 20 km/h zamontować co 50 m progi zwalniające tylko nie na całej szerokość, żeby się dało przejechać rowerem bez podskakiwania.

 17. adaś pisze:

  No tak Hala się kłania do zbadania jak to było z jej budową, aż się prosi na mieście huczało, i co i nic. W sumie pozostały niedomówienia, nikt nic nie wyjaśnił. No i cała inwestycja w skrócie znana jako budowa ronda przy stacji kolejki i to co zrobiono w końcu z zabytkiem wpisanym do woj. rejestru zabytków, gdzie był konserwator ? gdzie była spółka kolejowa ? – no i gdzie była logika wykonujących projekt …

 18. Młody pisze:

  Wszystko owiane tajemnicą. Brak miejsc pracy…brak inwestycji dla mieszkańców ale planowana budowa bloku w zabudowie jednorodzinnej.??? Zastanawiające. Inwestycja niezgodna z dokumentami planistycznymi. Nieważne, co sądzą mieszkańcy okolicy. Nieważne, że teren jest obiecany pod zabudowę jednorodzinną. Czy nie ma w mieście innych terenów do lokowania bloków?? Budujmy mimo negatywnych opini specjalistów … Nawet na GÓRZE ZAMKOWEJ- wolno a widoki piękne!

 19. Luz pisze:

  Najpierw spotkanie w urzędzie z deweloperem.Zdjecia,błysk fleszy,promocja,później sprzedaż przez gminę działki pod zabudowę jednorodzinną, teraz zmiana przeznaczenia terenu?.A cena bez zmian?

 20. Mieszkanie-c pisze:

  Młody, gdzie ta budowa. Pierwsze słyszę… Jednym blokiem władze chcą rozwiązać problemy mieszkaniowe naszego miasta? Całe osiedle by się przydało. Nie mamy terenów q naazym miescie? Od 2014 r. nic w kwestii mieszkań dla pińczowian, tych pracujących i płacących podatki się nie wydarzyło. Wielu z nas nie pracuje w Pińczowie, dojeżdzamy do Kielc, Jedrzejowa, Buska, nawet Krakowa lub Ostrowca. Za pracą, bo tu na miejscu jej nie ma. Należy chyba zacząć od czegoś innego – zacząć solidnie pracować nad rozwojem i walczyć o pracodawców a tym samym o mieszkańcow. Społeczeństwo naszego miasta, czy tego chcemy czy nie starzeje się, młodzi nie wiążą swojej przyszłości z Pińczowem – szukają lepiej płatnej pracy – bo pińczowskie zarobki są słabe, co pokazują statystyki i rankingi, a i osoby dojeżdżajace w końcu będą miały dość tych dojazdów i osiądą… w Pińczowe? Nie w Kielcach, Jędrzejowie, Busku, Krakowie.
  Ostatni z nas zgasi światło…

 21. Samson pisze:

  A tymczasem przez całe swieta wschodnia czesc miasta tonie w smieciach…winnego oczywiście brak.To miasto nie ma gospodarza.

 22. Młody pisze:

  Do mieszkanie-c – Właśnie walka o pracodawców,przedsiębiorstwa– pracę ludziom trzeba dać, a ludzie sami się zaczną osiedlać, atrakcje w mieście potrzebne. Praca im potrzebna,której u nas brak.ludzie uciekają nie o mieszkania tylko przez brak perspektyw rozwoju… Mieszkania stoja, ludzie mają problemy ze sprzedażą.czy jest potrzeba budowy?? Jeśli tak, budujcie bloki na osiedlach, w zabudowie blokowej. Bez kolizji.
  Mieszkanie-c blok planowany jest przy stacji GPZ przy domach prywatnych.

 23. Tygrys pisze:

  W Pińczowie to tylko stawia się mieszkania socjalne i miesza sie w nich normalne rodziny z alkoholikami którzy później dewastują te mieszkania i za nie nie płacą i nadal w nich mieszkają

 24. Obserwator. pisze:

  A tak z innej beczki czy wiadomo który wielebny potrącił kobietę na pasach i nawiał ? W Echu pisali a na portalu miejskim cisza

 25. dziadostwo w miescie pisze:

  do obserwatora
  władza miejska zakazała pisać wiec nie piszemy 🙂

 26. Elf pisze:

  No też miejsce na blok, kto to wymyślił, co na to mieszkańcy? Z tego co się orientuję to tam domki są i miały być.Wszystko od tyłu.

