Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Budżet obywatelski 2021 Pińczowa

17 komentarzy

Umowa na przebudowę dworca autobusowego w Pińczowie już podpisana. To inwestycja za prawie 3 miliony złotych

12 maja 2021 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 2 423

Burmistrz miasta i gminy Pińczów, Włodzimierz Badurak podpisał we wtorek, 11 maja umowę na przebudowę dworca autobusowego w Pińczowie. Inwestycja planowo potrwa rok, a jej wartość to prawie 3 miliony złotych.

Wykonawcą wyczekiwanej inwestycji będzie kielecka firma wyłoniona w drodze przetargu – AQUA MK Sp z.o.o.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano następujące prace:

– przebudowę budynku oraz jego rozbudowę o zadaszenie na konstrukcji stalowej od strony południowo-zachodniej;

– wykonanie wewnętrznych instalacji wod-kan, c.o., wentylacji mechanicznej i elektrycznej;

– wykonanie instalacji gazowej wewnętrznej i zewnętrzne

– wykonanie instalacji fotowoltaiki na dachu budynku;

– wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej;

– wykonanie przyłącza wodociągowego;

– wykonanie kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem odparowującym;

– zagospodarowanie terenu działki polegające na utworzeniu układu komunikacyjnego wewnętrznego (pieszy i kołowy) z wykonaniem miejsc postojowych dla samochodów osobowych w ilości 32 (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), busów w ilości 3 szt. i autobusów ilości 3 szt.

W planach jest także przebudowa dwóch zjazdów z drogi wojewódzkiej, zamontowanie oświetlenia terenu oraz montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery, zagospodarowanie zieleni).

Wartość inwestycji to 2 miliony 622 tysiące 19 złotych i 36 groszy.

Umowę podpisali: burmistrz miasta i gminy Pińczów, Włodzimierz Badurak przy kontrasygnacie skarbnika gminy Mirosławy Wiśniewskiej oraz prezes firmy AQUA MK, Marcin Borowiec w obecności pracowników firmy. W spotkaniu uczestniczyła także Urszula Sroka – Kurek, kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Poza Budżetowych i Zamówień Publicznych, który zajmował się procedurą przetargową.

Inwestycja o nazwie „Przebudowa dworca” realizowana będzie w ramach projektu „Wsparcie multimodalnej mobilności na terenie Gminy Pińczów”. Zadanie dofinansowane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata2014-2020 Oś priorytetowa 3 Działanie 3.4. Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej.

– Cieszę się, że po kilku latach starań samorządu i pracowników urzędu uda się zrealizować inwestycję, polegającą na przebudowie naszego dworca autobusowego. Po zakończeniu inwestycji będziemy mogli pochwalić się nowoczesnym dworcem wraz ze stacją wypożyczeń rowerów. Dzięki temu przedsięwzięciu nie tylko zmieni się wizerunek budynku i terenu przy nim, ale przede wszystkim poprawią się warunki dla osób korzystających z komunikacji publicznej, w tym dojeżdżających uczniów i studentów – podkreśla Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.

Przypomnijmy, że przebudowa dworca jest częścią dużej inwestycji ?Wsparcie multimodalnej mobilności na terenie Gminy Pińczów?, na którą nasza gmina otrzymała dofinansowanie w wysokości 85 procent kosztów kwalifikowanych – 6 417 892,68 złotych. Wartość ogółem projektu wynosi 7 838 500,02 złotych, w tym wkład własny gminy w kwocie 1 420 607,34 złotych. Projekt zakłada przebudowę i modernizację dworca PKS – budynku oraz parkingu, montaż paneli fotowoltaicznych na budynku dworca, zakup 2 autobusów, montaż 5 wiat przystankowych, budowę ścieżek rowerowych na terenie miasta o długości ok. 4,5 kilometra, utworzenie miejskiej wypożyczalni rowerów, kampanię promującą ekologiczny transport publiczny, budowę systemu parkingowego Park&Ride oraz Bike&Ride.

24 odpowiedzi na “Umowa na przebudowę dworca autobusowego w Pińczowie już podpisana. To inwestycja za prawie 3 miliony złotych”

 1. 20 zmarnowanych lat pisze:

  No po czterech latach, od zakupienia działki inwestycja rusza. Pińczów kwitnie pod burmistrzem. Szkoda, że tylko znowu kolejna pożyczka na wkład własny, bo przecież cały budżet to już poszedł na inwestycje.

 2. Zulugula pisze:

  W Kielcach miasto wydało olbrzymie pieniądze na odbudowę dworca autobusowego (tzw. Spodka). Malkontentów było mnóstwo. A teraz dworzec jest wizerunkiem Kielc, i miasto nie musi się go wstydzić – tak jak obciachowego dworca busów. Kto tam był, ten wie o czym piszę. Nasz dotychczasowy „przystanek” busów urąga wszelkim normom komunikacji publicznej i przyzwoitości. Nawet pod byle daszek nie można wejść, bo śmierdzi moczem. I to wszystko w powiatowym mieście!… Więc lepiej późno niż wcale. Niech w Pińczowie znowu zacznie funkcjonować DA z prawdziwego zdarzenia. Nawet Mat-Bus przeniósł się na odnowiony DA w Kielcach, więc w Pińczowie może być podobnie.

 3. Uwaga pisze:

  Prosze pokazać projekt do konsultacji społecznych, może zrobimy jakiejś zmiany póki się da..

