Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Świąteczne marzenia

18 grudnia 2020 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 1 664

Czwartek, 17 grudnia 2020 r. był dniem szczególnym  w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pińczowie.

Podczas spotkań wigilijnych do każdej klasy zawitali kolędnicy z Betlejemskim Światłem Pokoju, a wraz z nimi pracownicy placówki i dyrekcja. Towarzyszyli im też wolontariusze z prezentami. A te były różne, tak jak różne były dziecięce marzenia: zabawki, bluzy, kosmetyki, termosy, a nawet spławiki i inne akcesoria dla młodego wędkarza.  

Tuż przed rozdaniem prezentów kolędnicy zaśpiewali pastorałkę i podzielili się Betlejemskim Światełkiem Pokoju. Były życzenia dla wszystkich, a potem nastąpił magiczny moment rozpakowywania prezentów. Przy dźwiękach kolęd, przedstawicielki-wolontariuszki z kieleckiego Auchan wręczały duże paczki z prezentami.  Firma ta zaangażowała się w działania na rzecz potrzebujących dzieci i młodzieży – podopiecznych Stowarzyszenia Pomocna Dłoń.

Jak dowiedzieliśmy się, w  okresie przedświątecznym sklep Auchan i jego klienci postanowili spełnić dziecięce marzenia. Już 4 grudnia pojawiła się w ich sklepie charytatywna choinka, na której zawisły wykonane przez dzieci bombki z zapisanymi  życzeniami, informacjami o tym czego pragną, co chciałyby dostać. Marzenia się spełniły dzięki klientom i pracownikom sklepu.

Słodkie upominki ufundowała również pińczowska Firma Regesta S.A.

Po szkolnej wigilii młodzież zaniosła Betlejemskie Światełko Pokoju do pińczowskiego Starostwa.

2 odpowiedzi na “Świąteczne marzenia”

  1. pińczowianin pisze:

    Piękny ośrodek ,piękne klimaty, po co miasto wydaje pieniądze na fundacje złote serce?? kiedy od lat 60-tych ubiegłego wieku w Pińczowie działa taka placówka

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com