 27. andrzej pisze:

  no ale żadna zmiana co do tego bloku nie nastąpiła raczej w planach, plan zagospodarowania raczej też pozostał jaki był, zresztą zawsze można go zmienić jest od tego burmistrz i rada którego drodzy mieszańcy sobie wybierają i płaczą i płaczą od lat, a jednak wybory przychodzą i płacz znika.

  Akurat co do bloku tutaj w komentarzach omawianego nie ma konieczności zmiany planu zagospodarowania w związku z
  ” Budowanie niezależnie od planów zagospodarowania – to zakłada ustawa, nazywana przez krytyków “Lex deweloper”. Więc sorry że tam sam domki w planie czy nawet park, w związku z nową ustawą może być i wieżowiec tam, a protesty są niepodstawne bo w świetle prawa wszystko jest ok.

  W związku z tą ustawą np. w Kielcach choćby w tym tygodniu 2 spory rozstrzygnięcie na korzyć dewloperów, w przeciwnym razie miasto złamało by ustawę / prawo nie dając zgody na budowę m.in. głośna budowa osiedla przy samej wietrzni, gdzie miały być wg. planu zagospodarowania tereny zielone i to dodatkowo jako bufor od linii wysokiego napięcia – ale spoko będzie osiedle.

 28. Mieszkanie-c pisze:

  Do Młody – słowo daję, tylko pogratulować lokalizacji!
  Przecież tam jest stacja elektroenergetyczna, ciepłownia i doinwestowana wizytówka Pińczowa – śmierdząca oczyszczalnia!!!
  Do tego jesienno-zimowo-wiosenny smog z niskiej emisji na Batalionów Chłopskich. Niska emisja to dla mniej zorientowanych emisja pyłów i szkodliwych gazów na wysokości do 40 m. Zanieczyszczenia te pochodzą z domowych pieców grzewczych i lokalnych kotłowni węglowych.
  To dopiero klimacik. A podobno pretendujemy do uzdrowiska…
  Zajmijcie się Państwo na urzędach prawdziwym problemami Pińczowa.

 29. pistorius pisze:

  Jakby nie patrzeć, to największy budynek jaki w ostatnim czasie powstał to ten zbudowany przez Chińczyków.. zdaje się ze to już trzeci z kolei duży budynek pod Chiński Market. No i chyba działają dwa równolegle jeden większy od drugiego.. czary? 😉

 30. wacuś pisze:

  Teraz to opłaci się być tzw. ” patologią “. Nie pracować narobić dzieci , brać zasiłki z różnych instytucji. Mieszkanie za darmo, węgiel opłaty opieka społeczna zapłaci. Papierosek i
  z dzieckiem w asyście małego pieska np. jorka na spacer. W dobrym tonie jest narzekać. A ci co pracują w gomarze lub innych instytucjach za minimalną krajową do roboty . Wam nic się nie należy bo macie pracę. To jest rzeczywistość zaściankowa.

 31. luz pisze:

  do andrzej
  Kolego nie do końca masz rację. Ustawa tzw. „lex deweloper” w swych założeniach pomija plan zagospodarowania przestrzennego, ale w art. 5 ust. 3 wskazuje „Inwestycję mieszkaniową lub inwestycję towarzyszącą realizuje się niezależnie od istnienia lub ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, pod warunkiem że nie jest sprzeczna ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz uchwałą o utworzeniu parku kulturowego”. Dokumentem planistycznym w gminie oprócz miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – który może być ale nie musi jest studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy – które musi być.
  Właśnie w tym studium przyjętym Uchwałą Nr XV/125/2019 Rady Miejskiej w Pińczowie dnia 16 października 2019 teren na którym planowana jest budowa bloku, przewidziany jest pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną o konkretnych parametrach gabarytowych. Planowany blok wszystkie te parametry przekracza.
  Co do konieczności podjęcia uchwały przez Radę Miejską wyrażającą zgodę, tutaj też się mylisz, np. w Krakowie na około 20 złożonych wniosków wszystkie uchwały były odmowne.
  Co do Kielc raz uchwała jest pozytywna raz negatywna np. zabudowa przy ulicy Dobrzańskiej- 2 razy uchwała odmowna – wyrok WSA w Kielcach po stronie gminy.
  Ponadto NSA w wyroku z dnia 14.10.2020 stwierdził „specustawa mieszkaniowa nie stanowi instrumentu, który ma służyć inwestorom do przymuszenia gminy do ustalenia lokalizacji tych inwestycji”.

