Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

90 tysięcy złotych dofinansowania na zakup sprzętu trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Pińczów

12 lipca 2021 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 379

Kolejne pieniądze na zakup sprzętu i wyposażenia jednostek trafią do naszych strażaków. W ramach ?Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych. Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych? ogłoszonego przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach 173 jednostki z województwa świętokrzyskiego otrzymały dofinansowanie, w tym 9 z terenu Gminy Pińczów.

 

Oto lista jednostek, do których trafi dofinansowanie na zakup sprzętu i wyposażenia:
1. Ochotnicza Straż Pożarna w Bogucicach – 10 tysięcy złotych,
2. Ochotnicza Straż Pożarna w Koperni – 10 tysięcy złotych,
3. Ochotnicza Straż Pożarna w Kowali – 10 tysięcy złotych,
4. Ochotnicza Straż Pożarna w Krzyżanowicach – 10 tysięcy złotych,
5. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Włochy – 10 tysięcy złotych,
6. Ochotnicza Straż Pożarna w Unikowie – 10 tysięcy złotych
7. Ochotnicza Straż Pożarna w Młodzawach Dużych – 10 tysięcy złotych,
8. Ochotnicza Straż Pożarna w Skowronnie Górnym – 10 tysięcy złotych,
9. Ochotnicza Straż Pożarna w Chruścicach – 10 tysięcy złotych.
 
Łącznie jednostki OSP z terenu Gminy Pińczów przy wsparciu Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów pozyskały dofinansowanie za zakup sprzętu i wyposażenia w wysokości 90 tysięcy złotych.
 

Serdecznie gratuluję wszystkim jednostkom.

Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów

Włodzimierz Badurak

 

Dodajmy, że w ostatnim czasie druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Pińczów otrzymali także po 5 tysięcy dofinansowania ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid – 19 dla jednostek OSP zaangażowanych w udzielanie pomocy w transporcie osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko koronawirusowi.

 

Łącznie do 17 naszych jednostek trafiło 85 tysięcy złotych. Dofinansowanie otrzymały następujące jednostki:
1. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Brzeście – 5 tysięcy złotych,
2. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Chruścice – 5 tysięcy złotych,
3. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Kozubów – 5 tysięcy złotych,
4. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Uników – 5 tysięcy złotych,
5. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Młodzawy Duże – 5 tysięcy złotych,
6. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Podłęże – 5 tysięcy złotych,,
7. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Marzęcin – 5 tysięcy złotych,
8. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Stara Zagość- 5 tysięcy złotych,
9. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Kowala – 5 tysięcy złotych,
10. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Krzyżanowice – 5 tysięcy złotych,
11. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Pińczów – 5 tysięcy złotych,
12. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Kopernia- 5 tysięcy złotych,
13. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Bogucice – 5 tysięcy złotych,
14. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Skowronno Górne – 5 tysięcy złotych,
15. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Skowronno Dolne – 5 tysięcy złotych,
16. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Winiary – 5 tysięcy złotych,
17. Ochotnicza Straż Pożarna w miejscowości Włochy – 5 tysięcy złotych.
 

7 odpowiedzi na “90 tysięcy złotych dofinansowania na zakup sprzętu trafi do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Pińczów”

 1. SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA - CZAS NA ZMIANY !!! pisze:

  Drodzy Pińczowianie – członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej !!!

  Jutro decydują się losy organów zarządczych tej spółdzielni. Powiem krótko …czas na zmiany !!! Trzeba zmienić tę skostniałą i pasywną strukturę, stawiając na „NOWE” !!! Mamy już dość złego i mało profesjonalnego zarządzania tym podmiotem, co przekłada się m.in. na nasze „portfele”… Stać nas na nowe kadry menedżerskie, które zmienią styl funkcjonowania tej jednostki… Jest wprawdzie niebezpieczeństwo, iż w Komisji Skrutacyjnej zasiadają ludzie ze „starej” rady, ale miejmy nadzieję że Pan Notariusz podoła swoim obowiązkom… Kochani czas na zmiany !!!

 2. spółdzielca pisze:

  Członkowie, właściciele – Spółdzielni Mieszkaniowej w Pińczowie !!!

  W dniu 15 lipca (tj.czwartek)w godz.od 10 do 18 odbędą się wybory do Rady Nadzorczej
  Spółdzielni Mieszkaniowej.
  Nie bądź obojętny. Idź i zagłosuj! Czas na zmiany, na nowe otwarcie, na rozwój. Czas układu dobiegł końca. Twój głoś może być decydujący. Nie pozwól na dalszą stagnację. Nie głosuj na kandydatów byłych małżonków odwołanej wyrokiem przez Sąd Okręgowy Apelacyjny Rady Nadzorczej.
  Za pieniądze spółdzielców się sądzili przeciwko spółdzielcom i przegrali
  Razem zrobimy wiele!!!

