Serwis Internetowy Miasta Pińczów

„Goła baba” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej

0 komentarzy

Wizyta delegacji z Ciechanowca w Pińczowie

9 sierpnia 2021 | pinczow.com.pl, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 1 891

W ten weekend nasze miasto odwiedziła delegacja z leżącego na Podlasiu Ciechanowca, znanego z rywalizacji z Pińczowem w Banku Miast w 1974 roku. Burmistrz tego niewielkiego, lecz urokliwego miasta Eugeniusz Święcki wraz z Dyrektorem Zakładu Komunalnego w Ciechanowcu Wojciechem Puchaczewskim przyjechali na oficjalne zaproszenie Burmistrza Włodzimierza Baduraka. Głównym celem wizyty było odnowienie kontaktów między miastami.

Wizytę rozpoczęło spotkanie w Urzędzie Miejskim. W ciągu całego dnia goście zwiedzili Pińczów, poznali główne zabytki i atrakcje turystyczne, a także zapoznali się z działalnością Muzeum Regionalnego w Pińczowie oraz Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury. Odwiedzili także Klub Wodny Kon-Tiki i Aeroklub Pińczowski.

Przedstawiciele obu samorządów podpisali również list intencyjny o nawiązaniu współpracy między miastem Ciechanowiec i miastem Pińczów. We wspomnianym dokumencie miasta wyrażają wolę współpracy przede wszystkim w aspektach wymiany informacji i doświadczeń, wspierania edukacji i kultury, promocji, sportu i turystyki oraz rozwoju społecznego.

Jak mówi Burmistrz Włodzimierz Badurak: „Mam nadzieję, że Rada Miejska w Pińczowie i Rada Miejska w Ciechanowcu podejmą uchwały dotyczące współpracy, ponieważ samorządy wzajemnie mogą bardzo wiele skorzystać nie tylko w zakresie kultury i sportu, ale również pozyskiwania środków unijnych”.

Na zakończenie dnia zaproszeni goście wzięli udział w koncercie naszego rodzimego artysty znanego na całym świecie Artura Dutkiewicza. Niezwykle miłym akcentem było spotkanie z Panem Józefem Gorlą, który piastował funkcję naczelnika w czasie rywalizacji z Ciechanowcem w 1974 roku.

12 odpowiedzi na “Wizyta delegacji z Ciechanowca w Pińczowie”

 1. 14 pisze:

  Myślałem, że nie dożyję czasów kiedy (Ciechanowiec) – Działoszycach nas dogonią. Myliłem się.

 2. Przemo pisze:

  Nie wiadomo czy śmiać się czy płakać….

 3. Gość pisze:

  Z Podlasia… czyli na pewno przywieźli bardzo dobry samogon. Oj, na pewno porzucało wszystkich po ścianach, hehe

 4. Gość pisze:

  Z Podlasia… czyli na pewno przywieźli bardzo dobry samogon. Oj, na pewno nogi i języki się plątały, ale michy cieszyły 😉 hehe

 5. Gość pisze:

  A jeśli nie przywieźli, to niech następnym razem przywiozą, koniecznie!

 6. nikt pisze:

  Wsparcie z Płońska, teraz z Ciechanowca… jakoś nie mogę sobie tego poukładać … ale uzbroję się w cierpliwość i będę oczekiwał na efekty tych „wojaży” władz gminy… oby nie było to pozorowanie działań…

 7. władza pisze:

  Działoszyce od nowego roku miastem powiatowym ! dlatego ze naszym, władzą wystaje słoma z gumioków ! i dlatego że nic nie robią w kierunku rozwoju miasta ! ale za to wsie jak sie rozwijają

 8. On pisze:

  Zdjęcie 3 i 5.

  Dress code dla kobiet
  Kobiety od lat walczą o to, by w pracy wyżej od wyglądu ceniono ich kompetencje. To bardzo słuszny postulat. W kwestii ubioru pań również mają zastosowanie konserwatywne normy, dlatego warto w szafie mieć  odpowiednio skrojone garsonki, żakiety, spódnice i marynarki. Odpowiednie kolory dla pań to przede wszystkim biel, szarości, błękit i granat. Inne odcienie jak czerwień czy brąz dopuszczalne są jedynie w postaci dodatków. Możemy zapomnieć o rażących fuksjach czy odcieniach słonecznych żółciach. Należy również pamiętać, że kolor czarny jest zarezerwowany jedynie na wieczorne spotkania. Dla pań konieczne są rajstopy bądź pończochy, gdyż gołe nogi kojarzone są z nieprofesjonalnym wizerunkiem. 

  Najważniejszą wskazówką dress code dla pań, które pragną skupić uwagę innych na swoich kwalifikacjach, jest umiar. Dotyczy to przede wszystkim makijażu, który nie może być zbyt wyrazisty. Głębokie dekolty czy króciutkie spódniczki również nie są mile widywane w miejscach pracy. Biżuteria ma być tylko nieznacznym dodatkiem, a nie ważnym elementem wyglądu. Plastikowe wielkie bransoletki i ogromne kolorowe kolczyki są niewłaściwą opcją. Podobnie jak w przypadku zapachów dla mężczyzn, kobiety również nie mogą wybierać zapachów intensywnych, a w szczególności słodkich i mdlących.

  Odpowiedni strój sprawia, że nasz wizerunek jest dużo bardziej profesjonalny i świadczy o znajomości panujących zasad. Warto postarać się o uzupełnienie swojej garderoby w odpowiedniej jakości ubrania i dodatki, aby w każdej sytuacji czuć się dobrze i komfortowo, mając pewność, że zostaniemy odebrani jako rzetelni pracownicy czy odpowiednio przygotowani partnerzy biznesowi (Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dress-code-odpowiedni-stroj-do-biura)

 9. Mati pisze:

  Ten poradnik pewnie i wazny..ale zdecydowanie bardziej bym wolal by ta Pani wyrozniala sie kompetencjami, zdolnosciamia zarzadczymi, umjetnosciami czysto biznesowymi i wowczas dla mnie jako wyborcy byla by kandydatem nr. 1 do rzadzenia choc by miala chodzic w bransoletkach i czarnej miniowce do pracy..

 10. Gośka pisze:

  Możesz sobie pomarzyć Mati…kompetencje…hehhhhh…słusznie prawisz, tyle, że w tym przypadku to niemożliwe.

 11. Morgan Friman pisze:

  No to sie pytam zatem .jak to się stało że ktoś wybrał tych ludzi? Wieś się zmobilizowala i wybrała swoich czy jak? Dlaczego reszta nie może? Kurde dogadajmy się i wybierzmy kogokolwiek byle z pomysłem i wolnego od tej prehistorycznej dogadanej bandy co tylko swoich na stołki wpycha. Ot co.

 12. ika pisze:

  dokładnie , wieś wybrała. Dostali kiełbachę wyborczą, wiec odpowiednio zagłosowali. Zresztą to widać po inwestycjach w Pińczowie i wokół Pińczowa.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com