Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Szkoła Muzyczna I stopnia w Pińczowie prowadzi nabór

0 komentarzy

Łączą nas wspólne barwy

20 kwietnia 2021 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 3 670

„Łączą nas wspólne barwy”, czyli pińczowska akcja z okazji Dnia Flagi RP 

 Po raz kolejny w ograniczeniach, ale jak zawsze z dumą – 2 maja uczcimy Dzień Flagi

By uczcić ten szczególny dzień pragniemy pokazać nasze przywiązanie i przypomnieć o poszanowaniu polskich barw narodowych. Flagi, jak co roku zawisną na masztach, domach, instytucjach, ale w tym roku zachęcamy także do włączenia się w akcję ? ?Łączą nas wspólne barwy? i pokazania nas, pińczowian z flagą RP. Zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych, seniorów, każdego z Was do udziału w internetowej akcji organizowanej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów, Włodzimierza Baduraka.

Jak włączyć się do akcji? Wystarczy zrobić sobie zdjęcie z flagą RP i przesłać je na skrzynkę mailową: flaga@psck.pl.
Ze wszystkich nadesłanych zdjęć zmontujemy filmik, który opublikowany zostanie w mediach społecznościowych 2 maja oraz dodatkowo wydrukujemy baner z napisem Dzień Flagi złożony z Waszych zdjęć. Przesłanie zdjęcia jest automatycznie wyrażeniem zgody na publikację wizerunku. Na wasze zdjęcia czekamy do 26 kwietnia.
Gorąco zachęcamy do udziału.
 
Włodzimierz Badura

Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa (na zdjęciu poniżej) rozpoczął akcję i serdecznie zachęca mieszkańców do włączenia się w nią.

47 odpowiedzi na “Łączą nas wspólne barwy”

 1. Samuel pisze:

  Ponad 145 mln zł trafi do województwa świętokrzyskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Lokalnych. Lista inwestycji została opublikowana na stronie internetowej Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego. Na 142 inwestycje na liście podstawowej nie ma nic z naszego powiatu…

 2. Mieszkaniec pisze:

  Ładny stojak do flagi.

 3. Mati pisze:

  Szczytna idea popieram. Ale troche z innej beczki..bo niestety forum nie aktywne.
  https://echodnia.eu/swietokrzyskie/26-apartamentowcow-powstaje-w-buskuzdroju-calkowicie-zmienia-oblicze-miasta-skad-wzial-sie-boom-budowlany/ar/c1-15569653?fbclid=IwAR1fmhoHQQniBkZ5oBDZl5iPnp1M9TChrofwgZjrUv-R-qDOIpogWlPWERw

  I pytanie czemu u sasiada sie da a u nas nie ?! Tam po pierwsze rzadzacy wiedza ze jak miasto sie buduje to i ludzie mieszkac beda..jak beda mieszkac to wiadomo…podatki wplywac beda..dzieci sie beda rodzic..to i w przedazkolu, szkole bedzie ich wiecej..itd…po 2 jakos nie slyszalem zeby sasiadom z domkow to mialo przeszkadzac…i gmina potrafi zachecic dewelopera do inwestycji. Wiadomo tam uzdrowisko i wiecej ludzi kase w miescie zostawia. A u nas co?! Marazm…obudzmy sie !!! Bo niebawem naprawde tu bedzie wies😞😞 tam bloki w dziesiatkach budowane a u nas 1go postawic sie nie da…i tacy deweloperzy co tam buduja moze i by chcieli i u nas ale jak widza jaka u nas amatorszczyzna to raczej ich odstrasza..a tu zachecac i proponowoc trzeba !! A nie tkwic w niebycie. Ale niestety radni po nascie kadencji prawie Ci sami i co maja sobie robote robic..bo to przeciez teren przeksztalcic trzeba..a jak juz jakis jest to ugorem lezy..

