Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Podróż przez świat z niezwykłymi fotografiami autorstwa Sebastiana Napory

0 komentarzy

Sala działań twórczych powstanie w Domu Ariańskim w Pińczowie 

7 października 2021 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 2 694

Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej otrzymała 91 501, 00 złotych dofinansowania na realizację projektu pod nazwą „Sala działań twórczych – miejscem spotkań i integracji”. Takie pomieszczenie powstało w niezabytkowej części Domu Ariańskiego. 

W ramach projektu zostanie wyposażona sala, która znajduje się w niezabytkowej części Domu Ariańskiego, który został wyremontowany w ostatnim czasie. Sala będzie idealnym miejscem na spotkania, warsztaty, czy prelekcje. Jej utworzenie jest dedykowane młodzieży i młodym ludziom, którzy działają w stowarzyszeniach i mają ciekawe pomysł na rozwój miasta, a także na inicjatywy. Będzie to miejsce spotkań dla nich. Stworzenie takiego pomieszczenia przyczyni się również z pewnością do rozwoju bazy turystycznej, gdyż w tym samym budynku będą również sale wystawiennicze Muzeum Regionalnego w Pińczowie.

W ramach projektu zaplanowano zakup mebli, ekranu, rzutnika, laptopa, urządzenia wielofunkcyjnego, głośników itp. Dotychczas udało się już zakupić krzesła, wieszak na ubranie, kosz na śmieci, stojak na parasole.

Stowarzyszenie Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej realizuje projekt wyżej wymieniony projekt w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014?2020. Projekt mający na celu utworzenie sali działań twórczych w Domu Ariańskim otrzymał dofinansowanie za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania PONIDZIE.

Na zdjęciu poniżej: Od lewej Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa, Urszula Sroka-Kurek, prezes Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej przez Przemysław Fatyga, pracownik Urzędu Miejskiego w Pińczowie. Zdjęcie zrobiono w sali działań twórczych w Domu Ariańskim. Widać na nim część zakupionych już przedmiotów.

 

 

35 odpowiedzi na “Sala działań twórczych powstanie w Domu Ariańskim w Pińczowie ”

 1. pl pisze:

  Trochę słaba ta podłoga, Panele w zabytku? powinna być lita deska lub kamień.

 2. Nikif pisze:

  Zgadzam się z pl!
  Ani podłoga, ani oświetlenie nie oddaje ducha historii tego miejsca! To jeden z najstarszych i ocalałych zabytków miasta! Że też konserwator na to pozwolił?

 3. Jacuś pisze:

  Właśnie ,że super wykończenie.

 4. Wieloryb pisze:

  Zewnętrzny wygląd zostanie zachowany. Mnie to wystarcza. Ten kosz na śmieci wymieniony w dokonanych zakupach mnie rozbraja.

 5. Mordegaj pisze:

  A co z muldą?

 6. Mieszkaniec pisze:

  Na zdjęciu poniżej: Od lewej Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa, Urszula Sroka-Kurek, prezes Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej oraz Kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych i Zamówień Publicznych, Przemysław Fatyga pracownik Urzędu Miejskiego w Pińczowie.

 7. Jasny pisze:

  Stojak na parasole. Zaje fajnie. Ekstra. Czemu w tvp o tym nie mówią?

 8. San Marino pisze:

  Dokładnie Jasny!
  W busku budują kolejny 4-gwiazdkowy hotel, w Jędrzejowie powstaje firma, która zatrudnili 300 nowych osób, w Kazimierzy budowa pierwszego w PL odkrytego basenu termalnego z solanką, a w Pińczowie zakupili 2 stojaki i wybielili (jak dla mnie – zniszczyli) zabytkowy pokój na biało.
  Tylko pozazdrościć takiego rozwoju miasta!

 9. Członek Zarządu pisze:

  Sam bym lepiej tego nie ujął. Pan Burmistrz i Pan Starosta oraz Radą Miasta I Radą Powiatu powinni się podać do DYMISJI wstyd Pińczów niebawem będzie drugą Wiślicą ups przepraszam Wiślica ma prawa miejskie i się rozwija będzie Pierdziszewem Dolnym tak Pierdziszewem Dolnym.

