Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Milion złotych dofinansowania dla Gminy Pińczów z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

31 marca 2021 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 2 208
Doskonała wiadomość! Gmina Pińczów otrzyma milion złotych dofinansowania na pierwszy etap przebudowy Giełdy Rolnej. To pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych. 
 
Przedmiotem inwestycji jest przebudowa Giełdy Rolnej w Pińczowie – pierwszy etap. Zakres prac planowo będzie obejmował budowę budynku administracyjno-socjalnego wraz ze wszelkimi przyłączami (sieć wodno-kanalizacyjna, CO, instalacje elektryczne). Dostępne będą sanitariaty dla osób korzystających z giełdy. W budynku będzie działało biuro świadczące usługi związane z poszukiwaniem odbiorców upraw rolnym z pominięciem pośredników. Będzie to ogromna pomoc i szansa dla rolników. Zaplanowano również uzbrojenie podziemne poprzez budowę sieci kanalizacji deszczowej w układzie ciśnieniowym oraz odprowadzenie deszczówki.
 
– Dzięki otrzymanemu dofinansowania uda nam się zrealizować pierwszy etap przebudowy. Skupimy się przede wszystkim na odprowadzeniu wód opadowych i roztopowych, które są największym problemem i utrudnieniem w działalności naszej giełdy – podkreśla burmistrz miasta i gminy Pińczów, Włodzimierz Badurak. 
 
Ponadto Gmina Pińczów wygospodarowała z poprzedniego naboru w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych 448 tysięcy złotych, które również zostaną przeznaczone na przebudowę Giełdy Rolnej w Pińczowie. Dzięki temu na przedsięwzięcie zostanie przeznaczone prawie 1, 5 miliona złotych.
 
– Mamy świadomość jak ważna jest to inwestycja. Zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Chcemy zapewnić jak najlepsze warunki na terenie giełdy – tym bardziej jesteśmy wdzięczni za przeznaczenie naszej Gminie tak wysokiego dofinansowania – podkreśla burmistrz Włodzimierz Badurak. 
 
Jak czytamy na stronie Radia Kielce do województwa świętokrzyskiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiło ponad 73 miliony złotych. Wsparcie uzyskało 66 samorządów. 

20 odpowiedzi na “Milion złotych dofinansowania dla Gminy Pińczów z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych”

 1. pińczowianka pisze:

  Świetnie, mamy wioskę, proponuję zrzec się praw miejskich, dworzec też nie jest potrzebny na wsi.

 2. Wieloryb pisze:

  Też uważam, że prawa miejskie są dla Pińczowa zupełnie zbędne.

 3. Gośka pisze:

  Po co robić porządek z dziurawymi drogami z syfem w mieście… i ogólnym pńczowskim dziadostwem… najlepiej wpi…olić miliony w giełdę rolną… k..wa mać śmiech na sali… tak jak piszą poprzednicy po co nam prawa miejskie skoro rządzi sołtys?

 4. ??? pisze:

  co chcecie tych ludzi dalej trzymać w średniowieczu?

 5. Xxx pisze:

  Popieram poprzednie wpisy… sołtys niestety nie lubi wschodu Pińczowa. Dobry przykład jak wygląda Kordeckiego, Ogrodowej

 6. Samuel pisze:

  Jedyna część Pińczowa, która się jako tako rozwija to tereny za Grodziskiem. Widać jednak, że niektórzy chcą dalej mieszkać w Pińczowie. Tyle nowych domów, świetna trasa spacerowa do lasu(podobno sołtys kiedyś obiecał połączenie ścieżki na grochowiska z buskimi ścieżkami) ale infrastruktura z XX wieku. To nic, będziemy mieć za to druga targowice

 7. 123... pisze:

  Przecież plac targowy już jest, więc po co czynić takie inwestycje, przy tak dużej ilości pilniejszych spraw. Nowe drogi na ul. Ogrodowej , Kordeckiego by się przydały… sprzątanie miasta też by się przydało ..itd..

