Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

TRZECH WŁAMYWACZY W RĘKACH POLICJANTÓW

30 marca 2021 | D.S, KPP Pińczów | Wyświetleń: 1 289

W minionym tygodniu pińczowscy policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn podejrzanych o dokonanie kilku włamań do domków letniskowych, domu w budowie i maszyny budowlanej. Z zarzutami o serię włamań trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Seria włamań do domków letniskowych w pobliżu Pińczowa, o takim samym sposobie działania, miała swój początek zimą 2020r. Ostanie włamanie miało miejsce pod koniec lutego tego roku w Stawianach w gminie Kije. Wówczas to spłoszeni włamywacze, pozostawili przygotowane łupy na miejscu przestępstwa. Przez cały ten czas mundurowi rozpracowywali grasującą szajkę złodziei, którą wiązali z tymi wydarzeniami. W zeszłym tygodniu, dysponując odpowiednią ilością dowodów, odwiedzili dwóch podejrzanych o dokonanie ostatniego włamania 19-latków. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Kije i Pińczów. Obaj przyznali się do udziału w tym przestępstwie, a Pińczowianin odpowie dodatkowo za włamania do domków letniskowych na terenie Włoch, Pińczowa, Bełku w gminie Jędrzejów oraz włamanie do maszyny budowlanej. Wszystkie te przestępstwa popełnił razem z innym wspólnikiem, 22-letnim mieszkańcem gminy Michałów.

Część ze skradzionych rzeczy, którymi były przede wszystkim elektronarzędzia, akumulatory oraz typowe wyposażenie altan letniskowych, zostało odzyskanych. Wartość pozostałych będzie zapewne przedmiotem roszczeń ze strony poszkodowanych. Wobec dwóch z zatrzymanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji. Wszystkim trzem za kradzieże w włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

2 odpowiedzi na “TRZECH WŁAMYWACZY W RĘKACH POLICJANTÓW”

  1. J 23 pisze:

    Dozor policyjny. A dlaczego nie sankcja i bezwzgledna odsiadka. Zacheta dla mlodych wilkow

  2. Gość pisze:

    To nie można zdobyć jakiegoś zawodu, jechać za granicę, i zarabiać godziwe pieniądze, znaleźć dziewczynę, zbudować dom i żyć jak człowiek? Jak się tak nawet chce łazić w nocy pod strachem za marne grosze, narobić sobie wstydu, wpaść w nawyk i pół życia spędzić w zamknięciu uprawiając seks sam ze sobą lub kolegami? Stuknijcie się w łeb.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com