 32. nikt pisze:

  Dotyczy obwodnicy pińczowskiej … Nic dziwnego…tych niedoróbek na trasie tyle, że głowa boli… a stan ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Batalionów Chłopskich to tragedia…”zlewa” się z drogą, co kiedys może się skończyć tragedią…

  “…Jak poinformowało we wtorek Centralne Biuro Antykorupcyjne, funkcjonariusze zatrzymali w poniedziałek, 21 grudnia cztery osoby, w tym dwóch przedsiębiorców oraz dwóch zastępców dyrektora Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich bezpośrednio po przyjęciu przez jednego z nich korzyści majątkowej w wysokości 30 tysięcy złotych.

  … Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynika, że korzyść została wręczona przez jednego z zatrzymanych przedsiębiorców reprezentującego spółkę realizującą na rzecz Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich inwestycję budowlaną o wartości kilkudziesięciu milionów złotych. Drugi z zatrzymanych przedsiębiorców, jak ustalili śledczy, również udzielał korzyści majątkowych obu urzędnikom…”

 33. ja pisze:

  W ten sposób są traktowane publiczne fundusze i dlatego też dopuszczalne są dziury i zapadające się studzienki na takich drogach.

 34. Breaking Bad pisze:

  Ludzie, po co wam nowe bloki i mieszkania?!
  Macie przecież w Pińczowie teatrzyk ciut,ciut frapujący!!!
  Takiej władzy chcieliście – taką macie…

 35. Młody pisze:

  Do andrzej… Zachęcam do lektury dokumentów planistycznych Miasta i samej specustawy mieszkaniowej. Poczytaj komentarze ustawy i statystyki ilość odmów w Polsce i dlaczego. Sprawdź dokładnie art. 5 i wyroki w Kielcach.

 36. Gość pisze:

  Co z tym księdzem, co go kobieta potrąciła?

 37. Szef pisze:

  Potracila go i uciekl podobno. Po pijaku

 38. pińczowianin pisze:

  Co ma być z tym księdzem ?nic dobrze sie czuje ,a kobieta ,która potrącił i odjechał z miejsca wypadku ,mogła nie wchodzic na przejście dla pieszych i tyle w temacie

 39. W.J. pisze:

  Breaking Bad, co ma piernik do wiatraka? Powiedz, wyrzuć to z siebie, kto Ci zrobił krzywdę, no kto? Będzie Ci lżej bo, jak sądzę regularna spowiedź nie przynosi ulgi.

 40. Breaking Bad pisze:

  Panie WJ – Jurewicz – jak sądzę, przestań się Pan bawić w psychoanalityka, bo zwyczajnie to Pana przerośnie.

 41. W.J. pisze:

  Breaking Bad to czemu mieszasz TCF w sprawy, które nie mają z nim nic wspólnego? Pokomentowałeś sobie przy okazji premiery i wystarczy. Nudzi się?

 42. tuturutu pisze:

  teatr ale taki ciut ciut hahahaha

 43. Breaking Bad pisze:

  Panie WJ, tak przy okazji: kiedy kolejna ciut, ciut frapująca premiera? Nie mogę się już doczekać.

