Serwis Internetowy Miasta Pińczów

“Trenuj z Nidą Pińczów”

0 komentarzy

13-letniej Wiktorii z Bełku grozi całkowita utrata wzroku. Pomóżmy dziewczynce w walce o zdrowie. Trwa zbiórka pieniędzy

1 października 2021 | OPRAC.: Aleksandra Boruch (echodnia.eu), fot: arch. prywntne | Wyświetleń: 1 056

13-letnia Wiktoria Rusak wraz rodziną mieszka w miejscowości Bełk w gminie Imielno. Wiktoria to radosna, chłonna życia dziewczynka i świetna uczennica. Już w pierwszych chwilach życia okazało się, że jej napięcie mięśniowe jest nieprawidłowe. Jednak najgorsze okazały się bardzo poważne wady wzroku. W 2019 roku dziewczynka przeszła poważną operację wszczepienia sztucznej soczewki. To pomogło jednak tylko częściowo. Na prawe oko Wiktoria nie widzi już całkowicie, a na lewe bardzo mało. Jedyną szansą na ratunek wzroku nastolatki jest terapia komórkami macierzystymi. Dziesięć podań to koszt blisko 150 tysięcy złotych. W internecie trwa zbiórka pieniędzy! Nie zwlekajmy i pomóżmy.


Historię Wiktorii na portalu siepomaga.pl opisała mama dziewczynki, Beata:

Wiktoria przyszła na świat w prawidłowym terminie. Ciąża przebiegała bezproblemowo, więc nie byliśmy przygotowani na słowa lekarzy, z którymi przyszło nam się zmierzyć po narodzinach córki. Już w pierwszych chwilach życia Wiktorii okazało się, że jej napięcie mięśniowe jest nieprawidłowe. Do tego doszły jeszcze poważne wady wzroku.

Badania nie pozostawiały wątpliwości. U córki zdiagnozowano astygmatyzm z wysoką krótkowzrocznością, wrodzony zanik naczyniówki i siatkówki, oczopląs oraz zez zbieżny. To był dla nas ogromny szok! Od samego początku życie narzuciło jej tak wiele przeciwności. Nie mogliśmy pozwolić na to, by to rozwój córeczki zatrzymał się z powodu zdiagnozowanych schorzeń, a co gorsza, nie mogliśmy dopuścić do tego, by choroby całkowicie uszkodziły wzrok córki!

Wiedzieliśmy, że czas w tym przypadku działa na niekorzyść, dlatego postanowiliśmy jak najszybciej podjąć odpowiednie działania. Niestety w 2019 roku w prawym oku Wiktorii doszło do krwotoku, zaćmy i jaskry. Konieczne stało się leczenie za pomocą krioterapii, operacyjne usunięcie zaćmy oraz wszczepienie sztucznej soczewki.

Zabiegi te pomogły jednak tylko częściowo. Po czasie okazało się, że pojawił się problem z wszczepioną soczewką. Na prawe oko Wiktoria nie widzi już całkowicie, a na lewe bardzo mało. Córka zaczęła uczyć się alfabetu Braille?a.

– Serce łamie mi się na pół, gdy pomyślę, że jej wszystkie marzenia, plany na przyszłość może zniszczyć choroba. To nie do pomyślenia! Nie mogę do tego dopuścić. Wiktoria to radosna, chłonna życia dziewczyna. Taniec i śpiew to jej największe pasje. Jeśli teraz nie zareagujemy, choroba może odebrać córce wzrok już na zawsze! – mówi pani Beata.

Obecnie, jedyną szansą na ratunek jest na ten moment terapia komórkami macierzystymi. Dziesięć podań to koszt blisko 150 tysięcy złotych.

To olbrzymia kwota, a jednocześnie jedyna szansa, by Wiktoria mogła widzieć! Proszę nie zostawiajcie nas samych, tak bardzo potrzebujemy teraz Waszego wsparcia! – apeluje mama Wiktorii.

Wiktoria chodzi do klasy VII do szkoły w Fundacji Złote Serce w Pińczowie. Mimo trudności uczy się bardzo dobrze, jak mówiła mama dziewczynki, w tym roku dostała świadectwo z wyróżnieniem. Najbardziej lubi matematykę i biologie. Ma świetną pamięć. Lubi śpiewać i słuchać muzyki. Kocha zwierzęta, zwłaszcza koty i psy. Ma dwóch starszych braci. Jej marzeniem jest to by lepiej widzieć.

Jak możemy pomóc Wiktorii?

Na stronie siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy na leczenie dziewczynki komórkami macierzystymi. Wystarczy kliknąć w link i wpłacić dowolną kwotę.

Link do zbiórki: Choroba może na zawsze odebrać wzrok Wiktorii. Potrzebna pomoc!

Do celu brakuje jeszcze 122 tysiące złotych.

Pomagać można również poprzez grupę na facebooku, (link TUTAJ), gdzie można wylicytować ciekawe przedmioty podarowane przez ludzi dobrego serca i lokalne instytucje.

Pomóżmy Wiktorii lepiej widzieć świat!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com