Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Triduum Paschalne – Grób Pański – fotorelacja

3 kwietnia 2021 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 2 638

Jak co roku prezentujemy Państwu, na  prośbę Internautów przebywających z dala od Pińczowa zdjęcia Grobu Pańskiego z naszych trzech Parafii.

Parafia Miłosierdzia Bożego na Grodzisku w Pińczowie

Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie

Parafia Nawiedzenia NMP, Sanktuarium mirowskie w Pińczowie

 

 

18 odpowiedzi na “Triduum Paschalne – Grób Pański – fotorelacja”

 1. Gość pisze:

  Ale przecież Jezus nie leży w grobie bo zmartwychwstał i siedzi po prawicy Ojca. Więc po co klękać przed grobem, jak tam Jezusa nie ma?

 2. Morgan Friman pisze:

  Tak na pamiątkę wydarzenia. Tak jak np 11 listopada mimo że to już było i mamy wolność. Albo urodziny. Mimo że już pewnie parę lat minęło odkąd się urodziłeś Ale ludzie składają Ci w tym dniu życzenia. To przecież takie proste

 3. Gość pisze:

  A znasz Dekalog, ten pełny, z Pisma Świętego? Nie musisz nawet otwierać zakurzonej książki 😉 google pomoże.

 4. Morgan Friman pisze:

  Znam.
  I nie bardzo rozumie o co Ci Gościu chodzi

 5. Gość pisze:

  O drugie przykazanie, to prawdziwe

 6. Normalny pisze:

  Logiczne rzecz ujmując to można przyznać rację i Gościowi i Morganowi Frimanowi, bo to kwestia interpretacji wydarzenia. Jako wierzący katolik skłaniam się ku opinii Morgana Frimana, jako inteligentny człowiek ku opinii Gościa. Ale w tej całej sytuacji najbardziej wkurza mnie fakt, że wiara łączona jest z polityką. Jestem wierzący, jestem jednak przeciwny obecnej władzy. Dla ludzi takie połączenie jest niepojęte, bo jak można uczestniczyć we mszy świętej nie głosując na PiS, albo odwrotnie: jak można głosując na PiS nie uczestniczyć we mszy świętej… Wiara, a polityka to dwa różne pojęcia, a 30% ludzi w tym kraju nie potrafi ich odróżnić.

 7. Gość pisze:

  Aleś nas pogodził, nie będziemy się bić 😉

 8. Monia pisze:

  Powinno się uklęknąć przed grobem Jezusa bo nad grobem jest wystawiony Najświętszy Sakrament. To przed nim klękasz. Wesołych Świąt

 9. Gość pisze:

  Monia, to nic nie zmienia. Możesz mi pokazać w Piśmie Świętym „Najświętszy Sakrament” i że ktoś przed nim klęka, lub że należy klękać?

 10. Monia pisze:

  Na tym polega wiara. Nie wszystko da się udowodnić i dotknąć. Każdy robi jak uważa, jak czuje. Jedni uważają że tam jest tylko opłatek a inni że żywy Bóg 🙂

 11. Gość pisze:

  Ok, ale wiara musi mieć jakieś podstawy, wg mnie trzeba sięgnąć do korzeni czyli nauczania Pana Jezusa spisanego przez apostołów w Biblii. Może się bowiem okazać, że choć intencje mamy szczere i robimy coś dla Boga, to Bóg wcale tego nie chce, nie nakazał tak, a nawet Go to obraża.

 12. Hhh pisze:

  Mamy do czynienia z kryzysem wiary. Wiadomo ze modlimy się do Boga a nie do księży ale ci są jego pośrednikiem na ziemi. Jacy są wszyscy wiemy: obłuda, chciwość, rozwiązłość . Jeśli kościół się nie zreformuje i nie oczyści sam od środka to za 20 lat kościoły będą wyglądać jak we Francji czy Niemczech

 13. Gość pisze:

  Tylko świadomi świeccy mogą zreformować kościół, nie zrobią tego biskupi – bo by już zrobili gdyby chcieli i byli w stanie – ani mająca sojusz z nimi władza państwowa. Świeccy świadomi – i tu jest problem, że ludzie nie są świadomi jak to powinno wyglądać, bo nie mieli w rękach Ewangelii i nie są w stanie zweryfikować swoich wierzeń – czy pochodzą od Chrystusa czy są późniejszym wymysłem ludzi. Weźmy taki przymusowy celibat – jest wymysłem ludzkim wbrew nauczaniu apostołów, że kto chce być duchownym, powinien sprawdzić się w rodzinie. Nie byłoby tych problemów i cierpień. Znając Nowy Testament łatwo też zakwestionować pośrednictwo księży.

 14. do gość pisze:

  nie pal przed pisaniem i nie bierz leków dziadka bo piszesz takie herezje lepiej czytaj dzieła wybrane Lenina

 15. Gość pisze:

  No obraziłeś mnie, zarzyciłeś bycie pod wpływem narkotyków, chorobę umysłową, herezję i komunizm. Tak Cię uczyli na religii? Czy potrafisz obronić swą wiarę stosując cywilizowane metody, czy potrafisz podać jakieś merytoryczne argumenty? Bo te nie są uczciwe, są rodem z… komunizmu i inkwizycji.

 16. Morgan Friman pisze:

  Tak na prawdę Gość ma sporo racji.mimo że jestem katolikiem to się z nim w dużej mierze zgadzam. Celibat to wymysł człowieka , wystarczy poczytać dokładnie Nowy Testament aby to stwierdzić i przyznać Gościowi rację. Natomiast wszelkie przestępstwa w Kościele w tym ten najgorszy czyli pedofilia powinna być karana surowo. Bo takie przypadki niestety powodują odchodzenie ludzi od Kościoła i trudno się temu dziwić. Nie obrazajmy sie nawzajem A prowadzmy polemikę opartą o fakty.

 17. Morgan Friman pisze:

  Aż sprawdziłem bo mi spokoju nie dawało. I List św. Pawła do Tymoteusza. Rozdział 3 . Tyle w temacie celibatu.

 18. Gość pisze:

  Hehe, podobny tekst jest w Tt 1, ale jak będziesz czytał dalej Tm, to dojdziesz do rozdziału 4, a tam pisze kto wprowadzi celibat do kościoła.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com