 44. W.J. pisze:

  Breaking Bad – Wiem kim jesteś, ale chyba wolałbym nie wiedzieć, albo żebyś był osobą zupełnie mi obcą, której nigdy na oczy nie widziałem. Jednak świat jest mały a Pińczów maluteńki i przypadek sprawił, że ta zadziwiająca i nieco przykra wiedza dosłownie sama do mnie przyszła. Dało mi to mocno do myślenia, ale z czasem zapomniałem o sprawie. Ale okazuje się, że nie możesz zdzierżyć i byle pretekst jest dla Ciebie dobry, żeby się naprzykrzać. Po jakiego grzyba to robisz? Ano mam pewne podejrzenia. Otóż jasne jest teraz, że nigdy w życiu nie byłeś na spektaklu TCF, nie znasz w nim nikogo… prócz mnie i to bardzo słabo bo sprzed niemal 30 lat. Nie masz bladego pojęcia ile pracy wkładamy w każde przedstawienie i jak wspaniała atmosfera panuje podczas jego trwania i jak niesamowita jest energia pomiędzy nami a widzami. Co więcej, nigdy tego nie zaznasz. Twoja wiedza na temat teatru generalnie, jest żadna lub mizerna. Siedzisz przed laptopem w opierdzianych gaciach i od czasu do czasu ukrywając się pod pretensjonalną ksywą dajesz upust swojej zawiści na forum internetowym. Breaking Bad, hahaha. Gdzież to tak walczysz ze złem i nieprawością, komu głosisz swoją „dobrą nowinę”? Tak sobie teraz myślę, że metodą Twoją było podpinanie się pod osoby, które robią coś ciekawego, oryginalnego i z pasją. Tobie talentu niestety brakowało, koleżko. Trzeba było już wtedy kopnąć Cię w zad, ale ja nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek zrobił coś nie tak w Twoim kierunku. Wnioski nasuwają się bardzo wyraźne mały, smutny jegomościu, kolego sprzed lat. Porozmawiaj z psychologiem – blisko masz.

 45. Breaking Bad pisze:

  WJ – Twoja psychoanaliza bardzo ciekawa, lecz mocno nietrafiona.

 46. Trzeba czekać, może kiedyś pisze:

  Jurewiczowi potrzebni są tylko klakierzy – krytyki nie znosi! Typowy narcystyczny osobnik.
  Uważa, że swoimi błazeńskimi popisami na scenie nieomal zbawia mieszkańców miasta. A ci śmiejąc się bezkrytycznie z tego pajacowania, nie rozumieją, że śmieją się z samych siebie – ze swoich prymitywnych gustów artystycznych…

 47. Do W.J. pisze:

  Ależ napisałeś temu całemu Breaking Bad. Ostatnie zdanie naprowadziło mnie na trop i, o ile się nie mylę – faktycznie człowiek bez charakteru, zwykła chorągiewka. Niech głosi swoją “dobrą nowinę” kolega sprzed lat.

 48. nikt pisze:

  Wojtek …daj sobie spokój z tymi zakompleksionymi jegomościami… szkoda czasu…

 49. darek pisze:

  Jak zawistnym i beznadziejnym człowiekiem trzeba być aby przy okazji newsa o inwestycjach doje&@ć teatrowi? I co ma teatr do obecnej władzy jeśli powstał jeszcze za poprzedniej? Każda rozsądna władza doceniłaby taką działalność, podobnie jak mieszkańcy. Nie trzeba być wielkim fanem teatru aby docenić to co robi Wojtek z ekipą, podobnie jak nie trzeba umieć pływać aby docenić działalność klubu Kon-Tiki. Nie trzeba oddawać krwi(choć warto) aby docenić to co robią Krewcy Ponidzianie. Przykłady można mnożyć bo wbrew pozorom mamy się czym i kim pochwalić w naszym nieco brudnym, śmierdzącym zadymionym miasteczku😀

 50. W.J. do Trzeba czekać, może kiedyś pisze:

  Andrzejku, nie zdołasz mi dopiec swoimi wywodami, za silny jestem dla ciebie. Następny mądrala, który nigdy nie widział, ale chętnie się wypowie i jeszcze oceni całą pińczowską publiczność. I ty, chamski łbie, chcesz komuś wmówić, że jesteś ekspertem, i udzielasz fachowych i skutecznych korepetycji „na poziomie podstawowym i zaawansowanym z zakresu historii sztuki dla maturzystów – przyszłych studentów architektury, aranżacji wnętrz oraz uczelni artystycznych”? hehehe… Proszę, nie rozśmieszaj mnie. Zwłaszcza te uczelnie artystyczne mnie rozbawiły. Co cię do tego predestynuje? Breaking Bad ma sojusznika i pewnie myśli sobie, że to go nobilituje, hehehe. Ja jednak zostanę w swojej wygodnej, narcystycznej niszy.

