Serwis Internetowy Miasta Pińczów

JUBILEUSZ TEATRU CIUT FRAPUJĄCEGO

3 komentarze

Budżet obywatelski 2021 Pińczowa

2 czerwca 2021 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 2 493

Budżet obywatelski 2021 Pińczowa. Od 15 czerwca do 7 lipca można zgłaszać projekty 

Niebawem rozpoczynamy procedurę kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Pińczowa. Wnioski na projekty mieszkańcy mogą zgłosić do Urzędu Miejskiego w terminie od dnia 15 czerwca do 7 lipca 2021 roku.

Do zgłaszania inicjatyw zachęca mieszkańców burmistrz Włodzimierz Badurak: – Propozycje przedsięwzięć (projektów) do zrealizowania w ramach budżetu obywatelskiego może zgłosić grupa co najmniej 10 mieszkańców miasta i gminy Pińczów, którzy posiadają czynne prawo wyborcze, a także instytucje publiczne, spółdzielnie mieszkaniowe i organizacje pozarządowe, wspólnoty mieszkaniowe działające na terenie Miasta i Gminy Pińczowa. Apeluję o dokładne wypełnianie dokumentacji oraz o rzetelne przedstawienie kosztów przedsięwzięcia. W poprzednich latach w wielu wnioskach kwota inwestycji była źle oszacowana, co spowodowało duże problemy z ich realizacją – mówi włodarz.

Przypominamy, że zgłaszane wnioski muszą spełnić wymogi formalne. Proponowane przedsięwzięcie musi być ogólnodostępne, znajdować się na działce gminnej, a koszt realizacji pojedynczego projektu nie może przekraczać 200 tysięcy złotych. Całkowita kwota, która zostanie przeznaczona na budżet obywatelski będzie określona dopiero w lipcu.
 
Weryfikacja zgłoszonych projektów, rozpatrzenie odwołań od decyzji o nie dopuszczeniu projektu do głosowania oraz publikacja listy projektów dopuszczonych do głosowania nastąpi do dnia 31 lipca 2021 roku. Kolejny etap to głosowanie nad projektami, które zaplanowane jest w dniach 1 – 20 września 2021. Ogłoszenie wyników nastąpi 30 września 2021 roku.
 

22 odpowiedzi na “Budżet obywatelski 2021 Pińczowa”

 1. Mati pisze:

  Mam tylko nadzieje ze jakie projekty by nie wygraly to nie beda bublem jakosciowym… Jak m.in. boisko na Podgorzu…masakra…jakas siatka z trawy wystaje..krzywo..czy jakis okres gwarancyjny na to jest? Jesli tak to prosze o interwencje Wladzo. Czy choćby skatepark…ktory chyba powinien byc juz dawno oddany…

 2. Xx pisze:

  Gdzie skatepark który wygrał w 2019 roku gdzie pumptrack który wygrał w 2020 roku

 3. Sauron pisze:

  Stary stadion tez zasilany przez budzet obywatelski stal się nieosiągalny dla normalnego człowieka z dzieckiem…pozamykane…sport tylko w TV…

 4. Lola pisze:

  Gdzie skatepark ? Sprawa dla reportera albo na policję ze nic się w tej kwestii nie śmiania

 5. Lola pisze:

  Gdzie skatepark ? Sprawa dla reportera albo na policję ze nic się w tej kwestii nie zmienia

 6. Abdullach Sulejman ibn al Harum al Raszyd pisze:

  Gościu co ci na mózg padło z tym skateparkiem. Włodek go w końcu odda, ciekawe tylko jak długo będziesz w nim szalał na swoim Romecie. Jak nie możesz wytrzymać weźże se hulajnoge i pojeździj po górkach i przestań już skrobać na pińczów.com o tym skateparku, bo przykro czytać.

