Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Trenuj z Nidą Pińczów”

0 komentarzy

Zapal Światło Wolności

11 grudnia 2020 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 341

W 39. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, w oknach milionów domów, ale także urzędów, szkół i innych instytucji, 13 grudnia, o godz. 19:30, zapłoną świece ? symbol upamiętniający ofiary stanu wojennego. 

Instytut Pamięci Narodowej zachęca wszystkich do udziału w akcji ?Zapal Światło Wolności?. Uczcijmy pamięć poległych w starciach z milicją, śmiertelnie pobitych na komisariatach, a także zwykle zapomnianych, zmarłych z powodu braku opieki medycznej. Cześć Ich pamięci!

W akcji może wziąć udział każdy, zapalając świeczkę w oknie lub wirtualnie na stronie swiatlowolnosci.ipn.gov.pl.

Kampania społeczna IPN nawiązuje do gestu solidarności, jaki wobec Polaków żyjących w stanie wojennym w Wigilię Bożego Narodzenia 1981 roku wykonały rzesze mieszkańców ówczesnego wolnego świata. Na znak jedności z rodakami świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie zapalił także papież Jan Paweł II. Do postawienia w oknach świec wezwał również prezydent USA Ronald Reagan, który w Bożonarodzeniowym orędziu do narodu powiedział: “Polacy zostali zdradzeni przez własny rząd. Ci, którzy nimi rządzą, oraz ich totalitarni sojusznicy obawiają się wolności, którą Polacy tak bardzo umiłowali. (?) Niech płomień milionów świec w amerykańskich domach będzie świadectwem, że światła wolności nie uda się zgasić”.

 

2 odpowiedzi na “Zapal Światło Wolności”

  1. patriota pisze:

    Parodia…może za ofiary Pisiorów zapalimy…za pałowanie i niszczenie praw obywatelskich przez ostatnie 5 lat…

  2. Gość pisze:

    Wymowny pytajnik. Polacy powinny zadać sobie pytanie i umówić się, gdzie chcą mieć stolicę. W Warszawie, Berlinie, Moskwie czy Watykanie. Bo W-wa wyklucza wszystkie inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com