 51. Gość pisze:

  DO WOJTKA Z TEARTU CIUT. Nie byłem nigdy (chyba wstyd, ale się wybiorę), ale nie mam nic przeciw, jestem nawet za i popieram każdą dobrą inicjatywę ludzi z pasją. A na zachętę z najlepszymi życzeniami utwór Młynarskiego “Róbmy swoje” – koniecznie sobie odpal, a ciut Cię zachęci 😉

 52. Rysiek pisze:

  Miło że ktoś prowadzi teatr ale nadal nie jest rozwiązany zasadniczy problem a mianowicie nie ma jakichkolwiek miejsc pracy a rządzący od wielu lat ci sami niemal nic nie robią aby to zmienić

 53. Gość pisze:

  Władza przecież nie zrobi PGRu, bo ten pomysł się nie sprawdził. To ludzie muszą zmienić myślenie i nie liczyć na władzę, że im coś da, ale sami wziąć odpowiedzialność za swoje życie, pomyśleć i działać by zarabiać godnie. Jeśli władza nie przeszkadza w tym, to jest już dużo, a u nas chyba już nie ma upierdliwych urzędników. Można by ewentualnie zaprosić ludzi, którzy umieja zarabiać pieniądze, do czegoś doszli i się rozwijają do jakiegoś ciała doradczego (może jest już takie coś). Można z Unii ciągnąć kasę ile się tylko da np. na infrastrukturę. Można chyba też składać pomysły.

 54. Obiektywny pisze:

  Wojtus nie pij juz bo cie glowa za bardzo rozbolała

 55. Aaa pisze:

  A ja mam pytanie do kogo zgłosić, że ktoś regularnie zadymia rynek już od paru lat w sezonie grzewczym tak że nie da się przejść bo dym jest czarny aż duszący. Nie znam się na piecach itd ale to chyba nie jest normalne taki dym z komina żeby leciał…

 56. Trzeba czekać, może kiedyś pisze:

  Do W.J. Odsłoniłeś publicznie swoje prawdziwe oblicze – chama, aroganta i nie panującego nad emocjami alkoholika. Taki oto człowiek w Pińczowie! Odnośnie korepetycji, to wszyscy moi uczniowie dostali się na wyższe uczelnie w Krakowie [ ASP, Politechnika, Uniwersytet Pedagogiczny ] .Mam z tego powodu dużą satysfakcję i – jak sądzę zasługę – o wiele większą niż rozmieszanie publiczności! Nikt w Pińczowie nie ma kompetencji i wiedzy do udzielania korepetycji z tak trudnej dziedziny jak historia sztuki. Jestem w tej dziedzinie nie tylko teoretykiem [ wyksztalcenie ] ale i praktykiem [ kolekcjonerem ] .Tylko zupełni dyletanci zagadnień kulturalnych o tym nie wiedzą. Zarzut – i jak przystało na pajaca – rozśmieszenie zupełnie chybione! A tak a propos wyciągania rzekomych brudów, to ja nie dam się sprowokować i nie zniżę do Twojego poziomu. A mógłbym np. upublicznić ciemne wyczyny z Twojego pożycia małżeńskiego z pewną znaną urzędniczką z magistratu.

 57. -😀 pisze:

  Trzeba być mocno sfrustrowanym, aby upubliczniać czyjeś pożycie małżeńskie😂😂😂😂.
  Pytanie do-trzeba czekać, może kiedyś- czy Ty im zazdrościsz?
  Komentarze na forum sięgają dna!

 58. Plugawy pisze:

  Potwierdzają się moje obserwacje. Mieszkańcy Pińczowa chowają urazy do siebie nawzajem mimo dziesięcioleci. Tego obsmaruje bo znałem go w szkole. Temu nie pomoge bo jego babka nie lubila mojej mamy. Na tego zagłosuje, bo może sie nie zgodzi na pomysły tamtego. I tak od dziesięcioleci. Problemem Pińczowa są sami mieszkańcy. Tylko “przyjezdni” mogą coś tu zmienić..

