Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Budżet obywatelski 2021 Pińczowa

19 komentarzy

Święto Rodziny w pińczowskim SOSW

11 czerwca 2021 | SOSW, SOSW/pinczow.com | Wyświetleń: 2 085

Czerwiec to miesiąc, który przynosi nam przedsmak lata, słońce, pierwsze kwiaty i owoce. W czerwcowym kalendarzu są również dni piękne i ważne dla nas wszystkich – Dzień Dziecka i Święto Rodziny.

Dnia 10 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto- Święto Rodziny. Poranek przywitał nas piękną, słoneczną pogodą. Park szkolny udekorowany galerią prac dzieci, balonami. Rozstawione stoły zapraszały do biesiadowania i rozmów. Wszystko dopięte na ostatni guzik, więc można było przywitać gości – rodziców, Z. Kierkowskiego – starostę powiatu pińczowskiego, J. Słoninę – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, J. Irla – członka Zarządu Rady Powiatu, panie B. Kozłowską i M. Mojecką z zaprzyjaźnionego hipermarketu Auchan Kielce. Rozpoczęliśmy od prezentacji wokalnych, instrumentalnych i teatralnych. Znane i lubiane piosenki nucili wszyscy, a „Współczesny Kopciuszek” rozbawił, ale również skłonił do refleksji. Po występach przyszedł czas na życzenia oraz słodkie prezenty od pana dyrektora Andrzeja Cepaka i przybyłych gości.

Oczywiście nie zabrakło umundurowanych strażaków, którzy przyjechali wozem strażackim i prezentowali jego wyposażenie.

Kolejna część festynu odbyła się w parku szkolnym.  Tam każdy mógł wesoło spędzić czas, a atrakcji nie brakowało. Był sport na wesoło, mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie. Nie zabrakło malowania twarzy, bezpłatnych dmuchanych zjeżdżalni i waty cukrowej, bajecznych baniek mydlanych. Wszystko to przy dźwiękach muzyki, która porywała do tańca. Zmęczeni aktywnością mogli odpocząć na leżakach lub posilić się potrawami z grilla
i pysznym bigosem pana Krzyśka. Na dorosłych czekała aromatyczna  kawa, na dzieci lody i ogromne talerze domowego ciasta.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali ten dzień i byli z nami.

Galeria zdjęć pokazuje to, czego nie oddają słowa – radość, uśmiech, zatrzymaną chwilę szczęścia.

6 odpowiedzi na “Święto Rodziny w pińczowskim SOSW”

 1. pińczowianin pisze:

  Nie rozumiem jednego ,od lat 60 -tych ubiegłego wieku mamy w Pińczowie szkołe dla dzieci niepełnosprawnych ,z internatem wszystko w jednym miejscu i otczone parkiem ,boiskiem .Dlaczego nie inwestuje sie w ten ośrodek tylko powstał drugi taki sam na terenie Pińczowa .Dzieci z odległych miejscowości dowożone sa do tego ośrodka ,te ,które śpia w internacie na posiłki, bez względu na pogodę musza iśc przez pół miasta Gmina musi dokładac do tego chyba niepotrzebnej fundacji

 2. do pinczowianina pisze:

  To się nazywa demokracja i wolny rynek. Dzięki temu rodzice maja możliwość wyboru doposażonej szkoły z super warunkami nauczania. A spacer jeszcze nikomu nie zaszkodził, natomiast chowanie dzieci pod kloszem szkodzi.

 3. Szmata pisze:

  Coś jak prywatna i państwowa służba zdrowia. Państwowa ma w nosie, rzuci ochłapy. Prywatna jest staranniej zarządzana, inwestuje itp.

 4. Gość pisze:

  Bo z dzieci niepełn. jest kasa.

 5. Henky pisze:

  Brawo dla Gościa. Niepełnosprawni-kiedyś zwani kalekami to najlepszy biznes stąd tyle fundacji. Ci wszyscy podopieczni są i zawsze już będą szansą na ślizganie się dla nierobów.

 6. Franek pisze:

  Nad Zalewem powinien być hotel z barem a nie fundacja..
  Najlepsze terany w.miescie zajęły chore dzieci i fundacje ja np palce Wielkopolski jeden z najlepiej zachowanych zabytków…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com