 8. ACAB pisze:

  Wstyd!!! Kto decuduje na co wydawać pieniądze??
  Maskara

 9. ACAB pisze:

  Wszyscy w tym mieście co maja coś do Powiedzenia powinni się podać do dymisji i wybrać nowych ludzi. Idźcie chamy na swoje podwórka przestańcie niszczyć nasze miasto…

 10. tpi pisze:

  Nie będzie mieszkań dla młodych ludzi nie będzie nowych ulic Ogrodowej Kordeckiego jest zemsta Władimira i giełda ,miasto zablokowane od Skrzypiowa do rynku kupa butelek po wódzie i zablokowany hotel i piękna mowa ojczysta ,szkoda tego miasta

 11. Gośka pisze:

  Skalbmierz i Działoszyce nas prześcignęły w zdroworozsądkowym myśleniu…bez komentarza…

 12. 123.... pisze:

  Takie mam przemyślenia- władza miasta nic nie robi sobie z naszych komentarzy- robią z obywatelami miasta co chcą a my dopóki są tacy ludzie u władzy musimy niestety czekać do kolejnych wyborów( i wtedy wybrać takich , co słuchają, bo oni wybierani są przez ludzi i DLA LUDzI).
  Radni zapewne czytają komentarze i nic z nimi nie robią. Nikt nie podnosi tych wątków na sesjach:(

 13. Gość pisze:

  Hej niezadowoleni! Hej rdzenni mieszkańcy Pińczowa, których ojcowie gnali krowy przez rynek i wyrzucali gnój od trzody chlewnej! – I co zamierzacie z tym zrobić? ……………………………………………………………………………………………..
  Zamiast tracić czas, nerwy i życie na bezpłodną gadkę misia uszatka zróbcie coś. Np.
  stwórzcie ZPN – Zjednoczoną Partię Niezadowolonych i wygrajcie wybory.

 14. do niby gościa pisze:

  Może i wyrzucali gnój od trzody chlewnej ale widzisz tu jest różnica twoi ojcowie z rodzinami na niej spali

 15. Lola pisze:

  A kiedy będzie skończony skatepark ? Bo wylany beton i cisza ? Idzie wiosna lato niech dzieci chociaż coś mają ? Skatepark to budżet obywatelski 2020.

 16. Gość pisze:

  Do: do niby gościa. Bardzo inteligentny wpis.

 17. czarli pisze:

  Oby skatepark nie był tak zrobiony jak „mały” orlik na Podgórzu… przypominam , że gmina wydała na to 100 tys zł z budżetu obywatelskiego….( jak się mylę niech mnie ktoś poprawi) Ja się pytam za co? klepisko ogrodzone siatką i tyle. Brak odpływu wody, trawa źle ukorzeniona, murawa bez poziomu..(trochę robiłem w branży). Czy naprawdę kosztowało to 100 tys zł?

 18. spełnione marzenia pisze:

  W Pińczowie juz wydano kilka lat temu na nieużywany skatepark 200 tys. zł, teraz planuje się tą ruinę modernizować. Czy to najmądrzejszy sposób marnowania pieniędzy. Wiem, ze kilku młodych myśli że poszaleje ale jak długo to ich będzie bawić, tak często będą korzystać jak z poprzedniego skateparku, do którego klucze tylko wisiały u Włodka parę lat, bo nikt ich nie chciał.

 19. Tubylec pisze:

  Pinczow to dziura , Kazimierza juz działa rozwija i nie tylko mówi o uzdrowisku jak Władimir tylko realnie działa 4 lata od odkrycia wód do budowy pierwszego basenu . Brawo nasza władza ! Brawo Władimir , nikt nie da tyle ile on obieca, a po skateparku została wylewka a w mieście syf i śmieci. Naturalnie cudowna wizytówka w postaci płaskiej jak stol drogi na skrzypiow No i te chodniki pryma sort . Nie da sie jednego bloku wybudować , tak dalej trzymajmy i wybierajmy ludzi ze wsi którzy miasto maja gdzies bo widza tylko przejazdem do swojej wioski.

 20. wioskowy burek pisze:

  Gorzka prawda, dwadzieścia lat zmarnowane.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com