Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Boże Ciało 2021 w pińczowskich parafiach

2 czerwca 2021 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 836

Będą procesje dla wiernych 

W czwartek, 3 czerwca wierni pińczowskich parafii będą przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym roku odbędą się procesje ulicami miasta. Poniżej szczegóły.
 
Parafia Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie
Msze święte będą o godzinach: 7.00, 8.30.10.00 i 17.00. Po Mszy świętej o godzinie 10 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy, tak jak to było w ubiegłych latach. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, mężczyzn do niesienia chorągwi, panie z kół różańcowych do niesienia feretronów. Honorową Straż NSPJ, Straże Pożarne i wszystkich parafian. Będzie to świadectwo naszej wiary. Przy ołtarzach odbędzie się poświęcenie pól i ogrodów w Pińczowie – czytamy na stronie internetowej parafii.
 
Parafia pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Pińczowie
W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte według porządku niedzielnego. Po Mszy świętej o godzinie 10 wyruszy z kościoła Procesja Bożego Ciała. Za Chrystusem Eucharystycznym będziemy podążać ulicami: Batalionów Chłopskich, Bednarską, Spółdzielczą, Słabską, Armii Krajowej i Klasztorną do kościoła.

Po zakończeniu procesji będzie sprawowana Msza święta z godziny 12.00. W Oktawie Bożego Ciała po wieczornej Mszy, jeżeli pogoda pozwoli, będziemy uwielbiać Pana Jezusa idąc z Nim w procesji po placu. Bardzo prosimy o towarzyszenie Jezusowi, a szczególną prośbę kierujemy o przygotowanie w tych dniach asysty oraz zwracamy się do rodziców małych dzieci i dzieci pierwszokomunijnych by zorganizowali dla swoich pociech kwiaty do ukwiecenia drogi przed Najświętszym Sakramentem – czytamy na stronie parafii.

Parafia Miłosierdzia Bożego w Pińczowie
W parafii Miłosierdzia Bożego w Pińczowie po mszy świętej o godzinie 10 wyruszy procesja z kościoła.
 
Podczas procesji Bożego Ciała wierni proszeni są o zachowanie reżimu sanitarnego.

10 odpowiedzi na “Boże Ciało 2021 w pińczowskich parafiach”

 1. Gość pisze:

  Ten pytajnik jest tutaj jak najbardziej zasadny. Czy możecie mi Szanowni Katolicy wskazać podstawy swojej wiary w Boże Ciało? Czy rozumiecie w co wierzycie?

 2. Tomek pisze:

  Do gościa :ja rozumiem w co wierzę. A Ty musisz to sam zrozumieć, no chyba że nie chcesz.

 3. Gość pisze:

  Naprawdę wierzysz w transsubstancjację – że po konsekracji chleb przestaje być chlebem – że to już absolutnie nie jest chleb?

 4. Gość pisze:

  A ja nie wierzę. Z dwóch powodów. 1. Nauka. Można zbadać przed i po i udowodnić, że substancja – związki chemiczne, pierwiastki, masa itd. są te same. A gdyby zrobić doświadczenie (nie namawiam do tego, bo to byłaby profanacja, wysuwam tylko taką hipotezę) z podstawówki, gdy brało się chleb, polało wodą i odłożyło w ciepłe i ciemne miejsce – sądzę, że wynik byłby podobny – wyrósłby piękny grzyb pleśniowy odżywiający się martwą materią. 2. Biblia. Pan Jezus czynił prawdziwe cuda gdy uzdrowił ślepego, to ten widział, głuchy słyszał, chromy czy sparaliżowany chodził, opętanemu wracały zdrowe zmysły a martwy znów żył. A gdy zamienił wodę w wino, to naprawdę było wino z barwą, zapachem i procentami i to dobrej jakości. Już nie wyglądało jak woda. Jest też kilka fragmentów, gdzie pisze, że na Wieczerzy jedli chleb i pili wino. Podać?

 5. Wojtek pisze:

  Nie musisz drogi Gościu podawać.znam dosyć dobrze Biblię. A szczerze mówiąc to mój komentarz był zaczepny.albowiem chciałem Cię sprowokować do riposty. Dlaczego? Bo myślę że z większością Twych poglądów się zgadzam. Tak sądzę po Twoich wypowiedziach nie tylko na tematy wiary. Mnie szczerze mówiąc to święto nie przeszkadza. Każdy ma prawo wierzyć jeśli mu to pomaga w byciu dobrym dla innych. To uznaje bowiem za największy sens wiary. Aby nie czynić drugiemu złego. Natomiast to że Kościół Katolicki dość wybiórczo traktuje Słowo Boże i przyjmuje tylko te fragmenty które są dla niego korzystne z różnych powodów to już zupełnie inna kwestia i temat rzeka.

 6. Gość pisze:

  Hehe, toś mnie podpuścił 🙂 Też uważam, że religia powinna pomagać w byciu dobrym człowiekiem. Po to są przykazania, zasady postępowania, oraz aby uprościć życie. Jednakże fanatyzm religijny bywa niebezpieczny. Kiedyś doktryna o transsubstancjacji była powodem prześladowań innowierców. Źli ludzie używali religii do eskalowania złych emocji tłumu. Sztandarowy powód tumultów to oczywiście „profanacja Hostii” – oczywiście tylko domniemana, jako pretekst do pozbycia się inaczej myślących. Na szczęście czasy się zmieniły, naprawdę mamy najlepsze czasy w historii świata, czasy wolności. Ale niekoniecznie zawsze tak będzie.

 7. Wojtek pisze:

  Zgadzam się z Tobą Gościu. Fanatyzm nadal istnieje. A gdy dotyczy on wiary jest szczególnie niebezpieczny. Jest wielkim orężem w ręku tych którzy owym fanatycznym tłumem potrafią kierować. Zatem oprócz wiary powinniśmy zachowywać zawsze pewną dozę rozumu i zdrowego rozsądku.

 8. Gość pisze:

  Tak, to profilaktyka fanatyzmu. Jednak techniki manipulacyhne są potężną bronią

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com