Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Szkoła Muzyczna I stopnia w Pińczowie prowadzi nabór

0 komentarzy

81. rocznica Zbrodni Katyńskiej w Pińczowie

13 kwietnia 2021 | pinczow.com.pl, pinczow.com | Wyświetleń: 1 682

We wtorek, 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wydarzenia z 1940 roku zostały upamiętnione podczas skromnych uroczystości w Pińczowie.

Przedstawiciele władz samorządowych najpierw udały się na cmentarz zwany „Zawięzienie”. Tam po odmówieniu modlitwy w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej, delegacje złożyły wieńce kwiatów.

Msza Święta w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem oraz żołnierzy polskich zamordowanych w Katyniu została odprawiona w Sanktuarium Mirowskim. Tam, w Kaplicy Katyńskiej (pierwszej takiej w Polsce) złożono wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze. Ostatnim punktem uroczystości było złożenie wiązanek kwiatów przy Krzyżu Katyńskim na cmentarzu parafialnym w Pińczowie.

W uroczystościach upamiętniających 81. rocznicę Zbrodni Katyńskiej uczestniczyli: ojciec gwardian Eliasz Hetmański, proboszcz i kustosz Sanktuarium Mirowskiego w Pińczowie, Włodzimierz Badurak, burmistrz miasta i gminy Pińczów, Beata Kita, wiceburmistrz, Zdzisław Woźniak, przewodniczący Rady Miejskiej, Marcin Kozłowski, sekretarz gminy Pińczów, Marta Łaskawiec, radna Rady Miejskiej, Zbigniew Kierkowski, starosta pińczowski, Ryszard Barna, wicestarosta pińczowski, Wioletta Usnarska, sekretarz powiatu, a  także Andrzej Głogowiec, radny powiatu, Jerzy Puk – prezes TPP w Pińczowie oraz Przewodnicząca Rady ds. Rodziny Ewa Symber. Podczas uroczystości nie mogło zabraknąć delegacji harcerzy z pińczowskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego wraz z Panią komendant Anna Steckiewicz. Harcerze z drużyny Czarne Stopy, działającej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pińczowie złożyli róże i zapalili znicze na początku uroczystości na „Zawięzieniu”.

 

17 odpowiedzi na “81. rocznica Zbrodni Katyńskiej w Pińczowie”

 1. bzyk pisze:

  Panie Prezesie TPP, czy jeansy i sportowe obuwie to odpowiedni strój do uczczenia tak ważnej rocznicy ?

 2. Znudzony pisze:

  Halo! Ulicą ogrodowa nie da się przejechać, czy ktoś coś zrobi z tym problemem?

 3. Wojtek pisze:

  Bzdura. Da się jechać Ogrodową. Wczoraj jechałem kilka razy

 4. działkowiec pisze:

  Nie da się bez zniszczenia auta i bez stargania nerwów , zapraszam pana Burmistrza na przejażdżkę, najlepiej swoim autem.

 5. Xxx pisze:

  Wojtek to chyba w gminie pracuje, bo uważa że wszystko jest dobrze i nic nie trzeba robić

 6. Wojtek pisze:

  Wojtek nie pracuje w gminie. Wojtek jeździ jednak czasem Ogrodową i myśli że przesadzanie z tym złym stanem

 7. sing sing pisze:

  Wojtek pewnie ma czołg więc nie widzi różnicy ale gdyby tak wyglądała droga pod miejscem zamieszkania Wojtka to darłby się jak stare kalesony. A może Wojtek przyjechał z zw wschodu Rosji….tam tak wyglądają autostrady więc nie widzi różnicy…albo ma rower….albo poprostu jest niewidomy i lewituje 🙂

 8. leśne licho pisze:

  Wojtku zapraszam na początek ul. Ogrodowej, poczekam na Ciebie i zobaczę jak jedziesz własnym autem po Ogrodowej, ale prosto bez slalomów, aha… i za mechanika płacisz Ty. Ok? Dziury o głębokości 35 cm (mierzone) to jest ok…. promień 55 cm na drodze o szerokości 2 m… to jest ok? Na szczęście magistrat się obudził i coś zaczęli robić więc powinno być ok.

 9. Gość pisze:

  Z innej beczki: w Echu piszą, że w Busku budują… 700 mieszkań!!!!!!!! A ile budują w wiejskiej filii Chmielnika? 😉 (niby dię śmieję, ale za x lat może tak być, bo on mają drogę, my nie. Nie mówię już o Jędrzejowie przy 7-ce.)

 10. siwa pisze:

  Niedługo będą mówić, że Pińczów to ta mieścina koło Działoszyc… szkoda gadać…najważniejsze, że remizy w gminie są w najwyższym standardzie…

 11. tpi pisze:

  wszystko to drobnostki ,najważniejsza giełda rolnicza

 12. Gość pisze:

  Giełdę dobrze że zrobią, dziś żona była na tamtym jarmaku i przyszła po kolana w błocie (; no może nie po kolana, ale jednak). 21 wiek więc trzeba to ogarnąć. Tak sobie żartuję, ale nie możemy mieć kompleksów ani porównywać się z miasteczkiem zbudowanym na złożach śmierdzącej wody czy tego z urodzonymi handlarzami, ani koncentrować się na przeszkodach,lecz mieć wizję wspaniałej przyszłości, śmiałe plany, wiarę i działać.

 13. pomieniał się głową pisze:

  Pierwsza inwestycja na giełdzie, decyzją burmistrza, to budynek administracyjny. Rolnicy będę pszeszczęśliwi, że kasjerzy i pani od kwitów będą mieli cieplutko i suchutko.

 14. Gość pisze:

  Nie narzekaj. Pierwszą targowicę zrobili i na łeb się nie leje, kosteczka, parking. Jeszcze to skrzyżowanie trzeba poprawić bo jest niebezpieczne.

 15. M.M.M. pisze:

  Ktoś faktycznie „Pomieniał się głową”. Informacja burmistrza z dnia 08.04.2021 o tym, że 07.04.2021 została podpisana umowa na realizację
  I etapu przebudowy giełdy rolnej. Etap ten obejmuje budowę kanalizacji deszczowej składającej się z kanału grawitacyjnego, kanału ciśnieniowego wraz z pompownią wody i doprowadzeniem do niej energii elektrycznej
  Gdzie tu mowa o pierwszeństwie budowy budynku adm.?

 16. majawogrodzie pisze:

  gdzie jest ulica Ogrodowa?

 17. guciowogrodzie pisze:

  Miejsce jest piękne mnóstwo ludzi chodzi na spacery i na działki, sporo domków się buduje ale ulica tak naprawdę nie istnieje, jest dziura na dziurze i mają zmienić nazwę na ul. Zemsty Sołtysa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com