 4. do uwaga pisze:

  Tak tak do konsultacji i wtedy to już nigdy inwestycja nie ruszy

 5. Wieloryb pisze:

  To nikomu nie jest potrzebne

 6. misiek pisze:

  Na pewno nikomu nie potrzebne, kto ma swoje auto…

 7. siverstone pisze:

  Dworzec w Pińczowie to był potrzebny 20 lat temu dziś to zbyteczne…. władza jak zwykle z dwudziestoletnim poślizgiem…

 8. andrzej pisze:

  dworzec jest potrzebny ale też pomysłem musi być to zrobione, tak aby był do niego dostęp nawet w niedzielę, a dodatkowo aby nikt nie dewastował otoczenia i samego obiektu, jest tu potrzeba współpraca z podmiotem prywatnym albo jakąś instytucją zwyczajnie aby ktoś tam był prawie cały czas i „gospodarzył” temu miejscu

 9. jacuś pisze:

  no nareszcie, brawo Włodek, myślałem że już nie doczekam tej chwili !

 10. Mieszkaniec pisze:

  do andrzej
  Zgoda cały czas powinna być osoba która będzie to pilnowała, ale tu pojawia się aspekt finansowy ile to będzie kosztować. Tak prosto 16 godzin dziennie razy 7 dni daje minimum 4 etaty tj. rocznie blisko 200 tys. zł, plus koszty sprzątania całego terenu itd. daje to kwotę pewnie 300-400 tys. rocznie . I teraz pytanie kto ma to pokrywać – Urząd czyli my mieszkańcy czy przewoźnicy zatrzymujący autobusy – pytanie czy będą chcieli pokrywać koszty?. Może warto było na etapie planowania inwestycji przeanalizować możliwość połączenia terenu dworca z inna działalnością, Czy dworzec naprawdę potrzebuje tyle miejsca?. Może władze gminy przedstawią pomysł na finansowanie działalność dworca?

 11. Wieloryb pisze:

  jest pewne że miasto będzie chciało koszty utrzymania przerzucić na przewoźników a oni na pasażerów

 12. mk pisze:

  A ronda dalej brak koło targowicy. Wypadek goni wypadek, znowu się przed chwilą stukli.

 13. Ścigamy Nowy York pisze:

  Burmistrz zarządził ronda nie będzie, tylko światła, i co mu zrobicie?

 14. Lol pisze:

  A niech będą i światła tylko jak najszybciej zanim dojdzie do takiej tragedii ze w końcu pozwie to miasto

 15. Haha pisze:

  Tak dworce budują a apteki do północy tylko mają dyżury nocne. W urzędach totalna ignorancja. W pińczowie nie mogłem załatwić w Busku bez problemu i to jeszcze z miłym urzędnikiem. Na około w każdym powiecie śmieją się z nas. Powinni nas podzielić i rozdać pod powiaty okoliczne może byłoby lepiej.

 16. Henryk pisze:

  Już niebawem szykujemy referendum by odwołać sołtysa Pińczowa.Włodek wielu ma ciebie po prostu dość i o tym się niebawem przekonasz-basta.

 17. Zbierzmy sie do kupy pisze:

  Referendum na Włodka, piękna idea…

 18. do Henryk pisze:

  Wczoraj wypadek dziś niedziela następny dobrze pisze Lol ktoś tu zginie a wy rada Miasta to wasza wina że to skrzyżowanie jest tak niebezpieczne kiedyś było miejsce na rondo ale sprzedaliście starą targowice i plac po przeciwnej stronie ile było już tam wypadków czy dotrze wreszcie coś do was tylko giełda ,teraz kontrowersyjny dworzec mieszkań brak ,referendum i odwołanie ale całej tej skompromitowanej rady

 19. Mlody pisze:

  Po co rondo, po co sygnalizacja świetlna, przecież Burmistrz już obiecuje nowy most i drogę na Skrzypiow 😉 https://youtu.be/u_ml-hbRBE0
  od 3:45

 20. Jerzy 122 pisze:

  Na remontowanym dworcu będą stację ładowania elektrycznych pojazdów?

 21. protektor pisze:

  Chyba worki z sianem dla koni…

 22. do HAHA pisze:

  potwierdzam !! w busku urzędnicy mili i faktycznie szybko i sprawnie załatwić , a żeby było ciekawiej to tak samo jest w SOBKOWIE – tylko że tutaj urząd pracuje do 18tej !!! bo sporo osób o 15tej kończy prace więc jak ma coś w urzedzie załatwić??!! BRAWOO!! i przede wszystkim KULTURA!! ale w TPI zdecydowanie za długo niektórzy na stanowiskach siedzą i sie zasiedzieli – o starostwie już nawet nie wspomne bo szkoda nerwów 🙂

 23. Mac pisze:

  Dobrze, że dworzec.. jak będzie to trzeba tworzyć tu punkty przesiadkowe czy jakieś kursy, bez tego to tylko budynek.. musi być oferta dla przewoźników.. kiedys można było prosto nad morze pojechać, muszą być kursy i przewoźnicy

 24. Mieszkaniec pisze:

  W związku z informacjami o przywróceniu w Pińczowie działalności szkoły lotniczej, należy zastanowić się czy nie powinien powstać mini Centralny Port Komunikacyjny. Może nie przebudowa dworca autobusowego tylko rozbudowa o dworzec autobusowy z halą przylotów i odlotów.
  Tylko szkoda, że odlotów, wyjazdów ( zwłaszcza młodzieży po szkole średniej) będzie więcej.
  Działoszyce nie rozwijajcie się tak szybko!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com