 7. szmatex pisze:

  jak ma być zrobione na odp**** się to już lepiej nic nie robić i gumiaki zasadzić.. to miasto się zrobiło takie brzydkie że aż przykro gdzieś wyjść, jak nie 95% elewacji zabździone jakimiś januszowymi billbordami typu „szmatex-tanie ciuchy”, to kolejna „inwestycja” wpasowana jak czarna plomba w białe zęby.. a tą sw. Anne to ile jeszcze będa robić? bo widze że stoi i nic. symbol Ponidzia.. śmiechu warte..

 8. buras pisze:

  stary Proboszcz czeka na decyzyjo zeby remontu 😀 akurat zbierze potrzebną kaske 😀

 9. Franek pisze:

  Całe to miasto nadaje się na reportaż!!!
  Wcześniejsze wybory tylko nas uratują, ludzie obudźcie się Pińczów schodzi na psy!!!
  Wszystko pozamykane dla podatników a władza schowana i dubie w nosie,,

 10. Gość pisze:

  Jak myślicie Jędrzejów skopie nam tyłki? Czy może napierająca Nida zmyje ich „Do Tyłu” tabeli? 😉

 11. ??? pisze:

  Jakby powiat nie blokował pozwolenia na budowę to skatepark był by na ukończeniu . Wstrzymywali pozwolenia do grudnia . A coś cicho na temat likwidacji chirurgii w naszym pińczowskim szpitalu . Znów powiat przyćmił ważne info Badurakiem i gminą ???

 12. Gośka pisze:

  …Kto zlecił wylewkę i kto jej nie odebrał… chyba nie Powiat… a o likwidacji chirurgii nie słyszałam ale jeśli to prawda to Starosta do dymisji.

 13. Zryta beretka pisze:

  Ty, młody od skateparku, może tak zbadałbyś sie, czy wszystko jest ok.

 14. Lilia pisze:

  Jeb.. Władze kłamcy oszukują nas i kradną pieniądze, doprowadzają do upadku miasta Pińczów i jego historii..
  Wooonntt,
  Wszystkie decyzję za plecami mieszkańców i informowanie po fakcie,
  Koniec z taką władza.

 15. do radnych pisze:

  Z innej półki . Panowie Radni Woźniak i Saltarski pamiętają gdzie znajduje się ich okręg wyborczy ? Jadąc od Pasturki w stronę Krzyżanowic mamy potencjalne zagrożenie jakim są zarośnięte na wysokość samochodu pobocza . Zagrożenie dla kierujących masowo tą drogą rowerami a także samochodami . Jeśli Panowie wiedzą jak wykazać się medialnie na sesji to może w swoim okręgu wykażą zainteresowanie bezpieczeństwem na drodze . Widoczność na zakrętach zerowa . Podobnie z przebiegającymi zwierzętami . Są najwyraźniej niewidoczne co powoduje zagrożenie dla użytkowników tego odcinka drogi . A szczególnie jadąc rowerem z dziećmi . Panowie do pracy w terenie nie parcie na szkło . Wykażcie swoje zainteresowanie regionem .

 16. Desko i rolka pisze:

  Ja się pytam co ze skateparkiem który miał być w zeszłym roku z budżetu 2019

 17. Fabian pisze:

  A nic… mają nas w dupie. I to bardzo głęboko, byleby od wyborów do wyborów.

 18. Jery123 pisze:

  Oj dzisiaj ma być 30., stopni ostrożnie z komentarzami wylew gotowy

 19. Gosia pisze:

  A jest juz ten dworzec pks w końcu

 20. Jery123 pisze:

  Miasto kupuje dwa autobusy hybrydowe na olej i ropę. W ramach budżetu obywatelskiego proszę o zgłaszanie tras na jakich będą jeździły. Proponuję Łagiewniki i Częstochowę z podziałem na dni parzyste i nie parzyste.

 21. Były wyborca WŁODKA pisze:

  Co z skateparkiem na OSiR wysłany beton i tyle a to przecież z tamtego roku. Gdzie są pieniądze? Śmierdzi mi tu strasznie

 22. Henio pisze:

  Czy ktoś liczył ile straci Pińczów na nowym ladzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com