Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

WYSZUKANE METODY DZIAŁANIA PRZESTĘPCÓW

25 marca 2021 | D.S, KPP w Pińczowie | Wyświetleń: 747
W ostatnim czasie dużo przestrzegamy seniorów przed oszustwami „na wnuczka”. Nie wolno jednak zapominać o innych mniej lub bardziej wyszukanych sposobach przestępców na łatwy zarobek. Wczoraj 79-letnia mieszkanka Pińczowa straciła swoje oszczędności, ponieważ wpuściła do domu dwie obce osoby.
Wczoraj wieczorem do pińczowskiej jednostki Policji zgłosiła się seniorka, po tym jak w swoim mieszkaniu ugościła dwie kobiety obcej narodowości. Jak przekazała poszkodowana, kobiety zapukały do jej drzwi z prośbą o możliwość podgrzania mleka dla dziecka. Kiedy starsza pani i jej mąż próbowali pomóc jednej w kuchni, druga z potrzebujących pomocy prosiła o możliwość skorzystania z toalety. Zaraz potem kobiety wyszły z mieszkania, a 79-latka po kilkunastu minutach zauważyła, że jej portfel znajdujący się w pokoju jest opróżniony. Podobnie było z szafką, w której trzymała swoje oszczędności.W ciągu kilku minut, para starszych ludzi straciła sporą sumę pieniędzy. Żeby je zdobyć przestępcy wykorzystali ich nieostrożność i przede wszystkim naturalną chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

W kontaktach z nieznajomymi należy jednak kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Pod żadnym pozorem nie wolno też wpuszczać obcych do domu.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com