Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Zespół Szkół Zawodowych w Pińczowie zaprasza

0 komentarzy

Wystawa upamiętniająca pontyfikat Jana Pawła II

2 kwietnia 2021 | MR, ZK | Wyświetleń: 1 098

Święta Wielkanocne to święta symbolizujące bardzo wiele między innymi mękę , śmierć i zmartwychwstanie Jezusa. Akurat Wieli Piątek dla nas Polaków jest dniem szczególnym. Oprócz tradycji z nim związanych wszyscy mamy w pamięci jeszcze jedną jego symbolikę, to rocznica śmierci  Papieża Jana Pawła II.

Z tej okazji dla skazanych zorganizowano nietypową mobilną  wystawę obrazów, która powstała w salkach plastycznych naszej jednostki pod okiem wychowawcy do spraw kulturalno-oświatowych. Obrazy wykonane przez osadzonych posiadających zdolności plastyczne zaprezentowano w świetlicach wszystkich oddziałów mieszkalnych przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych zgodnie z harmonogramem zajęć świetlicowych oraz grup spacerowych. Takie działanie funkcjonariuszy naszej placówki ma za zadanie przybliżyć postać papieża osadzonym oraz skłonić do refleksji zwycięstwa życia nad śmiercią ponieważ w naszych sercach Jan Paweł II pozostanie wiecznie żywy.

8 odpowiedzi na “Wystawa upamiętniająca pontyfikat Jana Pawła II”

 1. Ts pisze:

  Tylko dlaczego zamiatał temat pedofilii pod dywan? Dlaczego nie zatrzymał epidemii AIDS tylko wolał retorykę ochrony życia i zakaz prezerwatyw?

 2. Gość pisze:

  Nie zrobił porządku z pedofilami, zrobić go… ich patronem.

 3. Precz z lewakami pisze:

  Lewacka retoryka pierze wam durne mózgi. Największy Polak w historii narodu. Precz z brudnymi lapami od świętości

 4. Posta Romana pisze:

  Nie lewacka retoryka tylko fakty. Teraz każdy oszołom co wyleci księdzu spod sutanny i coś mu nie pasuje to od razu opluwa od lewaków, a fakty są takie że Wojtyła o wszystkim wiedział i miał to gdzieś. Takiego macie „świętego” na jakiego zasłużyliście…

 5. Racjonalista pisze:

  „Papież Franciszek opowiedział dziennikarzom, że gdy Joseph Ratzinger pokazał Janowi Pawłowi II dowody na „nadużycia seksualne i finansowe zgromadzenia”, papież Polak kazał mu zatuszować sprawę. „Daj to do archiwum, wygrała druga strona” – miał powiedzieć Ratzinger sekretarzowi. Chodziło o Legionistów Chrystusa i ks. Degollado.”
  „Powszechnie znaną prawdą jest, że kardynał Ratzinger bezskutecznie próbował interweniować u Jana Pawła II w sprawie Maciela i legionistów. Był to jeden z najważniejszych problemów Ratzingera w ostatnich latach pontyfikatu Jana Pawła II. I faktem jest, że jedną z pierwszych decyzji po wyborze Ratzingera na papieża była właśnie delegalizacja legionistów i pozbawienie wszelkich praw Maciela Degollado”. Jakoś ten wielki święty nic z tak niewyobrażalnie podłymi i mrocznymi praktykami nie robił, prócz tuszowania. Świat jest niesprawiedliwy i na piedestały wynosi przestępców. A może należy napisać w czasie przeszłym – wynosił. Oby.

 6. Gość pisze:

  Warto w tym temacie zobaczyć film Spotlight. A z nowych afer, to Dominikanin z Wrocławia przed 20 laty gwałcił studentki na ołtarzu, bił i zastraszał. Dopiero teraz się przyznali, bo prokuratura się tym zajęła. Ale cóż, ultrakatolicy będą mówić, że lewacy się na nich uwzięli. To z Waszej winy, przez Wasze przyzwolenie dla zła, zobaczycie niedługo co to znaczy być wyznaniem mniejszościowym. Płacz ofiar księży dotarł aż do nieba.

 7. Normalny pisze:

  Od starożytnych czasów przewijała się demokracja. A w statusie demokracji jest trójpodział władzy. Żadna z trzech „władz” nie ma zwierzchnictwa, są sobie równe. Idąc tym tokiem nic rządowi do sądów i odwrotnie. Jeżeli jest ingerencja któreś ze stron to nie jest to już ustrój demokratyczny a jest to ustrój autorytarny. Jeżeli więc sądy są niezawisłe i biorąc pod uwagę, że wiara to nie polityka to przedstawiciele kościoła są równi wobec innych obywateli i powinni być sądzeni jak każdy inny. Reasumując: za pedofilię i inne wykroczenia są odpowiednie kary w kodeksie równe dla wszystkich bez wyjątku.
  Dla mnie osobiście Jan Paweł II był wielką postacią i na zawsze taką pozostanie.

 8. Gość pisze:

  Spoko, zobaczymy jak się znajdzie teczka – jeśli ktoś będzie zainteresowany jej odnalezieniem, bo na pewno gdzieś leży plus parę kopii. Tak ważna osoba musiała mieć teczkę z informacjami niejawnymi na jej temat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com