Serwis Internetowy Miasta Pińczów

JUBILEUSZ TEATRU CIUT FRAPUJĄCEGO

3 komentarze

Rajd na Grochowiska

18 maja 2021 | SOSW, SOSW, pinczow.com | Wyświetleń: 947

W końcu nadszedł ten ważny i wyczekiwany dzień. 17 maja 2021 roku Drużyna Harcerska „Czarne Stopy” działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. bł. ks. J. Pawłowskiego w Pińczowie, otrzymała w prezencie od dyrekcji umundurowanie harcerskie.

Po uroczystym wręczeniu mundurów i odprawie, które odbyły się w placówce szkolnej, harcerze wzięli  udział w I Rajdzie Pieszym Drużyn Nieprzetartego Szlaku Pińczów- Grochowiska.

Organizatorem był Hufiec ZHP Pińczów im. Bohaterów Ziemi Pińczowskiej, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pińczowie oraz Nadleśnictwo Pińczów. Trasa rajdu wynosiła 10 km i przebiegała przez piękne tereny leśne.

W trakcie wędrówki pieszej były organizowane ciekawe konkursy.  W przyrodniczej rywalizacji, harcerze prawidłowo potrafili wskazać gatunki drzew i roślin znajdujących się w lesie. Drużyna ,,Czarne Stopy” w nagrodę otrzymała ,,Ordery leśne” od Nadleśnictwa Pińczów.

Po dotarciu do Grochowisk, rozpoczęły się uroczystości złożenia przez drużynowe: Małgorzatę Puchałę-Janus, Agnieszkę Mycę i Monikę Wątrobę przyrzeczenia Harcerskiego.

Tradycyjnie rozpoczęto od złożenia raportu drużyny, później  harcerze pięknie zaprezentowali opanowane elementy musztry. Kiedy nadszedł moment przyrzeczenia drużynowe głośno powtarzały słowa przysięgi za Wędrowniczką Majką Natworą.

Po przyrzeczeniu, podharcmistrz Anna Steckiewicz, dyrektor Andrzej Cepak, wicedyrektor Aneta Walasek wręczali krzyże harcerskie oraz osobiście składali gratulacje.

Po oficjalnej części zaczęło się pieczenie kiełbasek i rozmowy przy ognisku. Był to dla wszystkich harcerzy SOSW w Pińczowie bardzo ważny dzień. Harcerska działalność zyskała oficjalny charakter, a młodzi druhowie będą rozwijać swoja nową pasję.

 

Jedna odpowiedź do “Rajd na Grochowiska”

  1. Wojtek pisze:

    Strasznie już zapuszczone to miejsce. Szkoda
    Co roku Pinczowska władza się tam lansuje A nikt nie pomyślał żeby to miejsce(mówię o tej budzie z drewna) odnowić.ale.ludziom bez honoru to nie przeszkadza. Szkoda. Jako.mal zuch tam chodziłem i serce się kraje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com