 59. Trzeba czekać, może kiedyś pisze:

  ???

 60. Gość pisze:

  Żeby bezinteresownie kogoś nienawidzić, to trzeba mu zazdrościć.

 61. turystyka w gminie to fikcja pisze:

  Panie Burmistrzu.
  Może wreszcie już nadszedł czas na budowę drogi / 200 m nieszczęsnych metrów / , które pan obiecał w pana gabinecie rozpoczynając swoją pierwszą kadencję?!

 62. Wieloryb pisze:

  Podoba mi się coraz bardziej ta dyskusja. Jako “przyjezdny” coraz więcej dowiaduję się z historii miasta i to tej najnowszej. Moja nauczycielka historii potrafiła wyjaśnić wiele zdarzeń historycznych na podstawie analizy tego kto z kim sypiał. O Troi i Pięknej Helenie nie wspominając.
  Pozdrawiam “miejscowych”.
  Swoi już byli i są, może faktycznie czas na “przyjezdnych” np. z Buska-Zdroju.

 63. Szmatex pisze:

  Najlepiej jakby przyjechalo wiecej Chińczyków, przynajmniej coś tu budują i dają pracę. Wietnamczycy też mile widziani, przynajmniej założą jakąś swoją gastronomie i bedzie mozna zjesc na miescie coś wiecej niż tłustego schabowego.

 64. Kibic2021 pisze:

  Turystyki w gminie nie ma wcale, ważne ze Kopernia sie powiększa i nie dlugo połknie Pińczów. Burmistrz to tyle na obiecywał i nic z tych obietnic nie ma. A wy dalej miejcie klapki na oczach i głosujcie na niego w następnych wyborach. Eh pinczowianie

 65. Morgan Friman pisze:

  Kocham Pińczów

 66. andrzej pisze:

  Czytając to wszystko tu jestem przerażony, ale to potwierdza moje obserwacje tak jak i “plugawoego” w komentarzu wyżej. I przyznaję dobrym ruchem byłoby wycelowanie, dla dobra miasta, w ściągniecie przyjezdnych ludzi, każdy byłby nowy, zero dawnych zawiści i każdy chciałby się wykazać. Oczywiście to nierealne ale gdyby ….to urzędy m.in. magistrat i powiat wszyscy ( przynajmniej )kierownicy i w górę do wymiany. Niestety chyba tylko czystka uratuje to miasto reszta na emerytury albo takie wymieszanie, że nie będą mieć wpływu na to w czym wcześniej siedzieli. JA tu innej opcji nie widzę. Zresztą historia to pokazuje, kiedy się Pińczów rozwijał, ano właśnie jak ściaglai tu nowi ludzie z zewnątrz niekiedy z daleka, i to dotyczy dawnych czasów ale i tych , międzywojennych czy powojennych. Faktycznie większość tubylców nie dostrzega walorów i możliwości tego miasta, nie mają o nim wiedzy podstawowej często, sami z góry się skazują na zaścianek że tu jest za daleko, że Pińczów jest jak inne miasta tego typu i w ten sposób sami faktycznie “spłaszczają” to miasto. Pamiętam jak dziś rozmowę z przedstawicielem miejscowego portalu informacyjnego, osoba ta nie miała pojęcia o pewnej sytuacji a jedynie pojecie urobione fałszywym przekazem władz, mówiła mi “Głupoty” i tym bardziej będąc na miejscu i niech chcieć ruszyć 4 liter i sprawdzić jak jest faktycznie – to przeraża, a to też wynikało z niechęci do pewnej grupy osób i dlatego lepszy fałsz aniżeli rzetelny przekaz. M.in. ta sytuacja pokazuje że taki układ mocno przydusza wszelkie inicjatywy, one są i wielka chwała za to, za Kon tików, za Teatr itd., ale byłoby ich więcej myślę.