 4. Mieszkaniec pisze:

  Do Mati.
  To widać że nie jesteś zorientowany w temacie proszę poczytaj trochę https://infobusko.pl/bcpl-uzdrowisko-czy-blokowisko/ oraz inne artykuly o budowie bloków w Busku. Ale Ty Mati ciągle o jednym i tym samym. Nobel z ekonomi dla ciebie bo
  budowa bloków ma być rozwiązaniem wszelkich problemów ekonomicznych tego świata. Weź przeczytaj opracowanie z ankiet starostwa co ludzi boli a szczególnie młodych, brak pracy, niskie zarobki a nie brak mieszkań. A amatorszczyznę to uprawia deweloper kupując działkę w zabudowie jednorodzinnej a później się dziwi że ma problemy z budowa bloku. Masz artykuł dziś w echu firma skup i eksport czosnku na Europę 50 osób zatrudnienie i nie robi zamieszania wokół siebie. Inwestuje i chwała mu za to. A deweloper zachowuje się jakby cały świat miał kręcić się wokół niego bo on jest zbawca Pińczowa. Burmistrz mówił że Regesta chce budować bloki ale do mediów jakoś nie lecą i przeżywają że oni chcą inwestować. Jest takie powiedzenie że „pieniądze lubią ciszę” oraz drugie że „krowa która dużo ryczy to mało mleka daje”.

 5. Apteki pisze:

  Apteki nocą czynne do 24. Po północy trzeba jechać do Buska. Parodia. Jak na wsi. Chcesz kupić lek jedź 16 km do najbliższej apteki.

 6. Mati pisze:

  Do mieszkaniec. Ja wcale nie twierdze ze to jedyny problem tego swiata czy naszego miasta. Tych problemow jest zdecydowaniw wiecej i powazniejszych. Ale gmina czy starostwo nowych miejsc pracy nie utworzy. Tak jak i mieszkan. A w ich zasra…obowiazku jest np przygotowac plan pod takie inwestycje..i skoro sami nic nie robia to niech planuja tak aby prywatny kapital inwestowal..czy to w blok czy zaklady pracy. Ale aby jakokolwiek firme sciagnac to trzeba i atmosfere wokol biznesu zrobic pozytywna a tu nawet tego brak.. A ponadto moj wczesniejszy wpis nie odnosi sie do tylko do tego jedynego dewelopera.
  Kazdemu chetnemu chcacemu zainwestowac w Naszej Malej Ojczyznie bede kibicowal.

 7. Pytanie pisze:

  Mam pytanie dlaczego inwestor po prostu nie kupił działki określonej przez radę miasta pod zabudowę wielorodzinną, tylko świadomie zakupiono działkę w rejonie przeznaczonym pod zabudowę jednorodzinną? Przecież wtedy nie byłoby tematu ani problemu.

 8. Marta pisze:

  Bo pewnie kupił za czapkę gruszek

 9. Pytanie pisze:

  A no właśnie i wszystko w temacie :]

 10. Jasny pisze:

  Trochę mało wiem w temacie Ale pewnie czytelnicy pinczow.com pomogą. Gdzie ten blok miał stanąć?

 11. I tyle w temacie pisze:

  Przez dwadzieścia parę lat Badurak nie przygotował skrawka ziemi pod jakiekolwiek inwestycje, żadnych realnych strategii, planów, konkretnych poczynań. Jest to teraz widoczne jak pod lupą.

 12. Pytanie pisze:

  Mało mnie to obchodzi co przygotował co nie. Bo mówię tu o tym konkretnym przykładzie.

 13. Odbytnica pisze:

  Jeb.. Ac ta władze w Pińczowie!!!
  Nic nie umieją zrobić ani zadbać tylko o własne interesy i chca łapówki za inwestycje…
  Tylko wcześniejsze wybory i wybrać wszystkich nowych ludzi bo ci sa zachłanni i skorumpowani, brakuje im tez umiejętności do rzadzenia i pozyskiwania środków.
  Wynocha

 14. stop smog pisze:

  planista zabudowy grodziska i podgórza „bardzo mądrze” między blokami ustawił domki jednorodzinne i jakiś zakład przemysłowy , cały sezon grzewczy stężenie pyłów zawieszonych przekracza nawet w mieszkaniu kilka razy dopuszczalne normy, nie wiem ile na zewnątrz chyba kilkanaście razy. Rozumie w centrum Pińczowa wcześniej były domki jednorodzinne potem bloki, ale na grodzisku było odwrotnie między blokami powstają domki jednorodzinne, które opalają byle czym i kopcą od września do czerwca no i w wakacje, w soboty.

