Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Strażacy z gminy Pińczów włączyli się w akcję “100 drzew na 100 – lecie powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej”

14 maja 2021 | pinczow.com.pl, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 1 656

W tym roku przypada setna rocznica powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Aby uczcić tę wyjątkową okazję strażacy ochotnicy z terenu gminy Pińczów włączyli się w ogólnopolską akcję nasadzania drzew “100 drzew na 100 lat”.

W piątek, 14 maja strażacy ochotnicy z terenu gminy Pińczów, na czele z burmistrzem Włodzimierzem Badurakiem, pełniącym funkcję prezesa Zarządu Gminnego OSP, prowadzili akcję nasadzania drzew. Z okazji przypadającej w tym roku setnej rocznicy powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej posadzili 100 drzew (lipy, świerk, moszenka południowa) na obrzeżach boiska w sołectwie Gacki.

Wszystkie sadzonki zostały nieodpłatnie przekazane przez Nadleśnictwo Pińczów, za co druhowie pragną podziękować Panu Andrzejowi Wójciakowi, nadleśniczemu Nadleśnictwa Pińczów.

W piątkowej akcji “100 drzew na 100 lat wzięły udział następujące jednostki Chruścice, Kozubów, Pińczów, Skowronno Dolne, Bogucice, Marzęcin oraz pracownicy Straży Leśnej, sołtys Władysław Trzesień, Prezes Zarządu Gminnego OSP Włodzimierz Badurak oraz Michał Ryk Naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Pińczowie.

Strażacy z gminy Pińczów włączyli się w akcję “100 drzew na 100 lat” z okazji setnej rocznicy powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

6 odpowiedzi na “Strażacy z gminy Pińczów włączyli się w akcję “100 drzew na 100 – lecie powstania Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej””

 1. misiek pisze:

  Oczywiście drzewa sadzić trzeba w odpowiednich miejscach, a następnie przez co najmniej kilkanaście lat trzeba się nimi jeszcze opiekować. Pamiętacie, jak w 2018 roku, na 100-lecie niepodległości posadzili drzewka (z okolicznościowymi metkami!) wzdłuż ogrodzenia tak zwanej targowicy? Dziś nie ma już żadnego śladu po nich…

 2. sergio pisze:

  i za parę lat po tej “władzy” też śladu nie będzie….jak po tych drzewkach…wszystko na pokaz.A Pińczów umiera na naszych oczach… niestety.

 3. xd pisze:

  pińczowskie marudery . Ile drzewek zasadziliście > Ile z tych zasadzonych dopilnowaliście a ile zniknęło ???

 4. Lans Przedwyborczy pisze:

  No… Badurak bardzo dba o przyrodę

 5. Henky pisze:

  Co to za STRASZAK pod cyfrą 1? Czyżby Wołodia z dziewiczym szpadlem.Wstyd mi za ciebie.

 6. mk pisze:

  A PIS prywatyzuje polskie lasy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com