Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Narty Ojca Świętego” TCF jeszcze raz w Pińczowie – charytatywnie

0 komentarzy

Na osiedlu Grodzisko w Pińczowie powstanie nowy ośrodek zdrowia. Będzie to wielomilionowa inwestycja

31 marca 2021 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 2 358
Na osiedlu Grodzisko w Pińczowie powstanie nowy ośrodek zdrowia. Będzie to wielomilionowa inwestycja.
 
Budowa nowego ośrodka zdrowia planowana jest w bliskim sąsiedztwie kościoła na Grodzisku. Powstanie na działce gminnej, mieszczącej się przy skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i ulicy Sikorskiego. Dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie, Marcin Wojniak podpisał już umowę na wykonanie projektu budowlanego wraz ze wszystkimi wymaganymi prawnie uzgodnieniami oraz pozwoleniami.
 
– Budowa nowoczesnej, a przy tym przyjaznej pacjentom, funkcjonalnej i w pełni dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych, przychodni poprawi dostępność i komfort obsługi dla naszych pacjentów. To priorytetowa inwestycja gminna w dziedzinie ochrony zdrowia na najbliższe lata – mówi Włodzimierz Badurak, burmistrz miasta i gminy Pińczów.
 

Jak dodaje dyrektor Marcin Wojniak: – Widzimy ogromną potrzebę tej inwestycji. Obiekty służby zdrowia muszą dzisiaj spełniać wysokie standardy, które praktycznie są nie do spełnienia w obecnie funkcjonującym budynku. Mam na myśli oczywiście przychodnię na Osiedlu Grodzisko, która obecnie mieści się na pierwszym piętrze tamtejszego pawilonu handlowego.

 

Jaki będzie koszt wybudowania nowoczesnego ośrodka zdrowia na osiedlu Grodzisko w Pińczowie? – Na tę chwilę nie jesteśmy w stanie podać dokładnej kwoty. Będzie to możliwe dopiero po opracowaniu projektu – mówi Marcin Wojniak.
 
Władze gminy wraz z dyrekcją Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie już teraz wiedzą, że koszt inwestycji będzie liczony w milionach i planują pozyskiwanie środków zewnętrznych na to przedsięwzięcie. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco.
 
Dodajmy, że na terenie gminy Pińczów funkcjonuje pięć ośrodków zdrowia: w Kozubowie, w Gackach, w Szarbkowie, w Pińczowie przy ulicy Klasztornej oraz mieszczący się w pawilonie handlowym na Grodzisku.
 
Na zdjęciu poniżej Marcin Wojniak, dyrektor Samorządowego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Pińczowie oraz doktor Czesława Rogala, kierownik ośrodka zdrowia na Grodzisku. Zdjęcie zrobione przy wejściu do ośrodka zdrowia, który obecnie mieści się na pierwszym piętrze pawilonu na Grodzisku.
 

Jedna odpowiedź do “Na osiedlu Grodzisko w Pińczowie powstanie nowy ośrodek zdrowia. Będzie to wielomilionowa inwestycja”

  1. Tomasz pisze:

    I niech zatrudnia jakis lekarzy dodatkowych, bo dostanie sie do lekarza na Grodzisku graniczy z cudem. Przed pandemią trzeba bylo isc o 6 rano i stac chorym na zimnie zeby sie zapisac, a teraz trzeba czekac na sluchawce nawet kilka godxin i czesto z informacją ze nie ma dzis miejsc, a na inne dni nie zapisują.Porazka, za co biorą pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com