 15. stokrotek pisze:

  Większość domków ma podłączenie do gazu albo ogrzewanie olejowe… kopcą śmierdziuchy na B.Ch i te koło szkoły… jak się tamtędy idzie zimą to można umrzeć od smrodu, aż strach grać na tym orliku tak śmierdzi… Natomiast mieszkańcy podgórza mają wyjca z rozdzielni prądu który zakłóca życie o każdej porze… takich mamy fajnych radnych a żaden z tym nic nie zrobi…bo jemu nie przeszkadza…

 16. Do stokrotek pisze:

  Do stokrotek
  Wyje nie z rozdzielni prądu tylko z PECu. Podejdź wieczorem.
  A czemu tylko radni? gdzie dyrektor prezes sam włodarz.
  Skoro na Podgórzu słychać to blok postawmy przy samej kotłowni rozdzielni. Będą mieli ludzie 3 w 1 jeszcze oczyszczanie.

 17. Xyz pisze:

  Stop smog problemy smogu są wszędzie, ale zmieńmy coś żeby bloki stały obok bloków a nie gdzie popadnie.
  Po co to planowanie po co tyle pieniędzy idzie na planowanie przestrzenne skoro władza daje przyzwolenie na wszystko.
  Dziwne..

 18. Pomysl pisze:

  Budujcie co kolwiek w tym Mieście i róbcie terenów nie braknie w powiecie tylko robcie to na poziomie udostępniajcie plany do konsultacji społecznych by mozna było je modyfikować bądźcie dla ludzi a nie tylko dla tych co mają $$$

 19. Piąta sowa pisze:

  Panie Burmistrzu, mam nadzieję, że Pan czasem wchodzi na tę stronę i czyta o naszych problemach…są mniejsze i większe, wszystkie ważne i nie na wszystkie ma Pan wpływ ale na wyjca z PECu chyba mógłby Pan coś zaradzić… Wieczorem czy rankiem na Podgórzu ludzie słyszą wycie jak przed bombardowaniem o różnym natężeniu… nie jest to obojętne dla naszej psychiki… Prosimy o pomoc w tej sprawie.

 20. Gość pisze:

  Problem wycia na Podgórzu pojawiał tu się wcześniej w komentarzach. Nie mieszkam na Podgórzu, więc tylko domyślałem się o co może chodzić. Myślałem, że chodzi o ks. Kudełkę, żeby go uciszyć. Serio, hahaha

 21. pińczowianin pisze:

  Ja w sprawie ulicy Nowej niedawno wyremontowana , nie była tragiczna tylko chodniki rozwalone przez parkowanie na nich samochodów właścicieli posesji teraz to samo nawet parkują na klombach a chodnikiem się przejść nie da ilu radnych lub innych decydentów tam mieszka skoro dalej to samo zniszczą chodniki my zapłacimy za remont

 22. Tubylec pisze:

  W busku buduje sie 700 mieszkań , w Jędrzejowie powstaje wielka galeria handlowa ,w Pińczowie badurak lansuje sie przy spichlerzu na czosnek choć guzik miał z tym wspólnego , brawo to zmieni oblicze naszego miasta i gminy. Głosujta dalej tak, niech wies dalej wybiera burmistrza miastu. . Gdzie przez te parenascie lat są jakiekolwiek działki przygotowane pod inwestycje. Zobaczcie jak rozwija sie polowe mniejsza Kazimierza , pierwszy basen wody siarczkowej zaraz pójdą kolejne inwestycje , pinczow śpi , w Pińczowie zastanawiają sie czy pepco wypali a w Kazimierzy dawno juz jest i świetnie sie ma, obudźcie sie ludzie dalej z taka władza rozbiorą nam powiat. Zero inwestycji droga wjazdowa od Michałowa w stanie tragicznym (!!!) dworzec sypie sie i straszy, ze skateparku została wylewka, nad mosirem najatrakcyjniejsza działka straszy trupem bo burmistrz sprzedał ja niewiadomo komu. Brak pomysłu marazm i głęboka komuna to jest obraz miasta Pińczowa .

 23. tpi pisze:

  naturalnym odwodnieniem targowicy było starorzecze ok 200m zostało zasypane i zrobiony parking ale metr wyżej od targowicy i mamy bagno nie teren handlowy 20 lat tonięcia w błocie było by i następne 20 ale giełda bo oni muszą mieć asfalt rozjadą go w ciągu roku ciągnikami i znowu brak myślenia o mieście tylko wiocha jaką my mamy z tego korzyść ,ludzie stracą część działek pod drogę dojazdową

 24. jacuś pisze:

  przecież można stopery na uszy nałożyć i już po wyciu, wystarczy tylko pomyśleć…

 25. Mieszkaniec pisze:

  Nawet Akademia sportów wodnych przenosi się do Buska.