  Brak rozwoju miasta gminy i powiatu widać na każdym kroku. Władze się nie zmieniły od lat jest tylko rotacja pomiędzy zajętymi krzesłami i nic więcej. Dziadki powinny się podać do Dymisji i ustąpić miejsca młodym którym się chce.

  Serdecznie nie pozdrawiam!

 10. buras pisze:

  Członek Zarządu

  zgoda w 100 % dać młodym ktorym się chce

 11. Mariusz pisze:

  Widać taki los Pińczowa, skoro nie ma tu nikogo komu sie chce i potrafi.. miasta powstawały i upadały, ciekawe tylko za czyjej kadencji Pińczów straci prawa miejskie nadane przez króla Władysława Jagiełłę 🙂 to będzie dopiero osiągnięcie. Pińczów, nie jest już urokliwym miasteczkiem.. od 20 lat jest postępująca betonoza miasta, wycinanie wszystkiego co zielone, brak pomysłu na jakiekolwiek zagospodarowanie i zaplanowanie przestrzeni. Właściwie to brak pomysłu na cokolwiek. Może już taka nasza uroda Pińczowian. No nic trudno.. są inne miasta.

 12. Mieszkaniec pisze:

  Zadowolone twarze z dobrze wykonanej pracy – co można chcieć więcej.
  Referat Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych i Zamówień Publicznych wypracował świetny wynik – „Pińczów, zainwestował w ubiegłym roku 455,88 złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. To 241. pozycja w Polsce. Dla porównania kwota ta dla sąsiedniego Buska-Zdroju wynosi 1295,53 złotych, co dało miastu 21. miejsce w Polsce, Kazimierza Wielka – 98. miejsce”
  Na koniec roku będzie DUŻA, BARDZO DUŻA premia dla kierownika.

  Państwo Radni może zainteresujecie się tym tematem.

 13. Morgan Friman pisze:

  Jak się mają zainteresować skoro nawet muldy nie potrafią usunąć.i tu szacun dla Wieloryba,że temat naglosnil bo faktycznie to wstyd.bylem i widziałem.skoro władzy takie muldy nie przeszkadzają to jak ma się brać za pozyskiwanie funduszy na cokolwiek.jest dobrze , fajnie się pracuje , potem też nas wybiorą i super.czas się obudzić ludzie. Wybrać młodych.na pewno większego dziadostwa nie są w stanie zrobić.podzrawiam

 14. Wieloryb pisze:

  To jeszcze nie usunęli tej muldy i nie wymienili drzwi z wykładziny dywanowe, a może wezmą się za obniżenie krawężniki jak się skręca do starostwa bo tam też można zęby wybić.

 15. Harry pisze:

  Nie mieszkam od kilku lat w TPI i czasu wiecznie mało kiedy wpadam do rodziców. Proszę niech ktoś podeślę link z foto tej słynnej muldy. Z góry dziękuję

 16. onych3 pisze:

  Widziałem wczoraj tą muldę i bardziej przypomina bruzdę…

 17. Wieloryb pisze:

  Jak zwał tak zwał, ale dziecko na rowerku lub hulajnodze może przelecieć przez kierownicę prosto na głowę. Ludzie są coraz bardziej świadomi swoich praw i nie życzę gminie procesu o odszkodowanie po takim wypadku.

 18. San Marino pisze:

  Młodych niejako trzeba zmobilizować do działania. Od tego są np. Młodzieżowe Rady Miasta. Tam zdobywają pewną wiedzą o funkcjonowaniu samorządu, mają opiniotwórczy udział pracy właściwej rady i wyłaniają osoby, które następnie kandydują w normalnych wyborach. Tak stopniowo można wymienić część emerytów, którzy potrzebują tylko sprawnej ławeczki i wybielonego pomieszczenia, na młodych, myślących o szerokim rozwoju swojej małej ojczyzny

 19. San Marino pisze:

  Wieloryb. Szybko by taką drogę naprawili, gdyby musieli takie odszkodowanie zapłacić ze swojej kieszeni. W razie przegranej zapłacą mieszkańcy – z budżetu miasta

 20. Mieszkanka pisze:

  O czym my mówimy. Skoro nawet w Pińczowie jednego bloku nie można wybudować od ponad dwudziestu lat. Wszędzie kłody pod nogi kładzione. Sami nic nie robią i innym nie dadzą

 21. Gość pisze:

  Przepraszam, a jakich młodych, jak młodzi stąd wyjeżdżają?