 3. Jacuś pisze:

  Zamienimy stare na nowe. Byle tylko dostać się do korytka. Nieważne gdzie , czy się znam czy nie ,ważne żeby korzystać z zasobów mieszkańców bloków. A może czas zastanowić się nad gruntowną reformą. Mieszkanie w bloku z lat 70-tych np. na Nowym Świecie ma wyższy czynsz jak podobne mieszkanie w dużym mieście. Bez ciepłej wody z sieci. Co dzieje się z finansami z czynszów za dzierżawę lokali ( sklepów ).A może rada zrobiła być coś dla mieszkańców społecznie. Ilu było by wówczas chętnych. Dlaczego za to wszystko ma płacić członek SM. Bardzo często emeryt i rencista lub pracownik z minimalnymi zarobkami.

 4. lokator pisze:

  A ja mam pytanie to Was wiecznie narzekających i krytykujących… o co Wam dokładnie chodzi? Konkrety i przykłady poproszę. Bo ja jak mieszkam na jednym z osiedli i przechadzam się często po naszym mieście i siłą rzeczy zahaczam o kilka ulic na tych osiedlach to widzę część budynków ocieplonych, kostkę brukową zamiast chodników, nowe ławki, ładne place zabaw, parkingi i wiele wiele więcej…

  Owszem, są budynki z jeszcze nie ocieploną lub niedokończoną elewacją, jest też pewnie sporo klatek schodowych nie pomalowanych i nie odświeżonych, ale ja się pytam, czy Wy naprawdę sądzicie, że da się to wszystko zrobić w rok, czy dwa? Przecież osiedli jest kilka, więc i budynków sporo, a klatek schodowych jeszcze więcej.

  Jest pewien pewnie budżet zaplanowany na różne cele, które mają być rozbite na kilka osiedli i to nie tylko w Pińczowie, bo przecież pod Spółdzielnią w Pińczowie są jeszcze wpisane bloki bodajże w Działoszycach i Motkowicach. To, że u Ciebie w bloku nic się nie zadziało w ciągu ostatnich miesięcy i lat to nie jest jednoznaczne, że nie wydarzyło się wcale, a jak jesteś niezadowolony jeden z drugim to kto Wam zabroni napisać pismo do Rady Nadzorczej i Zarządu Spółdzielni, żeby zapoznali się z tematem? Narzekać i krytykować jest łatwo, ale żeby zrobić coś od siebie to już nic. Najlepiej wylewać swe żale na forum bez konkretnych przykładów.

  Moim zdaniem to takie zwykłe, prostackie szczekanie jest i tyle 🙂

 5. lokator pisze:

  Ktoś wyżej napisał, że istnieje ryzyko, że będą przekręty w komisji skrutacyjnej, a ja się pytam, dlaczego się nie zgłosiłeś, aby być jej członkiem? Ty lub ktoś z Twoich znajomych wietrzących szwindel? Aaa no tak, najlepiej oczernić na forum niż wziąć sprawy we własne ręce 🙂

  Piszecie o różnych niewykorzystanych finansach, braku odpowiednich remontów, drogich czynszach, wmawiacie innym o jakimś starym układzie, ale czy ktokolwiek z Was czytał uchwały, które przecież są na stronie Spółdzielni? Czy ktoś czytał z Was informacje w biuletynie, który co rok jest nam dawany? Pewnie nie, więc może zanim zaczniecie szczekać i oczerniać to sobie poczytajcie i dopiero wtedy rzucajcie oskarżeniami.

  A jak nawet coś Wam się nie podoba lub macie jakieś wątpliwości to dlaczego nigdy wcześniej nie pisaliście z tym do władz Spółdzielni tylko narzekacie na ławce pod blokiem lub teraz na forum? Gdzie jesteście cały rok? A może ktoś z Was to jeden z popleczników tego pana co to nawrzucał kartek do bloków z wyssanymi z palca oskarżeniami pod adresem Spółdzielni? Odpowiedziano Wam w oficjalnym piśmie. Ten pan już samym pismem wystawił się na pośmiewisko dając przykład jakim typem kandydata jest. Mowa tu oczywiście o panu G., a nie o tym drugim młodym.

  Sami się więc zastanówcie co wygadujecie, bo takimi prostackimi i nieuzasadnionymi oskarżeniami i wyrzutami to tylko o sobie wystawiacie świadectwo, a nie o kimś innym.

 6. Marek pisze:

  To kiedy ten zbiornik? 20, 30 lat?

 7. Mieszkaniec pisze:

  MIESZKANIEC

  Poprzednia nie istniejąca Rada Nadzorcza została odwołana przez Sąd, ponieważ układ pana.K powołał ją z rażącym naruszeniem prawa.Mieszkańcy wiedzą o tym. Szkoda, że nie wie tego lokator a może działa z polecenia układu.Czas tumanienia się skończył.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com