  Zbiornik Radzanów koło Buska Zdrój – naszym nowym stałym miejscem treningów na wodzie.
  Dzięki przychylności Włodarzom Buska Zdrój – Pana Burmistrza Waldemara Sikory, Z-cy Burmistrza Pana Michała Marońskiego, oraz Dyrektora BOSiR Pana Roberta Dąbala doszło do podpisania umowy o wzajemnej współpracy z Akademią Sportów Wodnych TWIN WATERS.

 26. saracen z Pogórza pisze:

  To sobie pomyśl pomylony jacusiu i wsadź se te stopery w d…e, albo zmieszkaj na Podgórzu 🙂

 27. satrapa pisze:

  Pojechałem z dzieciakami pokopać piłkę na „starym stadionie” … wszystko pozamykane.. masakra, gdzie te dzieciaki mają grać .. co wy w tym mieście wyrabiacie??? co się w tym mieście dzieje??? czy to propagowanie sportu czy zniechęcene do niego …? wstyd!

 28. Terror pisze:

  Wszystkie boiska są pozamykane w mieście, niby nowe ładne a nie da się wejść na LO, szkole podstawówki…. Masakra a stare byly chociaż otwarte dla wszystkich tak jak na mosir pozamykane większość i hala i z scianka do wspinaczki niby jest ale nie ma…
  :(((

 29. Xx pisze:

  I co dalej ze skateparkiem wylewka zrobiona a gdzie rampy

 30. Master pisze:

  Wylewka jest krzywa, po deszczu stoją kałuże, kto za to odpowiada? Przecież to jest mega partactwo. W Jędrzejowie się dało i w Busku zrobić prosto i gładko… u nas jak zwykle wszystko na odp…dol, byle jak byle co… szkoda gadać.

 31. Tylko Włodzimierz pisze:

  A Włodek ma wasze jojczenie w głębokim poważaniu.

 32. Szmatex pisze:

  Pinczowiaki wybrali.. widać rozkład miasta im nie przeszkadza. Ważne żeby warzywniak blisko, a na wieksze zakupy się do biedry w kijach pojedzie raz na tydzień. Kościóły i cmentarz są, wystarczy.. po co komu więcej. A jak kto chce wielkiego świata to se może do buska albo Kielc raz na miesiąc jechać.

 33. Tpi pisze:

  Radni opozycji też są dobrzy szczególnie pańn saltaraki i koniusz… a tacy byli fajni podczas kampani … a teraz blokują blok zamiast spróbować jak najszybciej dogadać się w tej sprawie . Potrzebny ktoś nowy u władzy, młody, nie zamieszany z obecnymi władzami .

 34. Młody pisze:

  Do TPI
  Czyli uważasz że jak złodziej Ci ukradnie 100 zł to się będziesz dogadywał i jak odda 50 zł to wszystko będzie w porządku. Człowieku albo coś jest zgodne z prawem i można to robić albo jest niezgodne z prawem i nie można tego robi. Jakie dogadywanie?.

 35. stokrotek pisze:

  Młody ma rację. Reguły są proste. Deweloper kupuje tam gdzie może stawiać i wszystko gra. Skoro kupuje tam gdzie nie może, musi stawiać tak jak w planie . Proste. Żeby nie było jestem za inwestycją w Pińczowie bo to moja Mała Ojczyzna ale prawo obowiązuje każdego. kropka.

 36. Od A do Z pisze:

  Do Stokrotek dokładnie takie zasady. Kupujesz świadomie. Wiesz jakie przeznaczenie. Budujesz jak każdy zgodnie to co tam wolno.Deweloper kota w worku brał? Chyba nie, to co płacze. Chyba wszystko załatwia na dogadanie.

  Do Tpi- A przywołani radni, dobrze że są i czuwaja nad porządkiem i z tego co wiem nic nie blokują.
  INWESTUJMY Z GŁOWĄ!!

