Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Szkoła Muzyczna I stopnia w Pińczowie prowadzi nabór

0 komentarzy

Przywróć Naszą Ziemię – Dzień Ziemi 2021

23 kwietnia 2021 | SOSW, pinczow.com | Wyświetleń: 1 837

Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze – tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Tegoroczne hasło Dnia Ziemi brzmi  ”Przywróć Naszą Ziemię”.  W SOSW przygotowania do święta trwały już od wielu dni, a dziś, 22 kwietnia spotkaliśmy się aby pokazać ich efekty.

W multimedialnych prezentacjach i scenkach dramowych zobaczyliśmy jak szanować Ziemię i jej zasoby, poznaliśmy kodeks postępowania przyjaciela przyrody. Wiedza i umiejętności zostały sprawdzone podczas quizów, zagadek i ćwiczeń praktycznych. Wszyscy wspaniale odpowiadali i wzorowo segregowali śmieci. Najlepsi znawcy przyrody i zasad recyclingu otrzymali pamiątkowe odznaki. Kulminacyjnym momentem tej części spotkania było uroczyste przyrzeczenie „Przyjaciół Przyrod”. Cała społeczność SOSW i gość honorowy pani Jadwiga Irla obiecali dbać o Ziemię, chronić ją oraz zachęcać do tego innych.

Kolejnym pomysłem na uczczenie Dnia Ziemi w SOSW była I edycja konkursu plastyczno-recyklingowego „Sztuka z plastiku 2021”.

Myślą przewodnią konkursu było połączenie 2 haseł: Dbamy o ziemię i sztuka z plastiku.

 Do wykonania prac użyto plastikowych opakowań m. in. po napojach, produktach spożywczych oraz kosmetykach. Konkurs był podzielony na 3 grupy.

I grupa – praca szkoły podstawowej BIEDRONKA

II grupa – praca szkoły przysposabiającej do pracy MOTYL oraz MOTYLEK, praca Szymona Mazura z zespołu rewalidacyjno- wychowawczego

III grupa – praca szkoły branżowej oraz programu Rehabilitacja 25+ PSZCZOŁA

Nawiązanie do hasła Dbamy o Ziemię zostało pokazane poprzez przedstawienie sylwetek owadów, aby podkreślić jak wielką rolę odgrywają te małe stworzenia na naszej planecie.

A SZTUKA Z PLASTIKU, ponieważ chcieliśmy pokazać jak ważny jest recykling. Czyli, że są odpady, które nadają się do powtórnego użycia, że nie muszą zalegać na wysypisku śmieci tylko można coś jeszcze z nich stworzyć. My zaprezentowaliśmy opcję artystyczną.

Ponieważ nic tak bardzo nie łączy ludzi, jak wspólne granie i śpiewanie drużyna harcerska „Czarne stopy” na zakończenie  zaprosiła wszystkich do wspólnego kręgu przy ognisku. Dobrze i mądrze spędzony czas, śpiewanie przy dźwiękach gitary stworzyło magiczną atmosferę wspólnoty. Trudno się było rozstać, na osłodę każdy uczestnik otrzymał pyszny upominek.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli nam w przygotowaniu tego dnia:

  • Robert Walaszek

Grażyna Walaszek

Z.P.U.H. Matuszczyk

  • Anna Obarzanek, kierownik Delikatesów Centrum ul. 1-go Maja w Pińczowie
  • Weronika Sobczak – Niezłe Ziółko –
  • Anna Kasza, Delikatesy Centrum os. Grodzisko w Pińczowie
  • Eurocash S.A. Pińczów

Jedna odpowiedź do “Przywróć Naszą Ziemię – Dzień Ziemi 2021”

  1. Gość pisze:

    Moim zdaniem ta cała ekologia idzie w kierunku nowego-starego kultu Matki Ziemi i postrzegania człowieka jako gatunku inwazyjnego, którego ekspansję należy ograniczyć, a ziemię zwrócić ich pierwotnym właścicielom – zwierzątkom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com