 67. Plugawy pisze:

  @andrzej Dokładnie tak.. ileż ja razy słyszałem, nawet od bliskich osób, że ten czy tamten coś tam zrobił albo nie zrobił dobre 30 lat temu, jest bardzo dużo wzajemnej zawiści wśród Mieszkańców. Ale wydaje mi się, że jest też niechęć do zmian i dominują wąskie horyzonty – “najważniejsze żeby chodnik był zrobiony przed moją chałupą..”, a inwestycje? a po co to komu? Zresztą kto by miał je robić? Żeby ktoś zrobił inwestycje to musi go coś tu zachęcić? A co go ma zachęcić?

 68. Mieszkaniec pisze:

  Nieszczęście Pińczowa miało miejsce kiedy zapanowało przekonanie iż Pińczów jest “niesamowitą atrakcją turystyczną” i rozwój Pińczowa wiąże się z turystyką. Fakt Pińczów jest ładnie położoną miejscowością ale nigdy nie miał i nigdy nie będzie miał takich walorów turystycznych jak góry, mazury czy morze, aby mógł żyć tylko z turystyki. W Pińczowie może funkcjonować agroturystyka czy jakieś małe pensjonaty których turystyka będzie stanowiła dodatkowe źródło dochodów. Pińczów też nigdy nie przegoni Buska jako uzdrowisko bo Busko to jest już znana marka i setki milionów włożone w infrastrukturę. Siłą Pińczowa był przemysł i ten przemysł powinien być siła na przyszłość. Jędrzejów, Morawica już wiedzą na co postawić przy rozwoju, a u nas tylko ciuchcia, kapliczka św. Anny, zamek, może “morze pińczowskie”, może uzdrowisko, ścieżki rowerowe których brak. A Jędrzejów strefa przemysłowa i miejsca pracy, Morawica to samo. U nas przed wyborami w 2018 wielka pokazówka, rozpoczęcie robót przez PSB w Pasturce, mija 2 lata i dalej wielkie nic. Ludzie uciekają z Pińczowa. Za pracą jeżdżą do Buska, Morawicy, Jędrzejowa, Kielc.

 69. Obserwator. pisze:

  Uciekamy do pracy do innych miast bo u nas nie ma ofert pracy . A urząd pracy powinni już dawno zlikwidować żeby te gwiazdy które tam udają pracę same poznały jak wygląda rzeczywistość w Pińczowie . Za samo podejście do człowieka powinni iść na bezrobocie.

 70. xyz pisze:

  @Mieszkaniec ! Twój komentarz powinien stanowić fundament spotu wyborczego w kolejnych wyborach na włodarza Naszego miasteczka. Oczywiście spotu kontrkandydata obecnie panującej opcji.
  Komentarz w punkt.
  Co do artykułu, bardzo dobrze że dostało miasteczko (piszę po raz drugi w tej formie bo z całym szacunkiem na miano miasta nie zasługujemy) dotację na przebudowę ul. Przemysłowej. Brawo. Sukces ! Xd
  A czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć ile NOWYCH firm powstało przy ul. Przemysłowej w ostatnim dziesięcioleciu ? Pisząc firm mam na myśli firmy zatrudniające tylu pracowników co Gomar albo Euro Cash. Czyż by 0 ?

 71. Plugawy pisze:

  @Mieszkaniec To samo miałem napisać.. jaka turystyka? Gdzie, kiedy? W życiu żadnych turystów tu nie widziałem, czasem przyjeżdżają tylko na jakieś imprezy czy tam zawody (zastanawiam się wtedy gdzie śpią?). Z tym zamkiem to tez bym nie przesadzał, pies z kulawą nogą nie wie że w Pińczowie był jakiś zamek.. i tak się powoli żyje na tej wsi..

 72. Wielki smród pisze:

  Żyje się w miejscu, w którym śmierdzi, jak nigdzie indziej😉. Ludzie tu dużo mówią i tak mało robią.