 37. agx pisze:

  Burmistrz tylko lans prowadzi… Teraz z flagą, chwile temu przy czostkarni , drogi „otwiera”, „święci” nowe samochody. Dramat. Co to za burmistrz?
  Zero rozwoju tylko lans i do tego na czyich plecach. Zastanawiam się jak Panu nie jest wstyd być takim marnym burmistrzem. Proszę spojrzeć na włodarzy ościennych miasteczek, może choć rumieniec wstydu na licu wyskoczy.

 38. Młody pisze:

  Taki jeden z komentarzy ze strony infobusk.pl

  „Anna
  23 KWIETNIA 2021 O 13:07
  „wiceprzewodnicząca rady miasta Katarzyna Czech-Kruczek z Koalicji Obywatelskiej.
  Podkreśla ona, że jej zdaniem ustawa lex deweloper jest bublem prawnym, którego nie należy popierać.
  – Nigdy nie zagłosuję za powstaniem inwestycji w świetle tej specustawy i konsekwentnie będę się tego trzymać – stwierdziła.”

  w mojej opinii „lex deweloper” to akt prawny który wywala do góry nogami cały dotychczasowy ład i porządek architektoniczny i urbanistyczny. Uważam, że „lex deweloper” jest nie furtką ale szeroko otwartą bramą dla korupcji i robienia mega przekrętów dla niektórych interesownych urzędników i niektórych deweloperów z odpowiednią siłą przekonywania urzędników. Słowa poparcia i uznania dla pani wiceprzewodniczącej rady miasta Katarzyny Czech-Kruczek z Koalicji Obywatelskiej”

  Dla zainteresowanych co ludzie w busko myślą o budowie tych 700 wspaniałych mieszkań

  https://infobusko.pl/ed-26-apartamentowcow-z-ponad-700-mieszkaniami-powstaje-w-busku-zdroju-calkowicie-zmienia-oblicze-miasta-skad-wzial-sie-boom-budowlany/

 39. Mieszkanka pisze:

  Mam pytanie : kiedy te tony piachu zostaną posprzątane z naszych ulic?!!! Zima już dawno się skończyła a tu syf. Prośba na koniec : postawcie kosze na śmieci wzdłuż ścieżki rowerowej ( która już się sypie) przy obwodnicy bo tony śmieci ,,upiększają” spacery.

 40. sergio pisze:

  Sypie się? Ona została odebrana w rozsypce…

 41. simon pisze:

  Ścieżka do remontu, hala się rozlatuje, elewacja wygląda jak na 100 letnim nieremontowanym familoku, korty obdarte z ogrodzenia i siatek…na żadne boisko dzieci z rodzicami nie wejdą… wszystko pozamykane… przecież to wszystko jest utrzymywane z naszych podatków do ku.y nędzy! coś nam mieszkańcom się należy!

 42. Samuel pisze:

  Cuda, cuda ogrodową połatali …

 43. Tubylec pisze:

  Czy cos do jasnej cholery da sie w końcu zrobić z tym asfaltem na moście ??!!!! Czy burmistrz nie widzi w jakim stanie jest asfalt i przełomy na nim??? Przecież to jest skandal !! Nie ma naprawdę pieniędzy na załatanie tych cholernych dziur na łączeniach żeby normalnie wjechać i wyjechać do miasta ?? Halo panie Badurak , czy PAN w ogóle wyjeżdża z Pińczowa ? Czy tylko do koperni ??? Pomijam fakt jak piękna wizytówka jest wlot od skrzypiowa i te cudowne zardzewiałe latarnie na moście

 44. Mati pisze:

  Do Tubylec
  Poprostu burmistrz po moscie nie jezdzi wiec po co remont?! Przejedz sie do koperni tam droga jak stol…a i remiza konkret..nie zeby mi to przeszkadzalo tylko wlasnie to powinno byc nomen omen przyklad dla burmistrza jak droga wygladac powinna..

 45. piasek pisze:

  Czy połatali właściwie tą Ogrodową??? nawet tego zrobić nie umią jak trzeba… a na ścieżce rowerowej na wysokości B.Ch. tony piachu i ścieżka rozkopana i stoją na niej ciężarowe auta… Pińczów to niestety stan umysłu…

 46. Tubylec pisze:

  Do mati
  Kopernia juz wchłania pinczow znak sie przesunął o 200 metrów,

 47. do Mati pisze:

  remizą w Koperni zarządza Pani Skarbnik Gminy . Więc jest jak jest 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com