 22. andrzej pisze:

  „Pińczów zajmuje dopiero 241 miejsce na 267 miast – stolic powiatów. Gmina Pińczów w ostatnich trzech latach na inwestycje wydawała 453,88 złotych w przeliczeniu na mieszkańca i jest trzecia od końca w województwie jeśli chodzi o miasta stolice powiatów.”

 23. Ambroży Kleks pisze:

  Młodzi to 30 – 40 latkowie bo. Łebki po 20 roku życia nie mają pojęcia o samorządach. Wolą dewastować kosze znaki i pojemniki na piasek a także place zabaw jak te na os. Podgórze za pizzerią.

 24. San Marino pisze:

  Dlatego zaangażowanie ich w samorządność pozwoli trochę zatrzymać takie zachowania. A i może niektórzy z nich też zwiążą przyszłość ze swoim miastem. Jeśli nie będzie się promować młodych i przede wszystkim na nich głosować to sami będą szukać innych form spędzania wolnego czasu i ucieczkę. Trzeba dać im trochę kredytu zaufania by poczuli się potrzebni dla innych. Zadanie dla dyrekcji szkół i nauczycieli na formę ich zaangażowania oraz zawnioskowania o utworzenie Młodzieżowej Rady Miasta. Niech próbują!

 25. Wieloryb pisze:

  W proteście z powodu braku reakcji władz na myślę i drzwi z wykładnią zawieszam swoją aktywność na tym forum na 1 miesiąc.
  Pozdrawiam

 26. Wieloryb pisze:

  Sorry miała być mulda a nie myślę

 27. Morgan Friman pisze:

  Nie martw się Wielorybie.ja postaram się od czasu do czasu o muldzie przypominać.

 28. ika pisze:

  a czy wiesz jak tych emerytów ciężko od koryta oderwać. Wręcz to niemożliwe

 29. Gość pisze:

  Jest mulda czy wgłębienie, to nawet dobrze – będzie gdzie zagłębić pług i zacząć zaorywać…

 30. San Marino pisze:

  Wiem Ika, dlatego trzeba pomóc tym emerytom. Od tego są wybory. Najbliższe za 2 lata. To najwyższa pora by już promować nowe i świeże twarze, które wleją w to skostniałe miasto trochę oddechu i innowacyjne pomysły. Bo na razie to dalej w… Pińczowie nie dnieje!

 31. Zielony pisze:

  Dlaczego na ulicy Kołłątaja wycinane są drzewa? Kolejne działania w celu betonowania miasta i niszczenia odrobiny zieleni?!

 32. Hmmm pisze:

  Starsi głosują na starszych, młodzi na młodych. Problem w tym, że młodzi w mniejszej liczbie chodzą na wybory. Są wogóle w Pińczowie młode osoby, które chcą działać w samorządzie? i mają do tego predyspozycje? Znacie kogoś takiego?

 33. jasiek pisze:

  Do Hmmm

  Co do młodych to Był fajny chłop Pan Niebudek – zdrowo myślący przedsiębiorca i chyba jakiś strażak z tego co mi się wydaje startował od Omasty (chyba)

 34. San Marino pisze:

  Nie chodzi o angażowanie 95% młodych, wystarczy by znaleźć 5% z nich. Nauczyciele i rodzice będą w stanie pomóc w takiej rekrutacji.
  Łukasz jest (nie był) nadal. M.in. takie pozytywne osoby wspierać trzeba. Z tego co pamiętam brakło mu trochę głosów. W najbliższych wyborach trzeba ich lepiej wypromować i oddać na nich głos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com