 73. andrzej pisze:

  trudno się nie zgodzić z powyższymi , rzeczowymi komentarzami, przemysł to podstawa i on sam tu nie przyjdzie. Zwyczajnie trzeba “gryść glebę” aby zachęcać inwestorów. Przykład choćby nieodległej Dębskiej Woli gm. Morawica. Czy Jędrzejów, który był miastem upadłym w pewnym momencie, redukcje w Bifamecie inne firmy też dawały ochłapy,i zwolnienia ludzie pracowali w niektórych zakładach ( celowo nie wymieniam gdzie ) na 2 zmiany za 600 zł/mies, ale się cieszyli że praca jest ! – tak moi drodzy, tak było w 2008 roku. Ale w Jędrzejowie coś pękło, z pewnością pomogła sprawa zmiany władz na sprawnego młodego burmistrza, no który nie oszukujmy sie ale stawia to miasto na nogi. I co ważne on jest z PIS-u, ale o to chodzi że nie powinniśmy patrzeć też czy jest z pisu czy z PO ale przy wyborach samorządowych patrzeć na program i na to co ta osoba oferuje dla miasta, czy powiatu. A obecny burmistrz Jędrzejowa akurat włodarzył też za czasów rządu PO-PSL i też dobrze mu szło, i o to chodzi robić konkrety a nie bawić się w piaskownicy . NO a wspomniana turystyka też leży ( coś zaczyna kiełkować dopiero być może ), piękne otoczenie, piękna historia, piękne relikty, a tu brak bazy noclegowej, całkowita katastrofa w tym temacie, jest jeden hotel godny polecenia, a wspomniana kolejka aż żal patrzeć co z nią zrobiono, przecież to nie atrakcja a wstyd ( to jest utracona atrakcja ), zamiast dbać to rozbierają, gdzie rogatki ze szlabanami które były takim mini symboolem , jak stacja wygląda jako teren i otoczenie, za czasów upadku PKP ten teren wyglądał lepiej niż teraz, całkowita degradacja. Przykład Jędrzejowa znów się kłania, burmistrz tamtejszy właśnie ogłosił w TVP3 że buduje w Jędrzejowie drugi przystanek osobowy w mieście dla ciuchci przy dawnej 7, a tu zamiast rozwijać to zwinięto co się dało, wiec co to za atrakcja ? żadna a można było nawet z jednym wagonem po samym Pińczowie jeździć od skrzyipowa , nad rzekę, koło zalewu, koło centrum i do stacji, tylko patrzeć jak w Jędrzejowie będą częstsze kursy na miejskim odcinku, i pewnie będą tłuc przewozy sobota ,niedziela i każdy długi weekend, i całe wakacje dzień w dzień. krótki odcinek mały koszt utrzymania, a częstsze kursowanie, stałość oferty niezależne od sytuacji torowiska choćby w innych gminach spowoduje większe zainteresowanie. Więc tam zwyczajnie ktoś MYŚLI i umie LICZYĆ.

 74. Małgorzata pisze:

  Ludzie co z tym pks em?

 75. pinczowianin pisze:

  a co z pekaesem ??? wizytówkę burmistrza chcesz niszczyć ?

 76. Obserwaror pisze:

  PKS??? Teren pod mieszkania idealny w centrum, blisko zalew, rekreacja, dogodne połączenia komunikacyjne Kielce – Kraków. Dworca i rąk już nie będzie.

 77. 🙂 pisze:

  Czytające komentarze dostrzegam wiele ciekawych pomysłów i uwag, tak sobie myślę, czy nikt z urzędników odpowiadających za pewne resorty w naszej gminie tego nie czyta? Czy jak burmistrz nie czyta, to może warto mu podsunąć tę lekturę? Niech zobaczy czego mieszkańcy oczekują, jakie mają uwagi.
  I jeszcze jedno- jak już jest coś robione, to niech to będzie z „głową”- za przykład może posłużyć siłownia pod chmurką na Podgórzu- sprzęt jest , ale plac pod nim, to śmiech, – nie utwardzony i błoto. Można by wiele pisać, ale czy ktoś to weźmie pod uwagę?

 78. pinczowianin pisze:

  nikt nie wezmie pod uwagę, władza ma swoje poglądy i mieszkańców nie słucha

 79. Morgan Friman pisze:

  Szkoda że dyskusja między ” Tez Seba czekać,może kiedyś” a “WJ” umarła… była ciekawa

 80. Morgan Friman pisze:

  Trzeba czekać A nie Tez Seba…bardzo inteligentna klawiatura plata figle

 81. Jery pisze:

  Szukacie miejsc pracy? Zlikwidować kryminał otworzyć sanatorium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com