Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Budżet obywatelski 2021 Pińczowa

17 komentarzy

Niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy Przemysłowej w Pińczowie

9 czerwca 2021 | acH, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 906

Niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy Przemysłowej w Pińczowie. Podpisano umowę.

Niebawem rozpocznie się długo wyczekiwany ostatni etap przebudowy ulicy Przemysłowej w Pińczowie. We wtorek, 8 czerwca podpisano umowę na wykonanie inwestycji. Koszt to prawie 4 miliony złotych.

Umowę podpisali Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa oraz Norbert Wnuk, reprezentujący wykonawcę – firmę Drogomex Sp. z o.o. Całkowity koszt inwestycji wynosi 3 miliony 998 tysięcy 449 złotych 15 groszy.

– To duża i poważna inwestycja w przemysłowej części miasta, teren jest bardzo znaczący i ważny dla Pińczowa. Planujemy przebudowę całej nawierzchni, wymianę kanalizacji burzowej, sanitarnej, przebudowę sieci, ale również budowę chodników i parkingów. Dzięki przebudowie ulicy Przemysłowej przedsiębiorcy będą mieli ułatwiony dojazd do swoich zakładów przemysłowych, a także strażacy do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie – podkreśla Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa.

Przedmiotem umowy jest rozbudowa drogi gminnej nr 365033T ? ulicy Przemysłowej w Pińczowie na odcinku od km 0+196 do km 1+113. Zakres inwestycji to rozbudowa publicznej drogi do parametrów klasy technicznej L wraz z wykonaniem odwodnienia, przebudową sieci uzbrojenia terenu kolidujących z rozbudową, budową kanału technologicznego i oświetlenia ulicznego.

Wykonane będą także:

a) jezdnia z mieszanki mineralno-bitumicznej;
b) zatoki postojowe przeznaczone do postoju samochodów wysokotonażowych oraz samochodów osobowych;
c) chodniki z kostki brukowej betonowej, o szerokości 1,5 metra zlokalizowane za zieleńcem, a także o szerokości 2 metry, zlokalizowane bezpośrednio przy jezdni;
d) na odcinkach bez chodnika pobocze za jezdnią lub miejscami postojowymi o szerokości 0,75m z kruszywa łamanego;
e) zjazdy indywidualne o nawierzchni twardej (mineralno-asfaltowej lub z kostki brukowej);
f) kanalizacja deszczowa;
g) kanał technologiczny;
h) oświetlenie uliczne;
i) przebudowa kolizji z uzbrojeniem terenu (sieć gazowa, wodociągowa, podziemna sieć elektroenergetyczna niskiego i średniego napięcia);
j) oznakowanie pionowe i poziome.
 
Inwestycja dofinansowana jest z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych. Wielkie podziękowania należą się ministrowi Michałowi Cieślakowi oraz wojewodzie świętokrzyskiemu Zbigniewowi Koniuszowi za zaangażowanie i pomoc w otrzymaniu środków pieniężnych.
 
Wykonawca ma czas na realizację przebudowy do 6,5 miesiąca (6 miesięcy i 15 dni) od dnia podpisania umowy.

Umowę podpisali Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa oraz Norbert Wnuk, reprezentujący wykonawcę – firmę Drogomex Sp. z o.o

4 odpowiedzi na “Niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy Przemysłowej w Pińczowie”

 1. buras pisze:

  źle paczę z ocząt obu hehe

 2. ANNA pisze:

  Pan Wojewoda dał rentgena w podziękowaniu Pińczowskiemu szpitalowi.Super

 3. Ronaldo pisze:

  ludzki pan…hehhh

 4. marek pisze:

  @Anna A to w Pińczowie jest jakiś szpital? Kiedyś był, bo się dzieci tam rodziły na porodówce. Ale od czasu jej zamknięcia to nic nie słyszałem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com