Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP

17 maja 2021 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 997

Wczoraj w Pińczowie odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia istnienia Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz przypadającym na dzień 4 maja Świętem Strażaków. O godzinie 11:30 w Kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie odprawiona została msza św. w intencji druhen i druhów strażaków oraz ich rodzin z udziałem pocztów sztandarowych oraz druhów strażaków z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Pińczów. Po jej zakończeniu Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak wraz z zaproszonym Ministrem Panem Michałem Cieślakiem Skarbnikiem Gminy Pińczów Mirosławą Wiśniewską i księdzem dziekanem Janem Staworzyńskim oraz księdzem Józefem Staszkiewiczem złożyli wiązankę pod pomnikiem św. Floriana przy kościele.

W uroczystościach udział wzięli Minister ds. Rozwoju Samorządu Pan Michał Cieślak, Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pińczowie Zdzisław Woźniak, radni Rady Miejskiej w Pińczowie, radni Rady Powiatu, Skarbnik Gminy Pińczów Mirosława Wiśniewska, Sekretarz Gminy Pińczów Marcin Kozłowski oraz druhowie strażacy z jednostek OSP z gminy Pińczów.

 

 

9 odpowiedzi na “100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP”

 1. Wieloryb pisze:

  Może przy okazji tak okrągłej rocznicy OSP Pińczów zlikwidowała by w końcu tego kopciucha w swojej siedzibie.

 2. nikt pisze:

  Wczoraj znowu koszmarny wypadek na skrzyżowaniu Legionistów i Republiki Pińczowskiej… Co z tym rondem, które niesamowicie by wpłynęło na płynność ruchu i bezpieczeństwo zmotoryzowanych… ?
  A tu tylko rocznice i rocznice i rocznice… To nie są namacalne sukcesy… Typowe „bicie piany…” Władzo gminna…zróbcie wreszcie to cholerne rondo !!!

 3. Xx pisze:

  Zbliżają się wakacje a dzieci wciąż czekają na skatepark którzy został zaczęty jesienią i tyle widać
  przez kolejne wakacje trzeba jeździc do Buska i tam spędzać czas niż w tym nudnym Pińczowie

 4. pinczowianin pisze:

  nic wam to nie da. Możecie sobie pisać wylewać żale ale władza ma nas w du… żadnej publicznej wypowiedzi na temat nie wykonanych projektów. Tylko gdy coś ma się dziać to się pojawiają. a na temat tego co dzieję w mieście obecnie, ciągłe wypadki w ostatnim czasie, brak realizacji z budżetu obyw. to chowają głowe w piasek !!!! WSTYD panie burmistrzu

 5. pinczowianin pisze:

  do XD
  tak ? a co z monitoringiem ? skatepark ? zakazem jazdy przez centrum tirami ?

 6. Pako pisze:

  Ostatnio codziennie wypadek na skrzyżowaniu,a nic się nie robi tylko obiecuje a to rondo,a to światła.Czy musi ktoś zginąć by coś ruszyło? Na to powinny znaleść się pieniądze!

 7. Pako pisze:

  Kiedy zakaz jazdy tirów przez centrum,też zapowiedzi i nic.

 8. Gość pisze:

  Kolega mi podpowiedział. Są takie migające znaki stop, widziałem w necie za 2400 na 230v albo droższe solarne. Kupić takie dwa, zawiesić i podpiąć do latarni (jak jest w pobliżu) i byłoby tanie a skuteczne ostateczne rozwiązanie kwestii wypadków. Jakby zdało egzamin, to nie trzeba ronda czy świateł. Wypadki są tam – jak widziałem na filmikach – przy dużej prędkości – ludzie myślą, że obwodnica ma pierwszeństwo – bo pod Tesco ma. I rżną. Może migający znak stop dałby radę. Albo atrapa dyskoteki 😉

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com